START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane







KS Pieniny




  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sporty extremalne
Harda pokonana!
 dodano: 27 Czerwca 2016    (źródło: Marcin Wernik)
Zwycięski Bartek Czyż dobiega do mety w Morskim Oku

Pierwszy na mecie Bartek Czyż, jedyna kobieta Asia Garlewicz na 10 miejscu, 24 startujących i 23 finiszerów. Tak się kształtują wyniki prawdopodobnie najtrudniejszego triathlonu świata Harda Ultimate Triathlon Challenge. Czy rzeczywiście najtrudniejszego? Zawodnicy na mecie podkreślali, że było bardzo trudno, a tymczasem zawody zostały rozegrane na skróconej ze względu na potężną burzę w Tatrach trasie biegowej mierzącej "tylko" 38 kilometrów i o ponad 2 tysiące metrów mniejszym przewyższeniu. Jeżeli na takiej trasie było trudno to jakie byłyby komentarze po przebyciu oryginalnej wersji trasy? 


 Impreza rozpoczęła się w piątek 24 czerwca. Zawodnicy na chwilę przed godziną 16:00 wypłynęli statkiem na środek Zalewu Orawskiego. Po wejściu do wody, punktualnie o pełnej godzinie na dźwięk syreny rozpoczęli zmagania z Hardą! Zawodnicy nawigowali na wielki pomarańczowy baner wyznaczający kierunek pływania. Jednak z odległości 4,5 kilometra był był on maleńką kropeczką i z pewnością nie było to łatwe. Harda na początku była łaskawa i zawodnikom pomagała lekka bryza popychająca ich w kierunku T1. Pierwszy z wody wyszedł Bartek Czyż z czasem 1:03, następnie Tomek Sakuta 1:06 i Marek Szymczak 1:08. Zaskakujące było wyjście z wody na miejscu 4 Asi Garlewicz z czasem 1:10. Pierwsza kobieta zawodniczka Hardej pokonała na odcinku wodnym 20 mężczyzn!
Na trasie rowerowej nie było już tak łatwo. Na samym początku zawodnicy musieli zmierzyć się z letnią burzą i rzęsistym opadem. Jazda krętymi górskimi zakrętami po mokrej nawierzchni z pewnością dostarczała wrażeń, na szczęście obyło się bez kraks. Pierwszy po pływaniu Bartek Czyż nie zamierzał oddać pozycji lidera i z niesamowitą mocą powiększał swoją przewagę aby po 225 kilometrowej pętli dookoła Tatr zameldować się w znajdującym się u wylotu Doliny Chochołowskiej T2 tuż na kilka minut przed godziną 1 w nocy. Drugi w T2 był Marek Szymczak ze stratą 30 minut do lidera, a trzeci Tomek Sakuta tuż przed Arturem Kurkiem. Asia Garlewicz do Doliny dotarła na piątej pozycji.
 
Niestety Harda postanowiła pokazać swoje kły lub swoją łaskawość jak kto woli, ułatwiając zawodnikom zadanie, bowiem o świcie nad granią Tatr Zachodnich przeszła potężna burza. Wyjście na grań w tych warunkach było zbyt ryzykowne i organizatorzy postanowili zmienić przebieg trasy i puścić zawodników prostszym i krótszym wariantem przez Iwaniacką Przełęcz do schroniska na Ornaku, gdzie znajdował się jedyny na trasie punkt odżywczy. Ze względu na to, że liderzy na trasie zawrócili aż z pod Grzesia reszta zawodników musiała zaliczyć przymusowy pitstop w T2 i dzięki temu odpocząć i trochę zregenerować siły. Na szczęście od Ornaku sytuacja pogodowa się uspokoiła i zawodnicy mogli kontynuować na oryginalnej trasie biegowej. Przez Czerwone Wierchy, Kopę Kondracką i Kasprowy Wierch przebiegli do Schroniska Murowaniec, skąd przyszło zmierzyć się im z mitycznym Krzyżnem i trudnym zbiegiem do Doliny Pięciu Stawów, a na koniec jeszcze wyglądający na formalność podbiegiem pod Świstówkę, który dla wielu był ostatecznym testem wytrzymałości. Poza liderem sytuacja na trasie biegowej zaczęła się zmieniać. Rywalizujący w przyjacielskim pojedynku Marek Szymczak zaczął opadać z sił i mógł tylko oglądać oddalającego się Artura Kurka. Do tego został wyprzedzony przez Tomka Sakutę. Asia Garlewicz po kilku problemach logistycznych spadła na 10 pozycje. Nie zamierzający oddać zwycięstwa Bartek Czyż wbiegł na metę w Morskim Oku na minutę przed dziewiętnastą godziną zawodów, z przewagą ponad godziny i 22 minut nad Arturem Kurkiem i 2 godzin 15 minut nad trzecim na mecie Tomkiem Sakutą. Asia Garlewicz pokazała moc i na mecie zameldowała się 10 z czasem 24 godziny 42 minuty. Ostatni z zawodników dotarł do mety po 30 godzinach i 12 minutach. Z zawodów wycofał się w trakcie tylko jeden zawodnik.
 
Pełne wyniki kształtują się następująco:
1 Bartek Czyż 18h59m, Asia Garlewicz 24h42m



2 Artur Kurek 20h21m



3 Tomek Sakuta 21h13m



4 Marek Szymczak 22h17m



5 Bartek Durmaj 22h32m



6 Wojtek Dębicki 22h52m



7 Szymon Pietrowski 23h08m



8 Kamil Ostapski 23h39m



9 Irek Kociołek 24h13m



10 Asia Garlewicz 24h42m



11 Michal Kasprowicz 25h02m



12 Stephen Dersley 25h13m



13 Grzegorz Kalicki 25h21m



14 Krzysztof Ohla 25h43m



15 Janusz Łukasz 26h27m



16 Kamil Jaroszuk 27h30m



17 Jarek Stanek 27h48m



18 Adam Nożykowski 28h26m



19 Mateusz Pietruliński 28h51m



20 Boguś Wawrzyniak 28h54m



21 Szymon Brzęk 29h31m
22 Bartek Paczkowski 29h36m



23 Pawel Lejk 30h12m



24 Jan Antoniewicz DNF
 
Podsumujmy całą trasę zawodów: 4,5 kilometra pływania w lini prostej z nawigacją na maleńki punkcik w T2, potem malownicza pętla rowerowa dookoła całych Tatr licząca 225 kilometrów i 3000 metrów przewyższenia, w opinii zawodników nie taka trudna, i na koniec przepiękna trasa przez Tatry, w tym roku skrócona i z mniejszym przewyższeniem niż wersja oryginalna, ale nadal wymagająca i będąca prawdziwym testem charakteru. I oczywiście co najważniejsze - 23 pogromców Hardej. Niezależnie, że trasa skrócona i prostsza, gratulujemy wszystkim i mamy nadzieję, że za rok pojawi się kolejne grono szaleńców, którzy postanowią zmierzyć swoje siły z HardąSuką. W pakiecie startowym zawodnicy otrzymali rewelacyjne skarpetki do biegów długodystansowych od X-Bionic oraz energetyczne batony od Chia Charge, a na trasie organizację zapewniały samochody Dacia. Partnerami imprezy były również PolskaBiega.pl, Extreme Sport Channel, Akademia Triathlonu oraz Bieganie.pl
 
 

Harda Asia wychodzi z wody
Początek trasy rowerowej i nadchodząca burza

Asia Garlewicz i Bartek Czyż w otoczeniu orgów


«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    3300



 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024