UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka

Montano

Mistrzostwa Powiatu Tatrzańskiego w narciarstwie alpejskim
(żródło: MOSiR Zakopane)

6 lutego na Harendzie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Tatrzańskiego  w narciarstwie alpejskim.    W slalomie  gigancie rywalizowało ponad 100 dziewcząt i chłopców z szkól podstawowych, gimnazjów i szkół średnich powiatu tatrzańskiego.  Zawody zostały zorganizowane przez MOSiR Zakopane
( 16 Lutego 2017)
2 edycja XV Tatrzańskiej Euroligi zjazdowej.

Ponad 100 dziewcząt i chłopców rywalizowało na stoku w Spisskim Bystrym w 2 edycji XV Tatrzańskiej Euroligi zjazdowej.   Reprezentanci Zakopanego  zdobyli  łącznie  6 medali 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.    Złoto w swoich kategoriach wiekowych zdobyli Marek Zwijacz, Hanna Buńda, srebro Hanna Nawalaniec i Zofia Gąsienica Mikołajczyk a brąz Anna Majerczyk i Hanna Zarzycka
( 15 Lutego 2017)
Mistrzostwa Powiatu Tatrzańskiego w biegach narciarskich Tatrzańska Euroliga dzieci.

15 lutego na trasach biegowych  pod Krokwią  rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Tatrzańskiego w biegach narciarskich. Zawody zaliczane do Xl Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w tej dyscyplinie były równocześnie kolejną edycją  XV Tatrzańskiej Euroligi Dzieci.Na starcie stanęło ponad 150 dziewcząt i chłopców z Polski i Słowacji. Zostali oni sklasyfikowani w kategoriach wiekowych od 1998 do 2008 i mł.  W galerii fotoreportaż
3 edycja XL SLSZ w łyżwiarstwie.

221 dziewcząt i chłopców  w czterech grupach wiekowych wystartowało w 3 edycji  tegorocznej zimowej ligi szkolnej w łyżwiarstwie. Zawody zorganizowane przez MOSiR Zakopane odbyły się przy pięknej  pogodzie  na torze lodowym zakopiańskiego COS.   W galerii fotoreportaż  MOSiR z zawodów
4 edycja XL Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w skokach i kn.

4 edycja  tegorocznej Szkolnej Ligi w skokach i kombinacji norweskiej została rozegrana jako Puchar Ferii.  Na starcie stanęło  88 skoczkiń i skoczków   a w kombinacji norweskiej wystartowało 40 dwuboistów.     W galerii fotoreportaż  MOSiR
( 14 Lutego 2017)
40 Szkolny Memoriał Bronisława Czecha w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bronisława Czecha w Zakopanem.
(żródło: Agnieszka Tomaszewska-Wiśniowska SP 2)

W dniach 15.02 – 24.02 serdecznie zapraszamy na jubileuszowy 40 Szkolny Memoriał, który odbędzie się w naszej szkole pod hasłem – „O Bronku pamiętamy – sport uprawiamy.”
( 10 Lutego 2017)
1 edycja 15 Tatrzańskiej Euroligi Zjazdowej w Jurgowie

15 Tatrzańska Euroliga Dzieci w narciarstwie alpejskim została  zainaugurowana wa w Jurgowie. Na starcie  1 edycji stanęło 97 dziewcząt i chłopców z  Zakopanego, Zdziaru, Popradu, Spiskiej Starej Wsi, Wielkiej Frankowej, Kieżmarku, Jezierska, Szczyrby, Switu. Kolejna edycja zostanie rozegrana 9 lutego Spiskim Bystrym koło Popradu  a kolejna zaplanowana jest w marcu w Bachledovej Dolinie koło Zdziaru.  Polska edycja została zorganizowana przez MOSiR Zakopane.     W galerii fotoreportaż  MOSiR
( 1 Lutego 2017)
3 edycja Xl SLSZ w narciarstwie alpejskim.

3 edycja 40 Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w  narciarstwie alpejskim zawitała do Jurgowa.  Tym razem na starcie slalomu giganta stanęło blisko 10 dziewcząt i chłopców z roczników 2004-2010 reprezentujących 11 klubów narciarskich z całej Polski. Rywalizacja organizowana jest przez MOSiR Zakopane.   W galerii fotoreportaż MOSiR z zawodów
3 edycja 40 Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w skokach i kombinacji norweskiej.

3 edycja ligi została rozegrana w ostatnią sobotę stycznia. Tym razem na starcie stanęło72 skoczków i 8 skoczkiń a w kombinacji sklasyfikowano 37 zawodników.
( 30 Stycznia 2017)
33 Ogólnopolski Bieg Gąsieniców

Na trasach  biegowych w Kościelisku rozegrany został 33 Ogólnopolski Bieg Gąsieniców . W najstarszej na Podhalu imprezie biegowej wystartowało 145 kobiet i mężczyzn. Wcześniej 67 dziewcząt i chłopców  rywalizowało w Małym Biegu Gąsieniców zaliczanym jako 3 edycja do 40 Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w narciarstwie biegowym.  Zawody zostały zorganizowane przez MOSiR Zakopane  W galerii  obszerny fotoreportaż z zawodów
( 23 Stycznia 2017)
40 Szkolna Liga Sportów Zimowych w narciarstwie alpejskim w Czarnej Górze

Druga edycja tegorocznej  Szkolnej Ligi w narciarstwie alpejskim zgromadziłao blisko 100 młodych narciarzy, ktorzy rywalizowali na stoku Kozińca w Czarnej Górze. W slalomie gigancie zorganizowanym przez MOSiR Zakopane wzięli udział  młodzi alpejczycy z całej Polski.   W galerii fotoreportaż z  zawodów
40 Szkolna Liga Sportów Zimowych w biegach narciarskich druga edycja.

Druga edycja 40 Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w biegach narciarskich zgromadziła na starcie 74 dziewczynki i chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego. Tym razem rywalizacja odbyła się na trasach biegowych na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem.   W galerii fotoreportaż MOSiR z zawodów!!
( 20 Stycznia 2017)
Jeżdżę z głową w Zakopanem
(żródło: UM Zakopane)

W Gminie Miasta Zakopane ruszyła kolejna edycja projektu „Jeżdżę z głową”. Małopolski projekt nauki jazdy na nartach/snowboardzie, zainicjowany w 2012 roku, skierowany jest do uczniów III klas szkół podstawowych, nie jeżdżących  na nartach/snowboardzie, dla których organizowane są kursy nauki jazdy.
( 19 Stycznia 2017)
40 Szkolna Liga Sportów Zimowych w łyżwiarstwie - druga edycja

227 łyżwiarek i łyżwiarzy  rywalizowało w drugiej edycji 40 Szkolnej Ligi Sportów Zimowych, którą rozegrano na torze lodowym zakopiańskiego COS.  W galerii fotoreportaż MOSiR z zawodów
( 18 Stycznia 2017)
Puchar Świata w Skokach Narciarskich - organizacja ruchu
(żródło: A.Karpiel Semberecka UM Zakopane)

Urząd Miasta Zakopane informuje, że na czas zawodów Pucharu Świata w Skokach Narciarskich wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Bronisława Czecha od ul. Żeromskiego  do skoczni oraz odcinek ul. Piłsudskiego od ul. Szymanowskiego  do skoczni. Wyłączenie nastąpi od godz. 12.00 dnia 20 stycznia do godz. 21.00 dnia 22 stycznia 2017