18-letni Mateusz Śliwka ze świetnym debiutem w łyżwiarskich mistrzostwach świata. Dobry start Czyszczoń
(żródło: PZŁS)

Rekord życiowy pobity o prawie trzy sekundy, a do tego ustanowiony rekord Polski juniorów – niedziela na łyżwiarskich mistrzostwach świata w wieloboju była znakomita dla 18-letniego Mateusza Śliwki. – Na pewno jest naszą nadzieją na przyszłość – mówi o młodym Polaku trener reprezentacji Polski Paweł Abratkiewicz.
( 10 Marca 2024)
Czyszczoń i Śliwka z rekordami życiowymi na wielobojowych mistrzostwach świata

Po sprinterach do rywalizacji w mistrzostwach świata w wieloboju i wieloboju sprinterskim w niemieckim Inzell przystąpili najbardziej wszechstronni zawodnicy, startujący na wszystkich dystansach. Polskę reprezentują Magdalena Czyszczoń i Mateusz Śliwka, którzy pierwszego dnia na swoim koncie zapisali rekordy życiowe.
( 9 Marca 2024)
Świetny Marek Kania, bardzo dobre wyniki reprezentantek Polski. Udane rozpoczęcie łyżwiarskich mistrzostw świata w Inzell

Marek Kania zajmuje piąte miejsce po pierwszym dniu rywalizacji sprinterów podczas łyżwiarskich mistrzostw świata w wieloboju i wieloboju sprinterskim, które rozpoczęły się w niemieckim Inzell. – To miejsce zdecydowanie lepsze, niż mogłem się spodziewać, a jednak czuję, że mogę pojechać jeszcze lepiej – powiedział Kania.
( 8 Marca 2024)
Hamar należy do Polaków! Jabrzyk i Kania ze złotem AMŚ w łyżwiarstwie szybkim!
(żródło: AZS)

W czwartek w norweskim Hamar ruszyły Akademickie Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim. W premierowym dniu imprezy znakomicie spisali się Polacy, a zwłaszcza Natalia Jabrzyk i Marek Kania, którzy byli najlepsi na dystansie 1000 metrów! – Mamy podwójne złoto, także jest się z czego cieszyć – nie ukrywała Jabrzyk, nowa akademicka mistrzyni świata.
( 22 Lutego 2024)
Dwa brązowe medale Polaków na MŚ w łyżwiarstwie szybkim w Calgary

Reprezentacja Polski z dorobkiem dwóch brązowych medali w konkurencjach sprinterskich zakończyła udział w mistrzostwach świata w łyżwiarstwie szybkim w Calgary. – W dalszym ciągu pokazujemy, że w sprincie, zwłaszcza na 500 metrów i w drużynach, trzeba się z nami liczyć – przypomina Konrad Niedźwiedzki, dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego. W niedzielę Natalia Jabrzyk, jedyna nasza reprezentantka startująca tego dnia w Kanadzie, była dziewiętnasta na 1500 metrów.
( 19 Lutego 2024)
Damian Żurek siódmy na 1000 metrów w trzecim dniu MŚ w Calgary

Damian Żurek zajął w sobotę siódme miejsce w rywalizacji na dystansie 1000 metrów podczas mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim, które odbywają się w Calgary. Dwunasty w tej konkurencji był Piotr Michalski, a na dziewiętnastej pozycji na tym dystansie wśród pań uplasowała się Karolina Bosiek.
( 18 Lutego 2024)
Natalia Sidorowicz w “dwudziestce” w biegu masowym
(żródło: PZBiathlonu)

Francuzka Justine Braisaz-Bouchet zwyciężyła w biegu masowym podczas Mistrzostw Świata w biathlonie w Novym Meście. Srebrny medal dla Lisy Vitozzi, a brązowy dla Lou Jeanmonnot. Kolejny dobry występ Polek, które zajęły 16. i 25. lokatę.
MŚ. Polska sztafeta męska z najlepszym wynikiem od 19 lat

Co za dzień w Novym Meście. Najpierw rewelacyjne szóste miejsce w sztafecie wywalczyły nasze biathlonistki, a następnie po kapitalną dziewiątą pozycję pobiegła męska sztafeta. To najlepszy wynik od 19 lat.
( 17 Lutego 2024)
MŚ. Kapitalny wynik polskich biathlonistek w sztafecie

Polska sztafeta kobiet w składzie: Natalia Sidorowicz, Anna Mąka, Kamila Cichoń i Joanna Jakieła zajęła szóste miejsce na Mistrzostwach Świata w Novym Meście. Biało-czerwone fenomenalnie spisały się w strzelaniu. Złoto dla Francuzek.
Brąz i rekord Polski Damiana Żurka na 500 metrów w drugim dniu MŚ w Calgary!

Polscy panczeniści idą za ciosem na mistrzostwach świata w Calgary! Trzecie miejsce w rywalizacji mężczyzn na 500 metrów zajął Damian Żurek. Życiowy sukces 24-latka, który przy okazji ustanowił nowy rekord kraju, to jednocześnie drugi polski medal na MŚ w Kanadzie!
MŚ. Polski duet najwyżej w historii. Złoto dla Francji

Francja zwyciężyła w pojedynczej sztafecie mieszanej na Mistrzostwach Świata w Novym Meście. Srebrny medal dla Włoch, a brązowy dla Norwegii. Polska sztafeta w składzie Natalia Sidorowicz i Marcin Zawół zajęła 13. miejsce, co jest najlepszym rezultatem Polaków w tej konkurencji w historii mistrzostw.
( 16 Lutego 2024)
Brąz Polek w sprincie drużynowym na otwarcie MŚ w Calgary!

Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek zajęły trzecie miejsce w sprincie drużynowym kobiet w pierwszym dniu mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim w Calgary. Na piątej lokacie wśród mężczyzn w tej konkurencji uplasowali się Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek.
MŚwL w Bad Mitterndorf: Słowenia obroniła drużynowy tytuł, Polska ósma po dyskwalifikacji Zniszczoła
(żródło: skijumping.pl)

Reprezentacja Słowenii obroniła tytuł drużynowych mistrzów świata w lotach narciarskich, triumfując w niedzielnej rywalizacji na skoczni Kulm (HS235) w Bad Mitterndorf. Srerbne medale wywalczyli Austriacy, a brązowe Niemcy. Polacy po dyskwalifikacji Aleksandra Zniszczoła w drugiej serii zakończyli zawody na ósmej pozycji.
( 28 Stycznia 2024)
MŚwL w Bad Mitterndorf: Stefan Kraft ze złotym medalem! Piotr Żyła szósty

Stefan Kraft mistrzem świata w lotach narciarskich! Reprezentant Austrii wykorzystał swoją szansę w trzeciej i jedynej sobotniej serii konkursowej na skoczni w Kulm (HS235) w Bad Mitterndorf, szybując na 228 metr i sięgając po złoty medal. Srebro wywalczył Andreas Wellinger (229 m), a brąz - lider po piątkowych rundach - Timi Zajc (209,5 m). Szóste miejsce wywalczył Piotr Żyła (225 m).
( 27 Stycznia 2024)
MŚwL w Bad Mitterndorf: Timi Zajc liderem na półmetku, dwóch Polaków w dziesiątce!

Timi Zajc prowadzi po pierwszym dniu konkursu indywidualnego Mistrzostw Świata w lotach narciarskich na skoczni Kulm (HS235) w Bad Mitterndorf. Reprezentant Słowenii poszybował w piątkowych seriach na odległość 228,5 m oraz 227 m. Drugie miejsce zajmuje Stefan Kraft, natomiast trzecie Johann Andre Forfang. W czołowej dziesiątce plasuje się dwóch Polaków - szósty Piotr Żyła i dziewiąty Aleksander Zniszczoł. Polacy w komplecie wystąpią w sobotnich rundach.