START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Snowboardzistki odpadły w eliminacjach
(żródło: PKOL)

Polskie snowboardzistki Karolina Sztokfisz oraz Aleksandra Król startujące  dzisiaj w slalomie gigancie równoległym pożegnały się z rywalizacją na etapie eliminacji.  
( 19 Lutego 2014)
Czwarty dzień walki o medale Zimowych Igrzysk Polonijnych
(żródło: T. Furtak Ak Pol)

  Czwartego dnia Igrzysk, 1 marca, uczestnicy rywalizowali w biathlonie oraz w slalomie gigancie. Odbył się także trening saneczkarzy. Biathlonistom, którzy stawili się na Kubalonce już po raz drugi w trakcie trwania tych Igrzysk, rywalizację utrudniały warunki pogodowe
( 1 Marca 2012)
Trzeci dzień rywalizacji X SZIP
(żródło: T. Furtak AK Pol)

29 lutego, w trzecim dniu zmagań w ramach X Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych uczestnicy rywalizowali w wieloboju łyżwiarskim, biathlonie, narciarstwie alpejskim (slalomie) oraz w hokeju na lodzie.
( 29 Lutego 2012)
Drugi dzień sportowych zmagań SZIP Śląsk Beskidy 2012
(żródło: T. Furtak AK POL)

W kolejnym dniu X Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych rozdano medale w trzech konkurencjach. Snowboardziści rywalizowali na trasie FIS Skrzyczne, w cieszyńskiej hali rozegrano zawody w short-tracku, biegacze narciarscy walczyli na Kubalonce. Jak zawsze dużym powodzeniem wśród Polonii cieszyły się zawody w short-tracku. Blisko 100 miłośników ścigania się na krótkim torze łyżwiarskim przyjechało do Cieszyna.
( 28 Lutego 2012)
Pierwsze konkurencje Igrzysk - poniedziałek
(żródło: T. Furtak AK POL)

27 lutego uczestnicy X Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych rozpoczęli zmagania na arenach sportowych. Na „pierwszy ogień” poszły: biegi narciarskie, carving oraz hokej na lodzie.
( 27 Lutego 2012)
Igrzyska czas zacząć!
(żródło: T. Furtak AK Pol)

Blisko sześciuset rodaków mieszkających w różnych zakątkach świata uczestniczyło w Bielsku-Białej w ceremonii otwarcia X jubileuszowych Światowych Zimowych Igrzyskach Polonijnych „Śląsk-Beskidy” 2012. Sportowa Polonia z 22 krajów powalczy o medale do 2 marca w 10 dyscyplinach zimowych. W Igrzyskach biorą udział reprezentanci Australii, Austrii, Belgii, Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Kanady, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, USA oraz Węgier
( 27 Lutego 2012)
X jubileuszowe Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne „Śląsk-Beskidy” 2012.
(żródło: T. Furtak - Ak Pol)

Sześciuset rodaków mieszkających w różnych zakątkach świata będzie uczestniczyć w X jubileuszowych Światowych Zimowych Igrzyskach Polonijnych „Śląsk-Beskidy” 2012. Sportowa Polonia z 23 krajów powalczy o medale od 26 lutego do 2 marca w 10 dyscyplinach zimowych.
( 23 Lutego 2012)
VIII SZIP 2010 zakończone
(żródło: )

  W ostatnim dniu trwania VIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych rozegrany został konkurs skoków.  Najlepszymi w swoich kategoriach byli: Józef Harmata z USA oraz Mirosław Gawlas z Hiszpanii.   Z kolei wieczorem pod Wielką Krokwią odbyłą się ceremonia zamknięcia.   W galerii fotoreportaż ze skoków !!!!  W tej galerii fotoreportaż z zamknięcia!!
( 14 Marca 2010)
VIII Światowe Igrzyska Polonijne dobiegają końca
(żródło: )

 W trakcie trwania Igrzysk Polonijnych rozegrano we wtorek, srodę czwartek i piątek kolejne  konkurencje.  We wtorek biegi  i slalom w środę biatlon, gigant i short track, w czwartek wielobój łyżwiarski i snowboard carwing oraz biegi długie a wpiątek saneczkarstwo.  Łacznie w igrzyskach wzieło udział ponad 750 zawodników z 26 krajów z całego świata.  W galeriach fotoreportaże  Agaty Pacelt i Z. Chmiela z poszczególnych dni  pełne wyniki tutaj do pobrania w formacie excela!!!  i tutaj!!!!!  
( 13 Marca 2010)
Zakończenie Turnieju Hokejowego w ramach VIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych
(żródło: )

I miejsce w turnieju zajęli polscy hokeiści z Kanady. II miejsce przypadło USA. Brąz wywalczyli rodacy  z Rosji a tuż za podium znaleźli się Litwini. Wybrano także najlepszych zawodników turnieju.  W galerii fotoreportaż z turnieju!!!!!
( 12 Marca 2010)
Kanadyjscy hokeiści zwycięzcami hokejowego turnieju VIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych.
(żródło: )

Kanadyjscy hokeiści zwycięzcami hokejowego turnieju VIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych.  Polish Hussars z Kanady w ostatnim meczu turnieju pokonali 8-0 reprezentację Polonii z USA i tym samym zajęli I miejsce. Trzecią lokatę  wywalczyła drużyna Zubrów z Rosji, która po zaciętym meczu  pokonała hokeistów z Litwy 11-2 . 
( 12 Marca 2010)
VIII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne klasyfikacja medalowa
(żródło: )

 Zimowe Igrzyska Olimpijskie dobiegły końca. W trakcie nich rozdano   480 medali w tym 175 złotych 158 srebrnych i 144 brązowe(  medale dla hokeistów liczone są jako pojedyncze - chociaż każdy otrzymał medal w odpowiednim kolorze,).  Na czele klasyfikacji medalowej znajdują się Czechy, które zdobyły łącznie 104 medale w tym 40 złotych 37 srebrnych i 27 brązowych.Drugie miejsce zajmuje  reprezentacja z Litwy 74 medale w tym 30 złotych, 22 srebrnych, 22 brązowe. trzecią lokatę zajmuje drużyna Kanady 73 medale w tym 29 złotych, 20 srebrnych  24 brązowe.
( 10 Marca 2010)
VIII ŚZIP - drugi dzień turnieju hokejowego.
(żródło: )

 W drugim dniu trwania turnieju hokejowego w Nowym Targu rozegrane zostały dwa spotkania. W pierwszym  "Polscy Husarze" z Kanady pokonali Polaków z  Litwy 11- 1 a USA wygrało 6-5 z polonijną reprezentacją Rosji.
( 9 Marca 2010)
Izabela Karpińska Miss VIII Światowych Igrzysk Polonijnych w Zakopanem
(żródło: )

 7 letnia Izabela Karpińska  z Norwegii została Miss VIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych.  Wybory zostały przeprowadzone 8 marca podczas wieczoru poświęconego piękniejszej części uczestników Igrzysk.  W galerii fotoreportaż z wyborów Miss.!!!!!
( 9 Marca 2010)
Turniej Hokejowy VIII SZIP rozpoczęty
(żródło: )

Z kolei o godz 15.00 w  Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu  meczem Canada – Rosja zmagania rozpoczęli hokeiści.  Przed drugim spotkaniem Litwa – USA  oficjalnego otwarcia turnieju hokejowego dokonali przewodniczący KO VIII SZIP Kazimierz Dzielski, burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz oraz  vice starosta nowotarski Maciej Jachymiak.  Pierwsze spotkanie wygrali kanadyjczycy a mecz zakończył się wynikiem 17-0 w drugim Polonusi z USA po wyrównanym i zaciętym meczu pokonali drużynę z Litwy 7-5.  W galerii fotoreportaż z meczy i otwarcia!!!!!
( 9 Marca 2010)
Archiwum
(1-15)(16-20) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024