Biathlonowe Mistrzostwa świata juniorów dobiegły końca
(żródło: PZBiathlonu)

Sztafetami juniorów i juniorek zakończyły się tegoroczne mistrzostwa świata juniorów w Otepaa. W rywalizacji mężczyzn zwyciężyli Norwegowie, a wśród kobiet najlepsze były Niemki.
( 2 Marca 2024)
MŚJ. Bardzo dobry wyniki polskiej sztafety juniorów młodszych

Polska sztafeta juniorów młodszych wywalczyła czwarte miejsce podczas mistrzostw świata w Otepaa. Od Polaków lepsi byli tylko Norwegowie, Francuzi i Włosi.
( 1 Marca 2024)
MŚJ. Konrad Badacz blisko medalu w biegu ze startu wspólnego

To był długi dzień z biathlonowymi emocjami w Otepaa. Aż cztery biegi ze startu wspólnego zaplanowano właśnie na czwartek. Najlepszy wynik z polskiej ekipy odniósł Konrad Badacz, który do końca walczył o medal.
MŚJ. Rewelacja! Jan Guńka wicemistrzem świata w Otepaa

Jeden medal podczas imprezy rangi mistrzowskiej to już duży sukces, ale dwa to już wielka klasa. Taką właśnie w środę w Otepaa pokazał Jan Guńka, który został wicemistrzem świata juniorów w sprincie.
( 28 Lutego 2024)
MŚJ. Fantastyczny występ polskich juniorów młodszych w Otepaa

Po jednym dniu przerwy wróciły emocje związane z mistrzostwami świata juniorów. We wtorek w sprintach walczyli o poranki juniorzy młodsi. Znakomicie spisali się nasi zawodnicy. Czwarty był Jakub Potoniec, a szósty Grzegorz Galica.
( 27 Lutego 2024)
MŚJ. Jan Guńka z brązowym medalem w biegu indywidualnym

Mamy pierwszy medal podczas mistrzostw świata juniorów w Otepaa. Jan Guńka zdobył brązowy medal podczas niedzielnej rywalizacji w biegu indywidualnym.
( 25 Lutego 2024)
MŚJ. Galica i Liszka w dziesiątce biegów indywidualnych juniorów młodszych

Trwają Mistrzostwa Świata Juniorów w Otepää. W sobotę rozegrano biegi indywidualne juniorów młodszych. Najlepsze wyniki wśród Polaków osiągali Grzegorz Galica i Amelia Liszka, którzy uplasowali się w pierwszej dziesiątce.
( 24 Lutego 2024)
MŚJ. Polska sztafeta mieszana tuż za podium

Ruszyły emocje związane z mistrzostwami świata juniorów w biathlonie. W Otepaa na początek zaplanowano zmagań w sztafetach mieszanych. W kategorii juniorów młodszych biało-czerwoni zajęli 7. miejsce, a w rywalizacji juniorów nasza ekipa zajęła czwartą lokatę.
( 23 Lutego 2024)
Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 w Planicy - kombinacja norweska, Team Sprint i 9 miejsce Polaków
(żródło: skipol.pl)

Ostatnią konurencją Mistrzostw Świata Juniorów w kombinacji norweskiej w Planicy był team sprint. Zawodnicy oddawali po jednym skoku, po czym biegali w sztafecie, gdzie każdy z nich miał do pokonania 7,5km. Nasi zawodnicy Jakub Cieślar i Andrzej Waliczek zajęli 9 miejsce w gronie 14 zespołów narodowych.
( 11 Lutego 2024)
MŚJ w Planicy: Austria ze złotem w mikście, Polska czternasta
(żródło: skijumping.pl)

Reprezentacja Austrii triumfowała w konkursie drużyn mieszanych, zamykającym rywalizację skoczków na mistrzostwach świata juniorów w Planicy (HS102). Drugie miejsce zajęła Słowenia, a trzecie Niemcy. Polska zakończyła zawody na czternastej pozycji. Z powodu problemów z kolanem na starcie nie pojawiła się Wiktoria Przybyła.   Zobacz końcowe wyniki konkursu i nieoficjalną klasyfikację indywidualną >> Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>
MŚJ w Planicy: Zwycięstwo Austriaków, Polacy z brązem!

Reprezentacja Austrii pewnie zwyciężyła w konkursie drużynowym mężczyzn na mistrzostwach świata juniorów w Planicy (HS102). Srebrny medal wywalczyli Niemcy, zaś brąz zdobyli Polacy w składzie: Łukasz Łukaszczyk, Marcin Wróbel, Klemens Joniak i Tymoteusz Amilkiewicz.
( 10 Lutego 2024)
𝐏𝐨𝐥𝐤𝐢 𝐧𝐚 𝟖. 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐮 𝐰 𝐌Ś𝐉 𝐰 𝐬𝐤𝐨𝐤𝐚𝐜𝐡 𝐏𝐥𝐚𝐧𝐢𝐜𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟒
(żródło: Polski Związek Narciarski)

Kobieca reprezentacja Polski zajęła 8. miejsce w rywalizacji drużynowej o mistrzostwo świata juniorów w skokach narciarskich
MŚJ w Planicy: Embacher ze złotem, Amilkiewicz i Łukaszczyk w dziesiątce

Stephan Embacher mistrzem świata juniorów 2024! Reprezentant Austrii triumfował w czwartkowym konkursie indywidualnym na Srednijej skakalnicy (HS102) po skokach na odległość 97 m oraz 103,5 m. Srebrny medal wywalczył Erik Belshaw, a brąz Adrian Tittel. Piąty był Tymoteusz Amilkiewicz, a siódmy Łukasz Łukaszczyk. Polacy w komplecie awansowali do finału.
( 8 Lutego 2024)
𝐏𝐨𝐥𝐚 𝐁𝐞ł𝐭𝐨𝐰𝐬𝐤𝐚 𝐧𝐚 𝟐𝟐. 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐮 𝐰 𝐌Ś𝐉 𝐏𝐥𝐚𝐧𝐢𝐜𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟒

W Planicy zakończyła się rywalizacja o tytuł mistrzyni świata juniorek. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisała się Pola Bełtowska, która ukończyła zawody na 22. miejscu. Złoty medal wywalczyła Słowenka - Tina Erzar
Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym 2024 Planica

Do niedzieli potrwają rozpoczęte dzisiaj (05'02) w Planicy mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym. W skokach zobaczymy 9 osobową reprezentację Polski, w tym zawodniczki i zawodników z klubów naszego regionu.