START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Biathlon
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Biathloniści BKS WP w czołówce.
(żródło: )

Do 17 lutego w  Kościelisku Kirach trwają międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików  w biathlonie zimowym. W pierwszym dniu doskonale spisali się reprezentanci BKS WP Kościelisko zajmując czołowe miejsca w biegu indywiudalnym. Na starcie staneło ponad 50 dziewcząt i chłopców z całej Polski
( 15 Lutego 2008)
XIV OOM w Biathlonie na koniec sztafety BKS najlepszy.
(żródło: )

 W ostatnim dniu trwana XIV  Biathlonowej Ogólnopolskiej Olompiady młodzieży rozgerane zostały sztafety. Złote medale XIV OOM zdobyły  drużyny BKS WP Kościelisko dziewcząt i chłopców a sztafeta juniorów wywalczyła Wice mistrzostwo Polski.   W  galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 10 Lutego 2008)
XIV OOM w Biathlonie - Bieg Indywidualny- Karolina Pitoń trzecia, Grzegorz Penar V-ce mistrzem Polski
(żródło: )

 Po jednodniowej przerwie poświeconej  treningom oraz dekoracji zwyciezców za poprzednie dni do zmagań powrócili biathloniści. tym razem przeprowadzono bieg indywidualny- Najdłuższy z wszystkich biegów dystans od 15 km do 10 km z czterema strzelaniami wymagał od zawpdników niesamowitej kondycji  na trasie biegu i koncentracji na strzelnicy.   W galerii fotoreportaż z biegów!!!
( 9 Lutego 2008)
XIV OOM w Biathlonie- Bieg pościgowy- drugie złoto Karoliny Pitoń
(żródło: )

W drugim dniu trwania XIV OOM w biathlonie rozegrano bieg pościgowy. Tytuły Mistrzów Polski Juniorów  wywalczyli: Karolina Pitoń (BKS WP Kościelisko), Adrian Maciulewicz (AZS AWF Wrocław) a złote medale OOM zdobyli juniorzy młodsi  Monika Hojnisz ( UKS LIDER Katowice) oraz  Mateusz Matusik (UKN Melafir Czarny Bór) Zawody zostały rozegrane w zimowych warunkach- bowiem  nocny deszcz zamienił się w  uporczywą śnieżycę, która zmieniłą warunki na trasie ale i również utrudniała strzelanie. W galerii kilka fot z zawodów.!!!!!
( 7 Lutego 2008)
XIV OOM w Biathlonie Kościelisko Kiry - Zwycięstwo Karoliny Pitoń w sprincie.
(żródło: )

 W pierwszym dniu zmagań  XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biathlonie rozegrano biegi sprinterskie.  Bieg juniorów był równocześnie  klasyfikowany jako  Mistrzostwa Polski.  Tytuł ten zdobyli:  Karolina Pitoń z Kościeliska oraz Adrian Maciulewicz z Wrocławia. Złote medale  w juniorach młodszych wywalczyli Katarzyna Leja z Kościeliska oraz  Rafał Lepel z Katowic.   W galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 6 Lutego 2008)
XIV OOM w Biathlonie rozpoczęta.
(żródło: )

 170 zawodników z 14 klubów reprezentuje 6 województw podczas Biathlonowej XIV Ogólnopolskiej OIimpiady Młodzieży w Kościelisku Kirach.  Zawody zostały przeniesione z Dusznik z powodu braku śniegu. W galerii kilka fot z rozpoczęcia.!!!
( 5 Lutego 2008)
XIV OOM W BIATHLONIE 4 – 10 LUTY 2008 r. Kościelisko - Kiry
(żródło: )

Ze względu na brak śniegu planowana Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w biathlonie w Dusznikach została przeniesiona do Kościeliska
( 4 Lutego 2008)
PŚ Biathlon Ruhpolding. Krzystyna Pałka - najlepszą Polką w biegu na 7,5 km
(żródło: )

Kaisa Varis wygrała w niemieckim Ruhpolding bieg na 7,5 km zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata w biathlonie. To pierwszy w karierze triumf 32-letniej Finki, która wcześniej startowała w biegach narciarskich. Najlepsza z Polek - Krystyna Pałka - zajęła 22. miejsce
( 11 Stycznia 2008)
Ogólnopolskie zawody kwalifikacyjne i I eliminacje do OOM Biathlon
(żródło: )

W dniach od 3 do 6 stycznia w kościelisku Kirach zostały przeprowadzone Ogólnopolskie zawody kwalifikacyjne oraz I eliminacje do olimpiady młodzieży w biathlonie. Zawody zostały przeniesione z Dusznik  Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci  BKS WP Kościelisko- będący zarazem uczniami zakopiańskiej  Szkoły Mistrzostwa Sportowego.  Złote medale zdobył Łukasz Szczurek w biegu indywidualnym na 12,5 km i w sprincie  i w biegu pościgowym.
( 8 Stycznia 2008)
Zawody ZSMS w biathlonie- Bardzo dobry wynik zawodników BKS WP/ZSMS Z-ne
(żródło: )

W rozegranych w Kirach  zawodach w biathlonie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem bardzo dobre wyniki osiągnęli zawodnicy BKS WP Kościelisko - zarazem uczniowie  zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.    W galerii kilka fot . Z Karasia  z zawodów Pełne wyniki do pobrania tutaj w formacie excela .
( 23 Grudnia 2007)
XIII OOM w Biathlonie Letnim - Sztafety
(żródło: )

W ostatnim dniu trwania XIII OOM w biathlonie letnim rozegrany został bieg sztafetowy.  Wśród juniorów młodszych   zwyciężyła sztafeta UKN Melafir Czarny Bór, Drugi był zespół z BLKS Żywiec a na trzecim miejscu uplasowali się biathloniości z  MKS Duszniki Z drój.  Zespół BKS WP Kościelisko zajął 8 pozycję .  W galerii fotoreportaż z  ostatniego dnia zawodów!!!
( 15 Lipca 2007)
XIII OOM w Biathlonie Letnim – Bieg na dochodzenie.
(żródło: )

Bieg  na dochodzenie  nazywany biegiem pościgowym to koronna dyscyplina biathlonu powiązana z biegiem sprinterskim.   Klasyfikacja ze sprintów decyduje o dobrej pozycji startowej w tej konkurencji.   Ważne   w tym biegu jest  strzelanie bowiem za każdy niecelny strzał zawodnik musi pokonać karną rundę- i tym samym czas biegu wydłuża się .
( 15 Lipca 2007)
XIII OOM w BIathlonie Letnim - Biegi Sprinterskie.
(żródło: )

W drugim dniu trwania biathlonowych zmagań Juniorów i Juniorów Młodszych w ramach XII OOM rozegrane zostały biegi sprinterskie. Ta konkurencja biathlonowa jest dla uczestników bardzo ważną - bowiem klasyfikacja z tego dnia decyduje o kolejności startu w  biegu na dochodzenie- w którym o zwycięstwie decyduje kolejnośc na mecie. W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!
( 13 Lipca 2007)
XIII OOM w Biathlonie Letnim Bieg Indywidualny.
(żródło: )

Biegiem Indywidualnym  z czterema strzelaniami biathloniści zainaugurowali zmagania  XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tej dyscyplinie. W czwartkowych zawodach wystartowało 136 dziewcząt i chłopców z 15 klubów biatlonowych , którzy zostali sklasyfikowani w kategoriach junior i junior młodszy. Bardzo dobrze zaprezentowała się zawodniczka BKS WP Kościelisko Karolina Pitoń , która wśród Juniorek wywalczyła tytuł Mistrza Polski. Z pięcioma niecelnymi strzałami uzyskała łączny czas 33.35,3.  W tej kategorii wiekowej była jedyną reprezentantką  BKS WP.
( 12 Lipca 2007)
XIII OOM w Biathlonie Letnim " Zachodniopomorskie 2007 - Mistrzostwa Polski Juniorów
(żródło: )

W najbliższą środę w Kirach rozpoczną zmagania  biathloniści. którzy w ramach XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biathlonie letnim   bedą walczyli o Mistrzostwo Polski w tej dyscyplinie .  Gospodarzem  tegorocznej edycji letniej olimpiady jest województwo zachodniopomorskie.  Zawody potrwają do niedzieli.  Poniżej podajemy program zawodów.
( 10 Lipca 2007)
Archiwum
Pierwszy «« (165-179)(180-194)(195-209)(210-224)(225-237) »» Ostatni

 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020