PHL Emocje w starciu “Szarotek” z Unią

Rzuty karne były potrzebne do wyłonienia zwycięzcy w meczu hokeistów Tauron Podhala Nowy Targ z Re Plast Unią Oświęcim. W tym elemencie górą byli oświęcimianie.

Pierwsza tercja bez bramek, co wcale nie znaczy że z lodowiska „wiało nudą”. Sytuacji z obu stron było sporo, ale bezbłędni w swoich interwencjach byli obaj bramkarze. Golkiperowi „Szarotek” raz – po strzale Padakina – w sukurs przyszedł w słupek. Z kolei tuż przed końcem pierwszej odsłony pojedynek 1 na 1 z Lindskougiem przegrał Neupauer.

Początek drugiej tercji dla Unii, na co wpływ miała kara techniczna jaką za nadmierną ilość zawodników na lodzie złapali gospodarze. Oświęcimianie zasypali gradem strzałów bramkę Bizuba, ale ten był zaporą nie do przebycia. Podhale przetrwało napór rywala i w 28. minucie objęło prowadzenie. Z linii niebieskiej przymierzył Ondrej Vorlab, a zasłonięty Lindskough, nie zdążył z interwencją. Teraz to Podhale doszło do głosu i seryjnie zaczęło stwarzać sobie kolejne bramkowe okazje. Wynik w tej części gry już się jednak nie zmienił.

Straty i to z nawiązką goście odrobili w pierwszych fragmentach tercji trzeciej, za sprawą Łukasza Krzemienia, który w odstępie niespełna 4. minut dwukrotnie trafił do bramki Podhala. Gospodarze odpowiedzieli w 48. minucie. Podczas liczebnej przewagi mocnym, precyzyjnym strzałem popisał się Filip Wielkiewicz. W ostatnich 7. minutach oświęcimianie złapali kolejne dwie kary, ale mimo wielu gorących momentów pod bramką unitów, w regulaminowym czasie gry wynik już się nie zmienił.

Także dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Zwycięzcę wyłoniły więc rzuty karne. W tym elemencie górą byli goście, a decydujący cios zadał Cichy

Tauron Podhale Nowy Targ – Re Plast Unia Oświęcim 2:3 (0:0, 1:0, 1:2, d. 0:0), k: 0:2

1:0 Vorlab – Neupauer, Wielkiewicz (27:56)
1:1 Krzemień – P. Noworyta (41:27)
1:2 Krzemień – Sołtys, Bezuska (44:38)
2:2 Wielkiewicz – Tomasik, Saroka (47:10, 5/4)

2:3 Cichy – decydujący karny

Podhale: Bizub – Vorlab, P. Wsół, Kamiński, Neupauer, Wielkiewicz – Moksunen, Zorko, Fric, Vorona, Słowakiewicz – Tomasik, Aleksandrow, Przygodzki, Svitana, Maunula oraz Voronin, Szlembarski, Saroka.

Unia: Lindskoug – Pangiełow Judaszew, Jakobsons, Denyskin, Cichy, Da Costa – Diukow, Jerofejves, Padakin, Dziubiński, Ahopelto – Bezuska, P. Noworyta, Sołtys, Krzemień, Kowalówka – M. Noworyta, Laaks, Wanat, Prusak.

Sędziowali: Patryk Pyrskała, Sebastian Kryś.