START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Hokej
PHL. Cztery gole w dziewięć minut załatwiły sprawę.
 dodano: 26 Listopada 2019    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Hokeiści KH Podhale Nowy Targ w kolejnym swoim spotkaniu w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi pokonali na własnym lodowisku Zagłębie Sosnowiec. To ósma z rzędu wygrana „Szarotek” w roli gospodarza.


 W składzie Podhala zabrakło mocno pobijanego w meczu w Oświęcimiu Tomasa Franka. Pojawił się za to po kilkutygodniowej przerwie, spowodowanej urazem ręki Kacper Guzik. Pierwsza tercja remisowa. Przeważało Podhala – zwłaszcza w pierwszych kilku minutach - ale mocnym punktem Zagłębia był w jego bramce Rafał Radziszewski. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach w 18 min. Wtedy, podczas gry gości w liczebnej przewadze, prowadzenie, mocnym strzałem spod linii niebieskiej, dał im Marek Kaluza. Radość sosnowiczan nie trwała długo, bo ledwie 38 sekund. Po takim czasie do remisu doprowadził Jason Seed, który strzelił na bramkę Zagłębia, krążek po drodze jeszcze gdzieś  się odbił od jednego z zawodników i przelobował zasłoniętego Radziszewskiego.
 
 
 
W drugiej tercji już dominacja gospodarzy przełożyła się na wynik. „Szarotki” w tej odsłonie zdobyły cztery gole w odstępie ledwie 9 minut. Pierwsze dwie były autorstwa kapitana zespołu Krystiana Dziubińskiego. W pierwszym przypadku Podhale grało w liczebnej przewadze. Zdobywcą gola na 4:1 był z kolei Dylan Willick, który zmienił tor lotu krążka po strzale Roberta Mrugały. Po piątym trafieniu gospodarzy (Neupauer) zniechęcony takim obrotem spraw i nieporadnością swoich kolegów, do boksu zjechał Radziszewski. Zastąpił go w bramce Zagłębia Michał Czernik, który do końca tej odsłony zachował czyste konto. Druga tercja skończyła się golem dla Zagłębia. Podczas gry przyjezdnych 5 na 4 do bramki Podhala trafił Robert Karczocha.
 
 W trzeciej tercji emocji już było niewiele. Podhale kontrolowało już ten mecz, nie forsując zbytnio tempa. W 56 min wygraną „Szarotek” - w momencie ich liczebnej przewagi -  przypieczętował Jussi Nattinen.
 
 
 
- Gratuluję Podhalu. Pierwsza tercja dobra w naszym wykonaniu. W drugą też dobrze weszliśmy, ale potem dwie nieodpowiedzialne kary i przestajemy grać. W konsekwencji tracimy cztery gole. Potem jeszcze próbowaliśmy wrócić do gry. Mieliśmy 2, 3 sytuacje i kto wie jakby ten mecz wyglądał gdyby udało się je wykorzystać – ocenił trener Zagłębia, Marcin Kozłowski.
 
- Mamy duży szacunek do zespołu z Zagłębia. To było 3 spotkanie z tą drużyną w tym sezonie i znów było trudno. Na szczęście po tym słabszym meczu w Oświęcimiu, dzisiaj wróciliśmy na właściwe tory. Znów dobrze realizowaliśmy nasz system. Zawodnicy grali odpowiedzialnie przez pełne 60 minut. Jeżeli chodzi o Tomasa Franka, to on musi co najmniej tydzień odpocząć. Patryk Wsół nie grał z powodów spraw rodzinnych – powiedział trener Podhala, Philip Barski.
 
KH Podhale Nowy Targ – Zagłębie Sosnowiec 6:2 (1:1, 4:1, 1:0)
Bramki: 0:1 Kaluza (Oriekin) 18, 1:1 Seed (Suominen) 19, 2:1 Dziubiński (Suominen, Jencik) 27 3:1 Dziubiński (Różański) 29, 4:1 Willick (Mrugała, Jencik) 34, 5:1 Neupauer (Mrugała, Guzik) 36, 5:2 Karczocha (Bernacki, Oriekin) 40, 6:2 Nattinen (Valentino, Willick) 56. 
Podhale : Odrobny – Suominen, Seed, Jencik, Wilick, Svec – Chaloupka, Kamieniew, Dziubiński, Neupauer, Różański – Mrugała, Sulka, Pettersson, Valentino, Nattinen oraz Słowakiewicz, Siuty, Guzik. 
Sędziował: Sebastian Kryś, Bartosz Kaczmarek. Kary: 10 min - 12 min Widzów: 700
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    94 
  
 
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019