START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Biegi narciarskie
Kolejny sezon Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich podsumowany w Zakopanem
 dodano: 9 Czerwca 2018

 Podczas sobotniego podsumowania dziewiątego sezonu rywalizacji prowadzonej w ramach  Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich wręczono nagrody najlepszym w klasyfikacji generalnej cyklu zawodniczkom, zawodnikom oraz klubom sportowym.


 
 
 
W sumie w poszczególnych kategoriach wiekowych uhonorowanych zostało 36 osób. Wyróżnienia odebrali także przedstawiciele najwyżej punktowanych klubów: MKS Halicz Ustrzyki Dolne, UKS Rawa Siedlce i MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski.
 
 
Tomasz Wieczorek, sektarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego podziękował młodzieży i trenerom za przybycie na spotkanie. "I proszę, nie przestawajcie nigdy marzyć, bo jeżeli będziecie marzyć, to pojawią się coraz lepsze wyniki. Dodam też, że być może już w czerwcu podpiszemy umowę, która pozwoli m.in. na ufundowanie stypendiów" - zwrócił się do zgromadzonej młodzieży i trenerów Tomasz Wieczorek, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego.
 
Zapytany  czy program przynosi zamierzone efekty powiedział, że tak. 
 
"Trzeba tu wymienić m.in. Monikę Skinder czy braci Burych, a i ci dzisiaj nagrodzeni dobrze rokują. Program ma zachęcić do uprawiania tej dyscypliny i zbudowania podstawy i zaplecza na poziomie sportu wyczynowego i moim zdaniem tak właśnie się dzieje" - podkreślił.
 
 
Zdaniem Edwarda Budnego, olimpijczyka z Innsbrucku (1964) i wybitnego trenera program nie spełnia jak do tej pory pokładanych w nim oczekiwań.
 
"To jest totalna klapa i nieporozumienie, bo jak można uprawiać biegi bez tras? Według moich obserwacji przez ostatnie 30 lat w tej kwestii praktycznie nic nie zrobiono. Cieszymy się z coraz lepszych wyników naszych piłkarzy czy lekkoatletów, ale na to złożyła się nie tylko ich ciężka praca, lecz także licznie powstające infrastruktura. Tymczasem nasza młodzież np. ucząca się w szkołach sportowych ma co najwyżej namiastkę trasy biegowej z prawdziwego zdarzenia i to często zbyt późno naśnieżanej" - nie krył irytacji były trener złotego medalisty MŚ z Lahti w 1978 roku Józefa Łuszczka oraz brązowego medalisty mistrzostw świata w Falun w 1974 r Jana Staszela
 
 
81-letni szkoleniowiec prowadzący od wielu lat zajęcia z zawodnikami zakopiańskiego WKS dodał, że chętnych do uprawiania biegów, głównie dzięki osiągnięciom Justyny Kowalczyk, jest bardzo wielu.
 
 
"Cóż z tego, jeżeli nie wszystkich na uprawianie tego sportu stać i aż strach pomyśleć, ile z tego powodu tracimy prawdziwych talentów! Dzisiaj niemal na wszystko brakuje pieniędzy i gdyby nie rodzice, samorządy czy nieliczni niestety sponsorzy, to i obecna grupka znacznie by się skurczyła. To fakt, że młodzież objęta programem osiąga niezłe wyniki w kraju, ale czy bez możliwości trenowania na dobrze utrzymanych, już nawet nie mówię profesjonalnych trasach będzie liczyła się na świecie? Szczerze w to wątpię" - podsumował Budny.
 
 
Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich powstał w 2010 roku i w każdym sezonie obejmuje ponad 300 zawodniczek i zawodników.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    530 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019