Prawdziwy triathlonista to Tatramanista
(żródło: L. Habieda )

„Nie możesz nazwać się triathlonistą, jeśli nie brałeś udziału w Tartamanie” – te słowa jednego z uczestników tegorocznych zawodów na długo pozostaną w sercach organizatorów, gdyż są dowodem uznania dla pracy i zaangażowania organizatorów oraz ich przyjaciół, którzy tworzą to niesamowite wydarzenie.
( 3 Września 2023)
XV Wysokogórski Bieg im Franciszka Marduły wygrywają Olga Łyjak i Michał Dudczak.

XV Wysokogórski Bieg im dr Franciszka Marduły wygrali Olga Łyjak i Michał Dudczak. w rywalizacji zorganizowanej przez TG Sokół gniazdo w Zakopanem sklasyfikowanych zostało 25 kobiet i 170 mężczyzn z Polski Słowacji i Cz ech. Pomimo trudnych warunków trasa nie została skrócona. Na pokonanie jej najlepszy zawodnik potrzebował 3 godziny i 3 minuty oraz 3,5 sekundy.
( 2 Lipca 2023)
Deszczowy Frydman Triathlon !
(żródło: Lucjan Habieda)

Fundacja Frydman Triathlon  wraz z mieszkańcami Frydmana po raz kolejny zorganizowała zawody triathlonowe. To już XIII edycja - najstarsze cyklicznie rozgrywane zawody w Małopolsce w tej dyscyplinie. Na liście startowej 147 zawodników.
( 27 Czerwca 2023)
Tatra Fest Bieg wygrywają Agnieszka Tatarek Konik i Tomasz Skupień.

Agnieszka Tatarek Konik z Czeladzi i Tomasz Skupień ze Skawinek wygrali tegoroczny Tatra Fest Bieg na dystansie 65 km i 5000m przewyższenia. W Tatra Fest Run na dystansie 24 km triumfowali Iwona Januszyk z Kościeliska oraz Krzysztof Bodurka z Nielepic. W Tatra Cross  na 10 km najlepsze rezultaty uzyskali Paulina Tracz z Rzeszowa i Aleksander Głód z Bukowiny Tatrzańskiej.
( 25 Czerwca 2023)
Extremalny triathlon na Spiszu

Kolejny raz nad jeziorem Czorsztyńskim pojawiło się kilkudziesięciu śmiałków, by zmierzyć się z trasą TATRAMANa. Rozgrywany w sobotę 27.08.2022 TATRAMAN  to zawody triathlonowe na dystansie 113 km- z metą na Kasprowym Wierchu.
( 29 Sierpnia 2022)
Rozpalony Frydman Triathlon 2022

Po raz dwunasty na przystani we Frydmanie, mieliśmy przyjemność gościć  159 triathlonistów z całej polski. W upale rozpaleni do granic możliwości zawodnicy ścigali się ze sobą na dwóch dystansach.
( 27 Czerwca 2022)
Marta Naczyk i Wojciech Wąsik wygrywaja najcięższy triathlon w Europie HardaSuka Ultimate Triathlon Challenge.
(żródło: mat pras)

W sobotę zakończył się  najcięższy triathlon w Europie – „HardaSuka Ultimate Triathlon Challenge” czyli: 5km pływania po Orawskiej zaporze, 240km na rowerze po Tatrach i wreszcie 55km biegu po Tatrach Polskich, a suma przewyższeń to aż 8000 metrów.  Rywalizacja rozpoczęła się w Namestovie na Słowacji  potem trasa rowerowa dookoła Tatr a strat biegu rozpoczął się na Siwej Polanie w dol Chochołowskiej. Meta biegu i całego triathlonu została usytuowana przy Morskim Oku. Zwycięzcą  został Wojciech Wąsik z czasem 22h09m!!! Wśród kobiet wygrała Marta Naczyk z czasem 26.18
( 26 Czerwca 2022)
Trzy medale reprezentantów Podhalańskie Dziki – Gorący Potok na morderczych Mistrzostwach Świata Spartan Race Arabia

Spartan Race Arabia to najtrudniejszy na świecie bieg z przeszkodami. Trasa o długości 21 kilometrów z 30 przeszkodami prowadziła przez pustynię Liwa, oddaloną 240 kilometrów od stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Dhabi.
( 8 Grudnia 2021)
Podhalańskie Dziki - Gorący Potok Team na drugim miejscu w Barbarian Race 2021

W ostatnią niedzielę, tj. 10 października br. drużyna z Podhala Gorący Potok Team wywalczyła drugie miejsce w najcięższym, a zarazem najlepszym biegu OCR Barbarian Race w Ustroniu.
( 12 Października 2021)
COVID’owy TATRAMAN 2021

Po rocznej przerwie udało się zorganizować siódmą edycję Tatraman triathlon. Z powodu niepewności związanych z pandemią. Zostaliśmy zmuszeni do zmiany trasy. Dzięki uprzejmości TPN wytyczyliśmy trasę biegu w polskich Tatrach (TATRAMAN -zawody triathlonowe na dystansie 113 km- z metą na Kasprowym Wierchu).
( 30 Sierpnia 2021)
Tatra Fest Bieg 2020 wygrywają Katarzyna Wilk i Roman Ficek.

Tegoroczny Tatra Fest Bieg wygrywają  Katarzyna Wilk z Tarnowa i Roman Ficek ze Skawic.  Na starcie ultra biegu stanęło 330 zawodniczek i zawodników a trasę ukończyło 302 osoby.   W galerii foto z dekoracji zwycięzców
( 15 Sierpnia 2020)
Biegiem na szczyt Wielkiej Krokiew
(żródło: COS OPO Zakopane)

15 sierpnia 2020 roku, biegacze zmierzyli się  z wywołującym olbrzymi wysiłek wyzwaniem,  pokonanie  400 m rozbiegu wielkiej Krokwi podczas trzech osobnych prób sportowych – porannego „Rozbiegu”, „Ku słońcu” w porze obiadowej oraz „Wieczornych sprintów”.   W galerii kilka fot z zawodów
Spartan Race na stoku Kotelnicy Białczańskiej

W miniony weekend na stoku Kotelnicy Białczańskiej odbył się największy bieg przeszkodowy świata Spartan RaceSpartan Race to innowacyjny bieg przeszkodowy na światową skalę. Trzy podstawowe biegi różnią się dystansem, liczbą przeszkód i trudnością. Dystans Spartan SPRINT (5+km, 25+ przeszkód), Spartan SUPER (13+ km, 30+ przeszkód) i Spartan BEAST (20+ km , 35+ przeszkód). Trasa wyścigu usiana jest różnymi przeszkodami: błotem, drutem kolczastym, ścianami, linami i ogniem. Jeśli uczestnik pokona te 3 dystanse- zdobywa specjalny medal zwany TRIFECTA ..  W galerii kilka fot
( 11 Sierpnia 2020)
Potwierdzili przynależność do światowej czołówki

3 medale wywalczyła 10 osobowa reprezentacja Podhalańskich Dzików Gorący Potok w rozegranych w Londynie Mistrzostwach Świata OCR w biegach przez przeszkody. W swojej kategorii wiekowej (45-49) złoty medal na dystansie 15 kilometrów zdobył Robert Krzystyniak.
( 15 Października 2019)
Ultra Janosik 2019 za nami.

Najcięższe i najbardziej mordercze zawody w biegach górskich za nami.  Po raz kolejny na trasie 110 km rywalizowali ultrasi, którzy mieli do pokonania najbardziej wymagające odcinki  w Tatrach Wysokich. Organizatorem biegów byłą fundacja Na Ratunek