PHL. Optymizm słabnie.

Hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ komplikują coraz bardziej swoją sytuację przed fazą play-off. "Szarotki" przegrały bowiem trzeci mecz z rzędu – tym razem na własnym lodowisku po dogrywce z KH Toruń – i ugrzęzły na dalekim siódmym miejscu w tabeli.

Pierwsza tercja wyrównana, rzadko przerywana gwizdkami sędziów, ale też z małą ilością sytuacji pod obiema bramkami. Jedynego w tej odsłonie gola zdobyli torunianie, konkretnie Siergiej Szabanow, który w 11 min sfinalizował składną akcję swojej formacji.

Początek drugiej tercji dla gości, którzy zdecydowanie częściej gościli pod bramką Podhala. To jednak gospodarze cieszyli się w 28 min z wyrównującego gola. Antona Svenssona pokonał Michal Vachovec. Potem Podhalanie najpierw wybronili się z liczebnego osłabienia, a w 33 min kiedy to oni mieli na tafli jednego zawodnika więcej, wyszli na prowadzenie. Z linii niebieskiej uderzył Karel Kubat, a tuż przed bramką tor lotu krążka zmienił Kasper Bryniczka. Podczas kolejnej gry 5 na 4 nowotarżanie omal nie stracili bramki. Gleb Bodnaruk przegrał jednak pojedynek 1 na 1 z Przemysławem Odrobnym. Ostatnim akcentem drugiej tercji był strzał w słupek Artema Osipova.

YIP06899

Już pierwszy celny strzał gości w trzeciej tercji dał im wyrównanie. Artyom Smirnow uderzył mocno po lodzie i Odrobny nie zdążył z interwencją. W kolejnych regulaminowych minutach gry już żadnej ze stron nie udało się przechylić szali zwycięstwa.

W dogrywce najpierw Emil Svec zmarnował "setkę" a po chwili po drugiej stronie lodowiska Gleb Bodnaruk trafił między parkany Odrobnego i to goście zagrnęli dwa punkty.

KH Tauron Podhale Nowy Targ – KH Energa Toruń 2:3 (0:1, 2:0, 0:1, d. 0:1)

Bramki: 0:1 Szabnow (Smirnow, Serguszkin) 12, 1:1 Vachovec (Svec) 29, 2:1 Bryniczka (Kubat, Pettersson) 33, 2:2 Smirnow (Kuzniecow, K. Kalinowski) 42, 3:2 Bodnaruk (Czwanczikow)  63

Podhale: Odrobny – Chaloupka, P. Wsół, Svec, Vachovec, Bepierszcz – Jaśkiewicz, Gajor, Pettersson, Neupauer, Hiltunen – Sulka, Mrugała, Guzik, Bryniczka, F. Kapica oraz Kubat, Bochnak, Słowakiewicz, Worwa.

Toruń: Svensson – Szkodenko, Smirnow, Czwanczikow, Fieofanow, Serguszkin - Kuzniecow, Gusevs, Osipow, K. Kalinowski, Bodnaruk – Skómlowski, Podsiadło, Szabanow, Rożkow, Dołęga oraz Olszewski, Jaakola.

Sędziowali: Paweł Breske, Bartosz Kaczmarek.

Kary: 4-2 min.