START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Zapowiedzi
Ruszyły zapisy na IV edycję No Limit Kasprowy
 dodano: 6 Marca 2019    (źródło: PKL)

 Już 23 marca na szczycie Kasprowego Wierchu odbędzie się IV edycja zawodów No Limit Kasprowy, gdzie na trasie najdłuższego i najbardziej wymagającego slalomu giganta z elementami supergiganta w Polsce zmierzą się zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy narciarstwa alpejskiego. Zapisy do rywalizacji już ruszyły i potrwają do 20 marca br., do północy.


 Zawody No Limit Kasprowy to konkurencja slalomu giganta z elementami supergiganta, który zostanie rozstawiony w Kotle Goryczkowym. Organizatorzy planują slalom równoległy na pierwszym odcinku trasy, a następnie tory połączą się w jedną trasę slalomu. Planowana liczba zawodników to 300 osób, zarówno narciarzy, snowboardzistów oraz zawodników niepełnosprawnych na monoski. Uczestnicy zostaną podzieleni na 15 kategorii. W roku 2018 w No Limit Kasprowy wystartowało 288 zawodników. Najlepszy czas przejazdu 01,37,31 uzyskał Andrzej Dziedzic. Najszybszą kobietą trzeciej edycji została Hanna Miśniakiewicz z czasem 1:42,93.
 
- No Limit Kasprowy to niepowtarzalna okazja do zamknięcia sezonu narciarskiego w atmosferze zdrowej rywalizacji i rozrywki w jednym. Już od czterech lat nasza impreza integruje wielbicieli narciarstwa, jesteśmy przekonani, że tak będzie i w tym roku – mówi Marcin Blauth, organizator i pomysłodawca, prezes firmy No Limit, wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego oraz prezes Warszawskiego Klubu Narciarskiego.
 
Kasprowy Wierch, ze względu na unikalne trasy narciarskie o charakterze alpejskim, jest miejscem, w którym możliwe jest przeprowadzenie zawodów wymagających zarówno umiejętności technicznych, dobrego przygotowania fizycznego jak i odwagi. 
 
- Kasprowy Wierch jest areną zawodów narciarskich już od 1910 roku. To właśnie na trasach Hali Goryczkowej 28 marca 1910 r. zorganizowany został „I Międzynarodowy Dzień Narciarski”. Na starcie stanęło wtedy 150 zawodników, co już świadczyło o popularności narciarstwa. Najważniejszą konkurencją tych zawodów był tzw. bieg tatrzański, rozegrany na Goryczkowej Przełęczy nad Zakosy – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu Polskich Kolei Linowych. Na zboczach Kasprowego rozegrano też w 1920 r. I Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim, a także pierwszy nieoficjalny bieg zjazdowy. Dzięki zawodom No Limit Kasprowy, które na stałe wpisały się już kalendarz zimowych startów na Kasprowym Wierchu, podtrzymujemy tę zakopiańską, narciarską tradycję – dodaje Patryk Białokozowicz z PKL.
 
Oprócz niepowtarzalnych emocji sportowych, organizatorzy przewidzieli dla zwycięzców wiele nagród takich jak 4 Mercedesy GLC 4MATIC w trzymiesięcznym użyczeniu dla 4 najlepszych zawodników, całoroczne karnety na Kasprowy Wierch dla zwycięzców wszystkich kategorii, bony na zakup obuwia sportowego za miejsca 2-3 w poszczególnych kategoriach i zestawy prezentowe dla trzech najszybszych teamów. Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe gadżety i wezmą udział w losowaniu dodatkowych nagród.
 
Organizatorami No Limit Kasprowy 2019 są firmy: operator logistyczny No Limit i Polskie Koleje Linowe przy wsparciu sponsorów: Auto Idea Mercedes Benz, 7R, MAK DOM oraz Film Produkcja. Partnerem wydarzenia jest Tatrzański Park Narodowy.
 
- Jestem przekonany, że nasze wybory życiowe w istotnym stopniu są ukształtowane przez tradycję, zwyczaje i zainteresowania naszych rodziców, dziadków, pradziadków i dalszych krewnych. To oni wprowadzają do naszego życia wartości, które są dla nich cenne, do których naturalnie nabieramy szacunku i przekazujemy kolejnym pokoleniom. Dla mnie jedną z takich wartości od zawsze była pasja do narciarstwa. Byłem wychowany w duchu miłości do gór i nart, dlatego tym bardziej, jako organizatora, cieszy mnie fakt, że No Limit Kasprowy staje się już tradycją – dodaje Blauth.
 
Zapisy na tegoroczną edycję już się rozpoczęły. Startować może każdy pełnoletni pasjonat narciarstwa czy snowboardu. W przypadku złych warunków pogodowych rywalizacja zostanie przeniesiona na następny dzień, tj. 24 marca.
 
Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na dedykowanej imprezie stronie internetowej.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    169 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019