START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Łyżwiarstwo
Pięć medali Polaków w sobotę na AMŚ w Hamar! Drugie złoto Kani!
(żródło: AZS)

 Worek z medalami Polaków na Akademickich Mistrzostwach Świata w łyżwiarstwie szybkim w Hamar zapełnia się na dobre. W sobotę najlepszy na 500 metrów był Marek Kania, srebro i brąz na tym dystansie wśród pań wywalczyły Iga Wojtasik i Martyna Baran, a na podium znalazły się także drużyny kobiet i mężczyzn. Tym samym Akademicka Reprezentacja Polski zdobyła już w Norwegii aż osiem krążków!
( 24 Lutego 2024)
Polscy panczeniści z kilkoma szansami na medale AMŚ w Hamar
(żródło: AZS)

 Wielkie nadzieje na medale Akademickich Mistrzostw Świata w Hamar mają polscy panczeniści. Nasi łyżwiarze szybcy z długiego toru z Markiem Kanią i Igą Wojtasik na czele zapewniają, że do startów w Norwegii podchodzą bardzo poważnie. – Mamy silną reprezentację z doświadczeniem na AMŚ. Wierzę, że wszyscy pokażą się z jak najlepszej strony – liczy Dariusz Stanuch, opiekun Akademickiej Reprezentacji Polski.
( 21 Lutego 2024)
Zakopiańskie łyżwiarki z workiem medali Mistrzostw Polski Juniorów
(żródło: SNPTT 1907 Zakopane)

 Z siedmioma medalami wracają zakopiańskie panczenistki z rozegranych w miniony weekend w Tomaszowie Mazowieckim Mistrzostw Polski Juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Sześć z nich wywalczyła 19-letnia reprezentantka SN PTT 1907 Zakopane Liwia Kubin - zdobywając cztery złota w klasyfikacji wielobojowej, na 3000 m, na 1000 m oraz w masstarcie, a także srebro na 1500 m i brąz na 500 m. 
( 21 Lutego 2024)
Brąz Polek w sprincie drużynowym na otwarcie MŚ w Calgary!
(żródło: PZŁS)

 Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek zajęły trzecie miejsce w sprincie drużynowym kobiet w pierwszym dniu mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim w Calgary. Na piątej lokacie wśród mężczyzn w tej konkurencji uplasowali się Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek.
( 16 Lutego 2024)
PŚ łyżwiarstwo szybkie - w Quebecu podia dla Polaków, w tym dla absolwentów zakopiańskiej SMS
(żródło: PZŁS)

 Absolwentki zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Andżelika Wójcik oraz Iga Wojtasik wraz z Karoliną Bosiek zdobyły srebrny medal w sprincie drużynowym podczas zakończonych w niedzielę zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Quebecu. Na najwyższym stopniu podium stanęli Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek. Tu przypomnę, że w naszej "Kuźni Mistrzów" uczył się Piotr Michalski.
( 5 Lutego 2024)
Srebro Polek w sprincie drużynowym w finale PŚ w Quebecu! Kania czwarty na 500 metrów.
(żródło: PZŁS)

 Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek wywalczyły w sobotę srebrne medale w sprincie drużynowym podczas finału Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Quebecu. Dzięki wysokiej lokacie w Kanadzie biało-czerwone utrzymały drugie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ. Na 500 metrów mężczyzn czwarty był Marek Kania, zaś na szóstej pozycji uplasował się Piotr Michalski.
( 4 Lutego 2024)
Polki trzecie w klasyfikacji generalnej w biegu drużynowym. Podsumowanie Pucharu Świata.
(żródło: PZŁS)

 Polki w składzie Olga Piotrowska, Natalia Jabrzyk i Magdalena Czyszczoń zajęły czwarte miejsce w biegu drużynowym podczas Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Salt Lake City. Dzięki niezłemu występowi w USA nasze panczenistki uplasowały się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej cyklu. Siódmy na dystansie 500 metrów był z kolei Marek Kania, a ósmą lokatę w pierwszej, piątkowej rywalizacji na 1000 metrów zajął Damian Żurek.
( 29 Stycznia 2024)
Niesamowite emocje i rekordowa ilość zawodników w PGE Pucharze Polski
(żródło: PZŁS)

 Niesamowite emocje i rekordowa ilość zawodników wzięła udział w czwartej edycji PGE Pucharu Polski w aktualnym sezonie w Tomaszowie Mazowieckim. Ponad 140 zawodniczek i zawodników na samym starcie 500 metrów.
( 23 Stycznia 2024)
Fantastyczny koniec łyżwiarskich mistrzostw Europy!
(żródło: PZŁS)

 Trzeci dzień i trzeci medal polskich łyżwiarzy szybkich na mistrzostwach Europy w Heerenveen! Biało-czerwoni zakończyli europejski czempionat brązowym medalem Marka Kani na dystansie 500 metrów. – Spełniłem swoje kolejne sportowe marzenie, to fantastyczna sprawa – cieszył się 24-letni reprezentant Polski.
( 8 Stycznia 2024)
Polacy Mistrzami Europy w sprincie drużynowym
(żródło: PZŁS)

 To był kolejny świetny dzień polskich łyżwiarzy szybkich na mistrzostwach Europy w Heerenveen. Po piątkowym srebrnym medalu w sprincie drużynowym kobiet, w sobotę, w tej samej konkurencji mężczyzn, złoty medal wywalczyli Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek!
( 6 Stycznia 2024)
Świetny początek reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy
(żródło: PZŁS)

 Świetny początek reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen. Już w pierwszej konkurencji, drużynowym sprincie kobiet, Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek wywalczyły srebrny medal. Impreza na legendarnym holenderskim torze Thialf zakończy się w niedzielę.
( 6 Stycznia 2024)
Udane mistrzostwa Polski. Czyszczoń i Wojtakowski ze złotymi medalami na 1500 metrów
(żródło: PZŁS)

 Od czwartku do soboty w Tomaszowie Mazowieckim rozgrywała się walka o medale mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansach. Dla reprezentantów kraju była to ostatnia okazja na sprawdzenie formy przed styczniowymi mistrzostwami Europy w Heerenveen. Kilka doskonałych wyników daje powody do optymizmu i nadzieje na biało-czerwone medale w Holandii.
( 26 Grudnia 2023)
Świetna inauguracja mistrzostw Polski na dystansach w łyżwiarstwie szybkim. Kadrowicze w formie!
(żródło: PZŁS)

 Rozpoczęło się łyżwiarskie święto tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Od czwartku w Tomaszowie Mazowieckim rozgrywa się walka o medale mistrzostw Polski na dystansach. Dla reprezentantów kraju to ostatnia okazja na sprawdzenie formy przed styczniowymi mistrzostwami Europy w Heerenveen. Już pierwszy dzień pokazał, że forma kadrowiczów jest wysoka!
( 22 Grudnia 2023)
Polski weekend w PŚ w Tomaszowie Mazowieckim! Żurek z trzecim brązem!
(żródło: PZŁS)

 To było wielkie, łyżwiarskie święto w Tomaszowie Mazowieckim! Miejscowa Arena Lodowa przez trzy dni tętniła życiem, a reprezentanci Polski, niesieni żywiołowym dopingiem publiczności, w najlepszy możliwy sposób zakończyli tegoroczne starty w Pucharze Świata w łyżwiarstwie szybkim. W niedzielę trzeci polski, brązowy medal zdobył na 500 metrów Damian Żurek. – Spełniłem swoje kolejne marzenie – wyjawił 24-letni sprinter Pilicy Tomaszów Mazowiecki.
( 10 Grudnia 2023)
Dziewczyny lubią brąz! Drużyna kobiet na podium PŚ w Tomaszowie Mazowieckim!
(żródło: PZŁS)

 Kolejny świetny dzień na torze w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim mają za sobą reprezentanci Polski w łyżwiarstwie szybkim. Po piątkowym brązie Andżeliki Wójcik na 500 metrów biało-czerwoni zdobyli kolejny medal Pucharu Świata! Na najniższym stopniu podium w biegu drużynowym kobiet stanęły Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń i Natalia Jabrzyk! W pierwszej dziesiątce 500 metrów zameldowali się natomiast Andżelika Wójcik, Damian Żurek i Marek Kania.
( 9 Grudnia 2023)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024