MP w biathlonie letnim bieg masowy i sztafety.

W sobotę, drugim dniu rozgrywanych w Kościelisku-Kirach zawodów MP w biathlonie letnim rozegrano bieg masowy i sztafety. Medale zdobyli wśród seniorów Monika Hojnisz i Krzysztof Pływaczyk, wśród juniorek, juniorek młodszych i juniorów młodszych wygrały zespoły Biathlonowego Klubu Sportowego Wojsko Polskie Kościelisko. Złoto wywalczyli także juniorzy MKS Karkonosze.    W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!
( 30 Czerwca 2012)
Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim 6 medali BKS WP w biegu indywidualnym.

W pierwszym dniu mistrzostw Polski w biathlonie letnim jakie rozpoczęły się w Kościelisku Kirach rozegrany został bieg indywidualny.  Wśród seniorów złote medale zdobyli Monika Hojnisz z Katowic oraz Adam Kwak zawodnik gospodarzy- BKS WP Kościelisko.  Reprezentanci tego  klubu łącznie w pierwszym dniu zdobyli 6 medali.  W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!
( 29 Czerwca 2012)
Krystyna Pałka dwukrotną mistrzynią Polski w biathlonie.
(żródło: Polski Związek Biathlonu)

Krystyna Pałka zdobyła dwukrotnie tytuł Mistrza Polski  w biegu indywidualnym i  pościgowym podczas Biathlonowych Mistrzostw Polski jakie rozgrywane były w Wiśle.
( 25 Marca 2012)
Finał "Celuj w Igrzyska" sezon 2011/2012

Stu czternastu młodych biathlonistów i biathlonistek z 11 klubów wzięło udział w ostatnich w tym sezonie zawodach cyklu „Celuj w Igrzyska”, rozgrywanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biathlonu.  Równoczesnie przeprowadzona została kolejna edycja Pucharu Polski w tej dyscyplinie.
( 12 Marca 2012)
Mistrzostwa ZSMS i PP w biathlonie.

3 i 4 marca w Kirach rozegrane zostały Mistrzostwa  Zespołu Szkól Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem zaliczane jednocześnie do Pucharu Polski w tej dyscyplinie.  3 marca  przeprowadzono bieg indywidualny a 4  marca sprint.  Zawodnicy BKS WP Kościelisko zdominowali zawody zdobywając w biegu indywidualnym  14  a w sprincie 12 medali.
( 4 Marca 2012)
Krystyna Pałka zajęła 10 miejsce w biegu masowym w Oslo.

Wychowanka Biathlonowego Klubu WP Kościelisko Krystyna Pałka zajęła 10 miejsce  w biegu na dystansie 12,5 km z mass startu podczas zawodów  Pucharu Świata w Oslo. Polka z jednym niecelnym strzałem miała1.12,4 min straty do zwyciężczyni biegu Niemki Andrei Henkel
( 5 Lutego 2012)
Biathlonowy Puchar Świata 14 miejsce Krystyny Pałki

Wychowanka BKS WP Kościelisko Krystyna Pałka zajęła 14 miejsce w biegu z mass startu podczas pucharowych zawodów  w Antholz- Anterseva.  Weronika Nowakowska Ziemniak uplasowała się na 17 pozycji.
( 22 Stycznia 2012)
Biathlonowy Puchar Świata Pałka nadal w czołówce.

Kolejny udany start w Pucharze Świata odnotowały nasze biathlonistki.  Podczas  zawodów w Novym Meste na Morawach Krystyna Pałka w sprincie zajęła 16 ,lokatę a w biegu na dochodzenie  była 9-a
( 16 Stycznia 2012)
Zawodnicy BKS WP Kościelisko - trzonem biathlonowej drużyny na I Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie.
(żródło: J. Staszel BKS WP Kościelisko)

Kinga Mitoraj , Beata Lassak, Jakub Topór , oraz dwaj trenerzy: Adam Jakieła i Jan Ziemianin z BKS WP Kościelisko  reprezentują Polskę  w biathlonie podczas I Zimowych Młodzieżowych Igrzysk  Olimpijskich w Insbrucku. W biathlonowej  ekipie znajduje się równiez zawodnik Melafir Czarny Bór Mateusz Janik
( 14 Stycznia 2012)
Biathlonowe MP - Nowakowska i Sikora mistrzami w biegu masowym

Weronika Nowakowska Ziemniak i Tomasz Sikora zostali Mistrzamipolski w rozegranym dziaisiaj(29) na Polanie Jakuszyckiej biegu masowym.
( 29 Grudnia 2011)
Tomasz Sikora i Karolina Pitoń Mistrzami Polski w biathlonowym sprincie!

Polana Jakuszycka przywitała uczestników Mistrzostw Polski Seniorów prawdziwie zimową pogodą. Największym problemem okazała się mgła, która towarzyszyła 110 biatlonistom i biatlonistkom przez całe zawody, którzy w środowe (28) przedpołudnie rywalizowali w sprintach.  Wśród męźczyzn niepokonany okazał się Tomasz Sikora (KS AZS AWF Katowice), a wśród kobiet Karolina Pitoń (BKS WP Kościelisko).
( 28 Grudnia 2011)
PS w Hochfilzen- Polska mieszana sztafeta biathlonowa dziewiąta .

Polska mieszana sztafeta biathlonowa zajęła dzisiaj(18)  9 miejsce podczas pucharowych zawodów w Hochfilzen. Polacy mieli 1.49,0 straty do zwycięzców drużyny Rosjan.
( 18 Grudnia 2011)
Biathlonowy Puchar Świata w Hochfilzen - Pałka 13 w biegu pościgowym

Krystyna Pałka zajęła 13 miejsce w biegu pościgowym, który został rozegrany w  austriackim Hochfilzen. Weronika Nowakowska Ziemniak zajęła 21 lokatę, Magda Gwizdoń była 34 a Paulina Bobak 49
( 17 Grudnia 2011)
PS w biathlonie doskonały sprint Polek.

Bardzo dobry wynik odnotowały nasze biathlonistki podczaas sprintów w Hochfilzen, zaliczanych do Pucharu Świata.  Wszystkie trzy znalazły się w pierwszej dwudziestce  biegu na 7,5 km.
( 16 Grudnia 2011)
Biathlonowy Puchar Świata w Hochfilzen Polki czwartą sztafetą.

Bardzo dobry start odnotowały nasze biathlonistki , które w niedzielnych sztafetach w Hochfilzen zajęły czwarte miejsce. lepsze od nich były tylko Norweżki, Francuzki i Rosjanki.