UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka

Montano

Najpiękniejsze miasta już z wyjątkowymi nagrodami
(żródło: Lang Team)

Radzymin najpiękniejszym miastem startowym, Bytom – miastem premii, a Kraków miastem etapowym – oto rozstrzygnięcia konkursu na „Najpiękniejsze Miasto  73. Tour de Pologne”. Wszystko to ogłoszono podczas uroczystej konferencji, która odbyła się w Krakowie.
( 8 Listopada 2016)
Najpiękniejsze miasto Tour de Pologne.

Podczas konferencji prasowej w Krakowie ogłoszone zostały wyniki  konkursu "Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne". W kategorii miasto startowe wygrał Radzymin, premii - Bytom, etapowe - Kraków.  jednym z kandydatów było Zakopane. Laureaci otrzymali stateuetki wykonane przez Bartłomieja Kolbusza z Bukowiny Tatrzańskiej
( 7 Listopada 2016)
Czesław Lang na premierze swojej biografii. „Zawodowiec” już do nabycia!
(żródło: LANG TEAM)

To był wyjątkowy wieczór w wyjątkowym towarzystwie. W poniedziałek wieczorem, w warszawskich hotelu Marriott, Czesław Lang spotkał się z blisko 200 gośćmi. Okazją była premiera książki „Zawodowiec”, która opisuje życie wicemistrza olimpijskiego z Moskwy i organizatora Tour de Pologne. Współtwórcą książki jest Grzegorz Kalinowski
( 21 Października 2016)
Najpiękniejsze miasto Tour de Pologne – nominacje!

Tour de Pologne to najlepsi kolarze świata – o tym wiedzą wszyscy. Tour de Pologne to też jednak fantastyczne tereny, przez które przejeżdża peleton. Często takie, które znają wszyscy, ale magia naszego wyścigu pozwala też odkrywać fantastyczne, szerzej nieznane miejsca. Tour de Pologne to też ludzie, których w tych wszystkich miejscach można spotkać. I właśnie dlatego organizujemy konkurs na „Najpiękniejsze miasto Tour de Pologne”.
CZESŁAW LANG WYSTARTUJE W ONKO TOUR
(żródło: Lang Team fot. Szymon Gruchalski)

Dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang weźmie udział w pierwszych etapach wyjątkowej wyprawy rowerowej ONKO TOUR 2016. Przebiega ona częścią popularnego szlaku Green Velo i jest inicjatywą fundacji Pokonaj Raka.
( 27 Lipca 2016)
JOLANDA NEFF KRÓLOWĄ TOUR DE POLOGNE WOMEN

Jolanda Neff (Swiss National Team) zdominowała pierwszy w historii Tour de Pologne Women. Po wczorajszym triumfie w Zakopanem dziś Szwajcarka wygrała trzeci etap i zwyciężyła w całym wyścigu. Najlepsza z Polek Paulina Brzeźna-Bentkowska (MAT Atom Sobótka) zajęła czwarte miejsce.   W galerii fotoreportaż z zawodów
( 20 Lipca 2016)
POPIS JOLANDY NEFF NA PIERWSZYM ETAPIE W ZAKOPANEM

Jolanda Neff (Swiss National Team) wygrała w Zakopanem pierwszy etap Tour de Pologne Women i została liderką wyścigu. Najlepsza z Polek Ewelina Szybiak (Reprezentacja Polski) zajęła piąte miejsce.    W galerii fotoreportaż z wyścigu
( 19 Lipca 2016)
Pierwsze w historii Tour de Pologne Women!

To będzie kamień milowy w historii Tour de Pologne i całego polskiego kolarstwa. Po raz pierwszy na starcie naszego narodowego wyścigu stają kobiety!
( 18 Lipca 2016)
TIM WELLENS ZWYCIĘZCĄ 73. TOUR DE POLOGNE

Tim Wellens (Lotto Soudal) został zwycięzcą 73. Tour de Pologne UCI World Tour. Ostatni etap – jazdę indywidualną na czas w Krakowie, wygrał Alex Dowsett (Movistar).
ANULOWANY SZÓSTY ETAP TOUR DE POLOGNE

Pogoda pokrzyżowała plany kolarzy i organizatorów 73. Tour de Pologne UCI World Tour. Z powodu bardzo trudnych warunków atmosferycznych szósty etap BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska został anulowany.   W galerii fotoreportaż
( 17 Lipca 2016)
PANCZENISTA ZWYCIĘZCĄ TOUR DE POLOGNE AMATORÓW

Sebastian Druszkiewicz wygrał tegoroczny Tour de Pologne Amatorów. Panczenista, olimpijczyk z Vancouver i Soczi triumfował z czasem 58:33. Mimo niezwykle trudnych warunków pogodowych w wyścigu wystartowało około półtora tysiąca kolarzy.
WYJĄTKOWY ROWER COLNAGO DLA PAPIEŻA FRANCISZKA

Dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang przekazał dziś Caritas Polska specjalny rower Colnago w darze dla Papieża Franciszka. Uroczystość miała miejsce przed startem 5. etapu Tour de Pologne w Brzegach koło Wieliczki.
( 16 Lipca 2016)
KOLARSKIE ŚWIĘTO AMATORÓW W BUKOWINIE

W niedzielę 17 lipca o 9.40 rano sprzed BUKOVINA Resort wystartuje kolorowy peleton Tour de Pologne Amatorów. Ten wyścig to szczególny punkt na mapie kolarskich wydarzeń w naszym kraju. Organizowany od 2010 roku wyścig towarzyszy królewskiemu etapowi Tour de Pologne UCI World Tour – największej kolarskiej imprezie w tej części Europy. Siedem lat temu, na starcie w Bukowinie Tatrzańskiej pojawiło się około 700 miłośników kolarstwa. W ciągu kilka lat liczba uczestników sięgnęła niemal dwóch tysięcy. To dowód na zapotrzebowanie na kolarskie imprezy dla amatorów i na stale rosnącą popularność kolarstwa i jazdy na rowerze.
CZŁOWIEK Z ŻELAZA – TIM WELLENS ZGARNIA CAŁĄ PULĘ

Tim Wellens (Lotto Soudal) został bohaterem piątego etapu 73. Tour de Pologne UCI World Tour z Wieliczki do Zakopanego. Belgijski kolarz samotnie minął linię mety pod Wielką Krokwią i został nowym liderem wyścigu.     W galerii fotoreportaż z wyścigu
DESZCZ I EMOCJE POD WIELKĄ KROKWIĄ

Deszcz i niska temperatura towarzyszyły młodym kolarzom podczas wyścigów Nutella Mini Tour de Pologne w Zakopanem. W galerii fotoreportaż z zawodów
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni