Puchar Podhala. Półfinaliści w komplecie

. Poznaliśmy kolejnych trzech półfinalistów rozgrywek Pucharu Podhala. Do Podhala Nowy Targ dołączyły drużyny Porońca Poronin, Wiatru Ludźmierz i Huraganu Waksmund, które wyeliminowały kolejno KS Zakopane, Granit Czarna Górę i Skalnych Zaskale.

Szczególnie ostrzono sobie apetyty na spotkanie w Zakopanem, które pełne było podtekstów. W składzie gospodarzy aż roiło się bowiem od zawodników, którzy w niedalekiej przeszłości związani byli właśnie z Porońcen, a których zastąpiono w tym klubie zawodnikami spoza Podhala.

Po pierwszej połowie Poroniec prowadził 2:0 mimo że, .... nie oddał celnego strzału na bramkę Damiana Dziedzica. W zdobywaniu goli poronian wyręczyli rywale. Najpierw w 6 min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pawła Nowaka, piłka przypadkowo odbiła się od klatki piersiowej Mateusza Chrobaka i wpadła do bramki, a w 29 min po dograniu w pole karne Pawła Kępy, pechowo interweniował Maciej Floryn. W między czasie ładną akcję zakończoną strzałem przeprowadził Marcin Grela. Piłka w niewielkiej odległości minęła lewy słupek bramki Porońca.

Pierwsze minuty drugiej połowy to dobra gra zakopiańczyków. Okazję mieli Bolesław Wesołowski (w ostatnim momencie został zblokowany przez obrońców) i Maciej Ustupski (przestrzelił nad poprzeczką). W 79 min zapędy zakopiańczyków ostudził trzecim golem dla Porońca, Paweł Nowak, który sfinalizował akcję i dogranie z prawej strony boiska wzdłuż linii bramkowej Sebastiana Leszczaka. Trzy minuty później wynik meczu ustalił Łukasz Dudzik, który wygrał pojedynek jeden na jeden z Dziedzicem. W ostatnich sekundach spotkania kolejną okazję na honorowe trafienie dla Zakopanego, zmarnował w fatalny sposób Tomasz Witoń, uderzając z 12 metrów wysoko nad poprzeczką.

- Szkoda, że nie wykorzystaliśmy żadnej z licznych sytuacji jakie sobie w tym meczu stworzyliśmy. Zdobyta bramka na pewno jeszcze bardziej poderwałaby chłopaków do walki. Odwagi zabrakło też sędziemu, bo zaraz na samym początku jeszcze przy wyniku bezbramkowym należał się nam rzut karny, za ewidentny faul na Marcinie Greli. Oczywiście z przebiegu spotkania Poroniec był zdecydowanie lepszym zespołem, choć niczym mnie nie zaskoczył – ocenił trener KS Zakopane, Marian Tajduś.

- Mieliśmy grać przede wszystkim spokojnie, czekać na swoje sytuacje i je wykorzystać. Zespół realizował to w stu procentach. Różnica w poziomie obu zespołów była dosyć duża. Staraliśmy się grać dużo piłką, zmusić przeciwnika do biegania co skutecznie odbierało mu siły. Sytuacje, które sobie przeciwnik stworzył wynikły głównie z tego, że atakowaliśmy zbyt dużą ilością zawodników i daliśmy się łatwo kontrować. W meczach ligowych raczej byśmy sobie na to nie pozwolili. Na plus w tym meczu trzeba zapisać występ Łukasza Dudzika, który wprowadził spore ożywienie w naszych szeregach – przyznał trener Porońca, Przemysław Cecherz.

Spore problemy w starciu z A klasowym zespołem Skalnych Zaskale mieli obrońcy Pucharu Podhala, gracze Huraganu Waksmund. Po pierwszej połowie wynik był remisowy. Na gola Wojciecha Zagaty dla Huraganu z 25 minuty, opowiedział tuż przed przerwą grający szkoleniowiec Skalnych Stanisław Strama. W drugiej połowy gola na wagę awansu do półfinału zespołu z Waksmunda, zdobył efektownym uderzeniem z dystansu Szymon Kolasa.

Jednostronny przebieg miało starcie dwóch A klasowych drużyn w Ludźmierzu. Gospodarze – Wiatr – ograli wysoko 5:0, Granita Czarna Góra. Trzy gole były w tym spotkaniu autorstwa Arkadiusza Czubernata.

KS Zakopane (IV) – Poroniec Poronin (III) 0:4 (0:2)
Bramki: 0:1 Chrobak – samobójcza 6, 0:2 Floryn – samobójcza 29, 0:3 Nowak 78, 0:4 Dudzik 80.
Sędziował: Tomasz Jabłoński. Żółte kartki: Dudzik, Piszczek.
KSZ: Dziedzic – Floryn, Murzyn, Chrobak, Bachleda (73 G. Grela) – Stasik, Leniewicz, Drabik (46 Ustupski), M. Grela – Stępień (82 Witoń), Wesołowski (60 Frasunek).
Poroniec: Damian – Kępa, Piszczek, Pluta, Stopka (46 Zielonka) –Wolański, Łybyk (69 Senderski), Nowak, Prokop, Leszczak – Basisty (60 Dudzik).