START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Lekkoatletyka
Turbacz Winter Trail 2024 blisko rekordu
(żródło: M.Zubek www.podhaleregion.pl)

 Za nami IV edycja Turbacz Winter Trail pod Patronatem honorowym Ministerstwa Sportu i Turystyki, którą Fundacja Rozwoju Sportu i Promocji Obronności „MURAWA” zorganizowała wspólnie z Miastem Nowy Targ. W komitecie honorowym: Wojewoda Małopolski Pan Krzysztof Jan Klęczar oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Witold Kozłowski.
( 19 Lutego 2024)
Lekkoatleta z Jabłonki z dwoma medalami w Halowych Mistrzostwach Polski!
(żródło: M.Zubek www.podhaleregion.pl)

 Wojciech Galik z Jabłonki reprezentujący obecnie WKS Wawel Kraków podopieczny Jerzego Kaduszkiewicza, a wychowanek trenera z Rabki-Zdrój Wiesława Peruckiego zdobył wicemistrzostwo Polski w trójskoku seniorów z wynikiem 15metrów 59 centymetrów
( 19 Lutego 2024)
Lekkoatleta z Jabłonki liderem klasyfikacji w trójskoku
(żródło: M.Zubek www.podhaleregion.pl)

 Wojciech Galik, lekkoatleta z Jabłonki, wychowanek Wiesława Peruckiego  MKS Rabka- Zdrój obecnie reprezentujący WKS Wawel Kraków, podopieczny Jerzego Kaduszkiewicza jest liderem tabel seniorów w Polsce w trójskoku na hali z wynikiem 15 metrów 52 centymetrów.
( 5 Lutego 2024)
Lekkoatleci z Romera najlepsi w Małopolsce!
(żródło: M.Zubek www.podhaleregion.pl)

 Po sukcesie dziewcząt w Licealiadzie Wojewódzkiej w sztafetowych biegach przełajowych w której zajęły pierwsze miejsce i zakwalifikowały się do finałów ogólnopolskich w Białymstoku (28-29.10.2023), kolejny sukces to zwycięstwo w pierwszej rundzie w Korespondencyjnej Lidze LA zarówno drużyny dziewcząt jak i chłopców.
( 24 Października 2023)
Anna Celińska i Sebastina Lepiarz triumfują w tegorocznym Tatrzańskim Biegu Pod Górę
(żródło: )

  Anna Celińska z Bielska Białej i Sylwester Lepiarz z Wronowa wygrali tegoroczny  Tatrzański Bieg Pod Górę. W zawodach  wystartowało ponad 290 biegaczek i biegaczy z Polski, Słowacji, Litwy, Włoch, Holandii, Wielkiej Brytanii i Węgier.  Były to równocześnie Mistrzostwa Polski w Skyrunning Vertical KM a wyniki zaliczane były do Pucharu Polski w skyrunningu. Pierwszy Bieg Na Kasprowy został przeprowadzony w 2008 r
( 24 Września 2023)
Bieg Ultra Granią Tatr 2023 wygrywają Kinga Kwiatkowska oraz Tomasz Skupień i Jan Elantkowski.
(żródło: )

  Tegoroczny  bieg Ultra Grania Tatr wygrali Kinga Kwiatkowska z Radkowa oraz Tomasz Skupień ze skawinki i Jan Elantkowski z Zakopanego.  Najlepsi zawodnicy Potrzebowali zaledwie 9 godz 21 min i 44 sek na pokonanie 72 km  morderczej trasy . Najszybsza Pani pokonała dystans w 11 godzuin 10 min i 18 sek. Na starcie staneło 350 zawodniczek i zawodnikówz Polski Słowacji Norwegii i Węgier, a bieg ukończyło 221 .  
( 20 Sierpnia 2023)
Kolejny światowy tytuł w kolekcji Antoniego Wierciocha - Wicemistrzostwo Świata VIRTUS 2023 w rzucie oszczepem.
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 Sportowcy Fundacji HANDICAP Zakopane, reprezentujący Polskę z sukcesami wracają ze Światowych Igrzyskach VIRTUS Global Games VICHY 2023 we Francji, które były równocześnie Mistrzostwami Świata w Lekkoatletyce Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.  VIRTUS Global Games 2023 to 44 kraje, 14 dyscyplin sportowych i blisko 1000 zawodników. W tym doborowym towarzystwie świetnie walczyli sportowcy zakopiańskiego HANDICAPu.
( 15 Czerwca 2023)
Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w 4-boju.
(żródło: M.Zamoyski UM Nowy Targ)

 6 czerwca 2023 r. na stadionie obok Hali Sportowej „Gorce” w Nowym Targu odbyły się Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w 4-boju. W zawodach wzięły udział Szkoły Podstawowe Nr 1, Nr 2, Nr 4, Nr 5, Nr 6  i Nr 11 z terenu Miasta Nowy Targ. Szkoły reprezentowało blisko 70 uczniów, których nie zniechęcił nawet padający deszcz. Rywalizowano w czterech konkurencjach- bieg na dystansie 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na dystansie 600m dziewczynki i 1000m chłopcy.   W galerii fotoreportaż
( 11 Czerwca 2023)
7 medali Mistrzostw Polski SPRAWNI RAZEM 2023 przywieźli lekkoatleci zakopiańskiego HANDICAPu
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 W sobotę, 20.05.2023 w Grudziądzu rozegrano lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski SPRAWNI RAZEM 2023. Był to ostatni sprawdzian sportowców z niepełnosprawnością intelektualną przed Mistrzostwami Świata - Global Games VIRTUS 2023, które odbędą się na początku czerwca we Francji.
( 23 Maja 2023)
VI Bieg Hasiora - Zakopane.
(żródło: )

 69 biegaczek i biegaczy wystartowało 14 maja w VI Biegu Hasiora . Każdy z uczestników miał do pokonania 3 km odcinek. a najszybciej ta trasę pokonali: Weronika Frączysta i Patryk Rydzinski. Rywalizację upamiętniającą Władysława Hasiora współorganizowali Muzeum Tatrzańskie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem.  
( 14 Maja 2023)
Michał Olejnik i Anna Celińska wygrywają XV Alpin Sport bieg pod górę.
(żródło: )

 Anna Celińska i Michał Olejnik wygrali XV Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę.  W rywalizacji wzięło udział 317 biegaczek i biegaczy. Zawody zostały przeprowadzone w bardzo trudnych warunkach przy zalegającym powyżej 1500 m npm śniegu. Bieg zaliczany był do klasyfikacji Pucharu Polski Skyrunner i był równocześnie Mistrzostwami Polski Skyrunning Vertical KM.  
( 24 Września 2022)
„Skrzyczne – Wyzwanie 1257”
(żródło: mat prasowe)

 Przy bardzo dobrej frekwencji odbył się bieg „Skrzyczne – Wyzwanie 1257” w Szczyrku. Zawodniczki i zawodnicy, którzy zdecydowali się na start, mieli do pokonania blisko pięć kilometrów, ale trasa ze względu na swój górski charakter była bardzo wymagająca.
( 5 Września 2022)
Tatra Fest Bieg wygrywają Natalia Tomasiak i Roman Ficek
(żródło: )

 Skrócone z powodu załamania pogody Mistrzostwa Polski Skyrunning Ultra okazały się sporym wyzwaniem dla zawodników. „W czerwcu biegałam w Dolomitach, ale uważam, że dzisiejsza trasa była dużo trudniejsza technicznie”  - mówiła Natalia Tomasiak, pierwsza kobieta na mecie.   Tytuł mistrza po raz kolejny wywalczył Roman Ficek. Niepewny swojej formy po niedawnych problemach ze zdrowiem zdominował stawkę, meldując się z powrotem w Zakopanem po 8 godzinach i 31 minutach.  „Konkretna trasa i konkretny bieg. Prawdziwy Skyrunning w Polsce i jedyne góry do takiego biegania. Całym sercem mogę polecić ten bieg komuś, kto lubi wyzwania i prawdziwe bieganie górskie” - mówił, gdy już złapał nieco tchu.  
( 20 Sierpnia 2022)
VII FESTIWAL BIEGÓW GÓRSKICH GORCE ULTRA-TRAIL® 2022 5-7 sierpnia 2022, Ochotnica Dolna
(żródło: mat prasowe organizatora)

 Ochotnicą Dolną znów zawładnęli biegacze! Blisko tysiąc zawodników wzięło czynny udział w siódmej edycji Festiwalu Biegów Górskich “Gorce Ultra-Trail”. Wydarzeniami imprezy odbywającej się pod honorowym patronatem wiceministra sportu i turystyki Andrzeja Gut-Mostowego były rozgrywane po raz pierwszy na gorczańskich szlakach: rywalizacja o medale mistrzostw Polski seniorów w biegu górskim na krótkim dystansie oraz bieg na kultowym dystansie 100 mil, czyli 163 km.
( 9 Sierpnia 2022)
Anna Celińska i Krzysztof Bodurka mistrzami Polski w Gorcach!
(żródło: mat prasowe organizatora)

 14 PZLA Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie Anna Celińska (KS Sprint Bielsko-Biała) i Krzysztof Bodurka (KS AZS AWF Kraków) wygrali w Ochotnicy Dolnej bieg na 5,5 kilometra z metą na Lubaniu i zostali mistrzami Polski seniorów w biegu górskim na krótkim dystansie. Trzydziestka biegaczy zmagała się nie tylko ze sobą i sporym przewyższeniem, ale też - a może przede wszystkim - z ogromnym upałem.  
( 6 Sierpnia 2022)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024