START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
GÓRSKIE ŚCIGANIE NA MARATONIE ROWEROWYM LANG TEAM W GDAŃSKU
 dodano: 7 Lipca 2019    (źródło: Lang Team)

 Michał Bogdziewicz z Apteka Gemini Team okazał się najszybszy na dystansie Grand Fondo na Maratonie Rowerowym Lang Team w Gdańsku. Wymagająca trasa w połączeniu z deszczową pogodą okazała się dużym wyzwaniem dla kolarzy.
 


 
 
 
 
 
- Czuję się tak, jak wyglądam. Brudny, zmęczony, ale bardzo szczęśliwy – powiedział na mecie zwycięzca dystansu Grand Fondo. 71 kilometrów i dwa tysiące metrów przewyższeń, a to wszystko w deszczu i błocie. – To chyba najcięższy występ w tym sezonie. Nie tylko ze względu na trasę i pogodę, ale także na rywali – mówił Michał Bogdziewicz, który zwycięstwo zapewnił sobie dopiero na finiszu, a do pokonania trasy potrzebował prawie trzech godzin i czterdziestu pięciu minut. 
 
 
 
Na dystansie Medio bezkonkurencyjny okazał się Piotr Polus (Wysepka Team), który wyprzedził rywali o prawie siedem minut. – Było ślisko, dużo błota. Chyba najtrudniejsze warunki, w jakich rywalizowałem. Zawsze staram się dopasować styl jazdy do warunków na trasie. Właściwie przez cały dystans jechałem sam, więc rywalizowałem przede wszystkim sam ze sobą – mówił na mecie zwycięzca. Wśród pań na dystansie Medio najlepszy czas miała Magdalena Deja (BIKE SALON TEAM). 
 
 
 
Z kolei na dystansie Mini ze zwycięstwa cieszył się Damian Ciba z TA KO TEAM. – Jechało mi się bardzo dobrze, trasa była fajna i zaskakująca. Było sporo niespodziewanych zwrotów akcji. Deszcz zrobił swoje, na podjazdach trzeba było schodzić z roweru, bo koła buksowały. Ale ja lubię prawdziwie górską trasę. Taka trasa weryfikuje umiejętności – mówił podczas dekoracji Ciba. Wśród pań triumfowała Monika Kulling, która wygrała także Mistrzostwa Polski Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Maratonach Rowerowych Lang Team w kategorii kobiet open. W kategorii mężczyzn do 45 lat wygrał Filip Potrykus (Klif Team Chłapowo), a w kategorii mężczyzn powyżej 45 lat Tomasz Jarząbek (OSP GÓRKI).
 
 
 
W miasteczku wyścigu nie mogło zabraknąć Czesława Langa, który przywitał zawodników. – Dla kolarzy nie ma złej pogody, jest bardzo dobra i dobra. Dzisiaj mamy tę dobrą. – powiedział Dyrektor Generalny Lang Team – od tego roku współpracujemy z Igorem Traczem, mistrzem świata w wyścigach psich zaprzęgów i bikejoringu, który przygotował nową trasę w Gdańsku. To bardzo doświadczony zawodnik, startował w wielu miejscach na świecie i chcemy jego doświadczenia przenieść do maratonów rowerowych – dodał Lang. - Starałem się zrobić trasę trudną, ale urozmaiconą. Chciałem zawrzeć w niej różne elementy – szybkie odcinki, strome podjazdy, ale i łagodne, strome zjazdy, ale także łagodne, zakręty, odcinki trudne technicznie. Zbudowaliśmy trasę, która wymaga od kolarza wszechstronności – powiedział Igor Tracz. 
 
 
 
Gdańsk to miasto bardzo przyjazne rowerzystom. Imprezy kolarskie Lang Team na dobre wpisały się w krajobraz miasta. – Współpracujemy od długiego czasu i bardzo to sobie cenimy. W Gdańsku mamy sporo terenów do jazdy na rowerze, także górskim. Przekonują się o tym uczestnicy tegorocznego maratonu rowerowego. Zapraszam wszystkich do Gdańska, że spróbować kolarskiej przygody. Gdańszczanie bardzo lubią rowery – jeżdżą rekreacyjnie, dla przyjemności, a także do szkoły lub do pracy – powiedział Marcin Sylwańczyk, kierownik Referatu Imprez Sportowych Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
 
 
 
Atrakcją dodatkową Maratonu Rowerowego Lang Team w Gdańsku był konkurs „Lekko-Ciężki Rower”, który przygotowała grupa sportowa BST – Banach Sport Team. Niemal połowa startujących zdecydowała się sprawdzić wagę swoich rowerów. Najlżejszy rower ważył 8,08 kg, a najcięższy 16,5 kg. 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    222 
  
 
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019