START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
Zawody No Limit Kasprowy zakończone!
 dodano: 25 Marca 2019

 IV. edycja zawodów No Limit Kasprowy – slalomu giganta z elementami supergiganta w Kotle Goryczkowym już za nami. W sobotniej rywalizacji udział wzięło 253 zawodników, wśród których znaleźli się zarówno zawodowi narciarze, jak i amatorzy, snowboardziści, a także niepełnosprawni zawodnicy w kategorii monoski. Najlepszy wynik uzyskała Maryna Gąsienica-Daniel, pokonując trasę w ciągu 1 minuty, 48 sekund i 78 setnych. 
 W galerii fotoreportaż


 Na Goryczkowej Przełęczy nad Zakosy na wysokości 1830 m n.p.m. spotkali się profesjonaliści i amatorzy narciarstwa alpejskiego. Uczestnicy startowali parami na dwóch równoległych torach, które po 9 bramkach połączyły się w jeden slalom gigant. Meta znajdowała się na polanie pod Polakiem przed wjazdem na Nartostradę Goryczkową. Na trasie o długości ponad 2 km rozstawiono 62 bramki. Najlepszy czas zawodów w IV. edycji No Limit Kasprowy uzyskała Maryna Gąsienica-Daniel, która pokonała tegoroczną trasę w ciągu 1 min i niecałych 49 sekund.
 
Wśród mężczyzn najlepszy czas uzyskał Adam Chrapek (1:52,79), który w klasyfikacji generalnej uplasował się na drugim miejscu. Najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji z przelicznikiem była Aleksandra Gąsienica-Gładczan, która uzyskała czas 1:52,95. Najszybszym zawodnikiem w kategoriach męskich bez FIS-punktów był Szymon Mitan, który pokonał trasę w ciągu 1:56,76.
 
W kategorii monoski, w której rywalizowały osoby niepełnosprawne, wygrał zeszłoroczny paraolimpijczyk Igor Sikorski, brązowy medalista Igrzysk Paraolimpijskich w PyeongChang, który 20 marca br. w ostatnich zawodach Pucharu Świata zdobył złoty medal i tym samym uplasował się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Trasę No Limit Kasprowy Sikorski przejechał w czasie 2:30,43. W zawodach wzięło udział jeszcze trzech innych niepełnosprawnych narciarzy. Wszyscy z nich wykazali się ogromną siłą ducha i wzbudzili podziw wśród publiczności. 
 
Zwycięzcą kategorii snowboard w tegorocznej edycji był Dariusz Kędzior, który uzyskał czas 2:48,12. Na drugim miejscu uplasował się Aleksander Czuba z wynikiem 2:54,36, a zaraz po nim Tomasz Kustra, który dotarł do mety niecałe pół sekundy później. 
 
Emocje nie osłabły również przy rywalizacji drużynowej, w której zostało sklasyfikowanych dziewięć zespołów. Wygrał team No Limit w składzie Małgorzata Dobrowolska, Igor Sikorski, Wojciech Gajewski i Marek Smetana.
 
Czwórka najszybszych zawodników przez trzy miesiące będzie testować luksusowe samochody Mercedes GLC ufundowane przez firmę Auto Idea. Pozostali zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali sezonowe karty na Kasprowy Wierch, a dla tych, którzy stanęli na drugim i trzecim miejscu ufundowano vouchery na zakup obuwia sportowego New Balance. Każdy zawodnik otrzymał zestaw pamiątkowych gadżetów. Po ambitnej rywalizacji zawodnicy i kibice spotkali się na imprezie integracyjnej.
 
Organizatorami i sponsorami głównymi zawodów No Limit Kasprowy są Operator Logistyczny No Limit sp. z o.o. i Polskie Koleje Linowe S.A.
 
Sponsorami imprezy są Auto Idea sp. z o.o., 7R S.A., MAK DOM sp. z o.o., Film Produkcja sp. z o.o. Partnerem wydarzenia jest Tatrzański Park Narodowy.
 
Wyniki tegorocznej edycji umieszczono na stronie internetowej No Limit Kasprowy
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    422 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019