START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Ski-Alpinizm
Anna Tybor z pod Nanga Parbat - pogoda jak na razie sprzyja
(żródło: )

 "Dotarliśmy do Chukhung, gdzie spędzimy najbliższe kilka dni, przygotowując się do wyprawy na Nanga Parbat. Pogoda jak na razie sprzyja, a widok na Ama Dablam i Mount Everest jest oszałamiający" - informuje w mediach społecznościowych Anna Tybor.  
( 26 Maja 2024)
Anna Majerczyk i Matus Danko wygrywają X Puchar KW Zakopane w skialpiniźmie.
(żródło: )

 Anna Majerczyk z Bukowiny Tatrzańskiej i Matus Danko z Liptowskiego Mikulasza wygrali X Puchar Zakopanego w skialpiniźmie, który został rozegrany 6 kwietnia w rejonie Kasprowego Wierchu. w rywalizacji wzięło udział blisko 50 zawodniczek i zawodników z Polski Słowacji i Czech.  
( 7 Kwietnia 2024)
Memoriał Jana Strzeleckiego w narciarstwie wysokogórskim
(żródło: )

 W sobotę rozegrany został Memoriał Jana Strzeleckiego  w skialpinizmie. Zawody były równocześnie  Mistrzostwami Polski w  tej dyscypllinie. Zawody zorganizowane na światowym poziomie na wymagającej trasie w najpiękniejszej Dolinie Kondratowej . Na starcie stanęła czołówka polskiego skialpinizmu z Kadrą Narodowa na czele
( 10 Marca 2024)
WIATR A LAWINY
(żródło: J. Będkowski Snow Pr)

 Kursy Lawinowe by Garmin zapraszają na webinar z udziałem Jana Krzysztofa,  Naczelnika TOPR, który odbędzie się 20 lutego o godz. 19:00. Spotkanie będzie można obejrzeć za darmo na stronie www.kursylawinowe.pl, kanale You Tube akcji, a także  profilu @lawiny na Facebooku.   
( 15 Lutego 2024)
Kurs lawinowy – nie tylko dla ekspertów
(żródło: J. Będkowski Snow Pr)

 Zimą, gdy góry pokrywają warstwy śniegu, ich eksploracja wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności, które pozwalają unikać niebezpieczeństw. Jednym z najłatwiejszych i najlepszych sposobów na ich zdobycie jest kurs lawinowy. Wciąż nie brakuje osób przekonanych, że tego typu szkolenia przeznaczone są dla ekspertów.
( 11 Stycznia 2024)
Kalendarz Pucharu Polski w narciarstwie wysokogórskim i ważne zmiany w regulaminie!
(żródło: M. Strojny TKN Tatra Team)

 Miło nam ogłosić kalendarz zawodów Pucharu Polski 2023/24 – w tym sezonie można będzie rywalizować aż w siedmiu różnych edycjach: w startach indywidualnych, zespołowych, w verticalu oraz po raz pierwszy w dyscyplinie olimpijskiej – sprintach! Sezon rozpoczniemy już 15 grudnia na nowych zawodach klubu KS Kandahar – Skitur Atak w Złotym Groniu, w lutym będzie można rywalizować w verticalu oraz w Pucharze Pilska, który będzie też zespołowymi Mistrzostwami Polski! W marcu rywalizacja przeniesie się w Tatry na indywidualne Mistrzostwa Polski podczas Memoriału Strzeleckiego (KW Kraków), a w kwietniu Zakopane będzie gościło aż trzy imprezy - Zawody o Puchar Budrem, nowość w kalendarzu Pucharu: Sprint Test na stokach Gubałówki (KW Zakopane) oraz tradycyjny finał sezonu podczas Memoriału Piotra Malinowskiego (TKN Tatra Team).
( 5 Grudnia 2023)
Andrzej Bargiel zdobył Gasherbrum I i zjechał z niego na nartach
(żródło: wspinanie.pl)

  26 lipca, Andrzej Bargiel stanął około 7:15 rano (czasu lokalnego, 4:15 w Polsce) na wierzchołku Gasherbruma I (8080 m). i zjechał z niego do bazy na nartach . Tym samym zrealizował drugą cześć soijego zamierzenia w Karakorum
( 28 Lipca 2023)
Broad Peak: Anna Tybor i Tom Lafaille – szczyt i zjazd na nartach
(żródło: wspinanie.pl)

 Wczoraj, 19 lipca, ok. godziny 18 Anna Tybor i Tom Lafaille stanęli na szczycie Broad Peaku (8051 m). Późna pora spowodowała, że większość zjazdu wykonywali już po ciemku. W nocy dotarli do obozu III (ok. 7000 m). Dzisiaj ok. 14 czasu lokalnego udało im się bezpiecznie zjechać do bazy.
( 20 Lipca 2023)
Tak! Andrzej Bargiel zdobył Gasherbrum II i zjechał na nartach
(żródło: wspinanie.pl)

 19 lipca br o godz. 7:00 rano lokalnego czasu Andrzej Bargiel wszedł na wierzchołek Gasherbruma II (8035 m), po czym zjechał z niego na nartach!
( 20 Lipca 2023)
Memoriał Ratowników Górskich w Tatrach – finał Lotto Pucharu Polski i Mistrzostwa Polski przeszły do historii!
(żródło: M. Strojny TKN Tatra Team)

 15. kwietnia 2023 na starcie koło stacji IMGW zameldowali się zawodnicy narciarstwa wysokogórskiego z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, a nawet Australii. Mieli do pokonania pięć przełęczy: Liliowe, Świnicką, Karb, Zawrat i Kozią. Natomiast sportowcy z młodszych kategorii wiekowych zmagali się w rejonie Przełęczy Liliowe i Beskidu. Warto wspomnieć że, Zakopane gościło młodzieżowe reprezentacje z całego świata w ramach ISMF Youth Camp, a na starcie można było spotkać skialpinistów z Hiszpanii, Słowacji, Rumunii, Niemiec czy Bułgarii. W przygotowaniu i odpowiednim smarowaniu fok do zawodów pomagał przedstawiciel marki Pomoca.
( 21 Kwietnia 2023)
22 Memoriał Piotra Malinowskiego w skialpinizmie
(żródło: fot Memoriał P. Malinowskiego)

 22 Memoriał Piotra Malinowskiego w skialpinizmie wygrywają Mirosława Witowska i Jan Elantkowski.  Zakopiańczycy  Mirosława Witowska i Jan Elantkowski wygrali 22 Memoriał Piotra Malinowskiego w skialpinizmie.  Na stracie kultowych zawodów stanęło ponad 100 zawodniczek i zawodników z 11 państw.  
( 16 Kwietnia 2023)
Kolejny BGK Memoriał Józefa Oppenheima za nami.
(żródło: )

 25 marca na Polanie Szymaszkowej odbyła sie kolerjna odsłona Mem. Józefa Oppenheima w narciarstwie biegowym, skitourowym, biegach i nordic walking. Na starcie zawodów zorganizowanych przez klub SNPTT 1907 Zakopane i MOSiR Zakopane stanęło  4 biegaczy narciarskich , 6 biegaczek i 12 biegaczy. w marszu nordic walking wystartowały 3 panie i dwóch panów a na skiturach odpowiednio 2 narciarki i 5 narciarzy.  
( 25 Marca 2023)
Sprint Test KW Zakopane wygrywają Iwona Januszyk i Jakub Siarnik
(żródło: KW Zakopane)

 Zakopianka Iwona Januszyk i Słowak Jakub Siarnik wygrali  Sprint Test KW Zakopane, jaki został rozegrany 6 stycznia na Gubałówce
( 7 Stycznia 2023)
II edycji Pucharu Świata w skialpinizmie
(żródło: FB skialpinizm)

 Piękne i wymagające technicznie zawody rozegrano we włoskim masywie Ponte di Legno - Presena - Tonale podczas II edycji Pucharu Świata. Ponad 20(sic!) przepinek, szybkie zjazdy poza trasą, 4 siłowe podejścia z buta a wszystko w rejonie lodowca i dość wysoko - najwyższy punkt znajdował się na 3000m. 
( 19 Grudnia 2022)
Andrzej Bargiel: nie tym razem, koniec wyprawy na Mount Everest
(żródło: wspinanie.pl)

 Po 6 tygodniach pod Everestem Andrzej Bargiel został zmuszony podjąć decyzję o zakończeniu akcji górskiej. Prognoza na kolejne dni i tygodnie pogarsza się, przewiduje duże opady śniegu oraz wzmagający się wiatr, które nie dają możliwości realizacji celu odpowiedzialnie i bezpiecznie.
( 4 Października 2022)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024