UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka

Montano

Maryna Gąsienica-Daniel na podium Mistrzostw Niemiec
(żródło: A. Kosman PZN)

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła drugie miejsce w Mistrzostwach Niemiec w slalomie gigancie, które w piątek, 24 marca rozgrywano w Berchtesgaden/Bischofswiesen. Nasza reprezentantka straciła do zwyciężczyni - Susanne Weinbuchner tylko 0,08 sekundy. Trzecie miejsce zajęła Chorwatka Leona Popovic (+ 0,52 sekundy).
( 24 Marca 2017)
Udane starty Dariusza Dudy w Idre podczas speed ski
(żródło: D.Duda)

Zakopiańczyk Dariusz Duda moze  mówić o bardzo udanych zawodach w szweckim Idre. 21 marca podczas Mistrzostw Szwecji zajął 6 miejsce a dzień później w rywalizacji Pucharu Świata w speed ski wywalczył 11  lokatę
( 23 Marca 2017)
Za nami Finał Młodzieżowego Pucharu Polski Tauron Śnieżna Energia

We wtorek, 21 marca w Białce Tatrzańskiej zorganizowane zostały finałowe zawody Młodzieżowego Pucharu Polski Tauron Śnieżna Energia, będące zarazem Mistrzostwami Tatrzańskiego Związku Narciarskiego w narciarstwie alpejskim w konkurencji slalom Juniorów i Juniorek B i C.
( 22 Marca 2017)
Mistrzostwa TZN w gigancie: rywalizowali w Białce Tatrzańskiej

W poniedziałek, 20 marca w Białce Tatrzańskiej rozegrane zostały Mistrzostwa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego - Młodzieżowy Puchar Polski Tauron Śnieżna Energia w narciarstwie alpejskim w konkurencji slalom gigant.
( 20 Marca 2017)
Maryna Gąsienica-Daniel 21. w Pucharze Europy

Maryna Gąsienica-Daniel po raz kolejny w tym sezonie wskoczyła do czołowej trzydziestki Pucharu Europy. W piątek, 17 marca nasza alpejka zajęła 21. miejsce w slalomie gigancie rozgrywanym we włoskim Innichen-San Candido. Polka straciła cztery sekundy do zwyciężczyni - Elisabeth Kappaurer z Austrii. Drugie miejsce w zawodach zajęła Austriaczka Katharina Liensberger (+ 0,72 sek), a trzecia była Niemka Jessica Hilzinger (+ 1,67 sek).
( 18 Marca 2017)
Jędrzej Dobrowolski nie wystartuje w Speed Masters!
(żródło: inf prasowa)

Najważniejsze zawody Speed Ski bez Polaka. Reprezentant Polski w narciarstwie szybkim doznał kontuzji ścięgna Achillesa, która wyklucza go z rywalizacji z najlepszymi zawodnikami świata.
( 13 Marca 2017)
Karolina Riemen-Żerebecka 10. w Blue Mountain

Karolina Riemen-Żerebecka zajęła dziesiąte miejsce w zawodach Pucharu Świata w skicrossie w kanadyjskim Blue Mountain. Polka była trzecia w swoim ćwierćfinale. Kończące pucharowy sezon 2016/2017 zawody wygrała Kanadyjka Marielle Thompson przed Szwedką Sandrą Naeslund i Szwajcarką Fanny Smith. W klasyfikacji generalnej cyklu nasza skicrossistka zajęła wysokie, ósme miejsce. Kryształową Kulę wywalczyła Marielle Thompson.
( 5 Marca 2017)
Maryna Gąsienica-Daniel druga w Lienz
(żródło: A.Karczewska PZN)

Maryna Gąsienica-Daniel w piątek wywalczyła drugie miejsce w zawodach FIS w slalomie gigancie, które rozgrywane były w austriackim Lienz. Wygrała reprezentantka gospodarzy Chiara Mair, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła kolejna z Austriaczek - Carina Dengscherz.
( 3 Marca 2017)
AMP 2017: Iwona Kohut i Dominik Białobrzycki z tytułami mistrzowskimi w gigancie
(żródło: AZS W-wa NTN M Szypliński)

Po wyjątkowo ciekawym finale poznaliśmy nowych Akademickich Mistrzów Polski. Iwona Kohut (AWF Katowice), która debiutowała w studenckim czempionacie, bez kompleksów wdarła się na szczyt stawki, nie dając szans bardziej doświadczonym koleżankom. Z piątego miejsca, zajmowanego po pierwszym przejeździe, skuteczny atak przeprowadził Dominik Białobrzycki (AWF Katowice) i mógł cieszyć się ze złotego medalu.
AMP 2017: Magdalena Kłusak i Andrzej Dziedzic mistrzami w slalomie
(żródło: AZS W-w NTN M. Szypliński)

W ostatnim dniu Akademickich Mistrzostw Polski zawodnicy walczyli o tytuły mistrzowskie w slalomie. Złotą medalistką została Magdalena Kłusak (AWF Katowice), która osiągnęła najlepsze czasy obu przejazdów, a najszybszy wśród mężczyzn okazał się Andrzej Dziedzic (ALK Warszawa), który zapewnił sobie zwycięstwo po fantastycznej walce z Dominikiem Białobrzyckim (AWF Katowice).
Skład reprezentacji Polski na alpejskie Mistrzostwa Świata Juniorów

W dniach 5-14 marca w szwedzkim Are rozegrane zostaną alpejskie Mistrzostwa Świata Juniorów. Weźmie w nim udział sześcioro naszych reprezentantów - trzy Polki i trzech Polaków. w tym dwoje zakopiańskich alpejczyków.
( 28 Lutego 2017)
XXIX Liga Dzieci i Młodzieży MOZN BRUGI CUP 2017 – TAURON odbyła się w Jurgowie

25 i 26 lutego w Jurgowie odbyły się dwie kolejne edycje XXIX Ligi Dzieci i Młodzieży MOZN w narciarstwie zjazdowym BRUGI CUP 2017 – TAURON. W nazwie ligi pojawia się TAURON, który dzięki staraniom PZN dołączył do grona sponsorów lig regionalnych i będzie obok BRUGI drugim sponsorem tytularnym najbliższych czterech edycji Ligi MOZN.
( 27 Lutego 2017)
Karolina Riemen-Żerebecka 14. w Pucharze Świata

Karolina Riemen-Żerebecka zajęła dziś 14. miejsce w zawodach Pucharu Świata w skicrossie w rosyjskim Sunny Valley. Nasza reprezentantka dobrze zaczęła ćwierćfinał, jadąc na drugiej pozycji, jednak później przewróciła się po skoku na jednej z przeszkód i nie ukończyła przejazdu. Zawody wygrała Kanadyjka Marielle Thompson, druga była Szwedka Sandra Naeslund, a na najniższym stopniu podium stanęła Francuzka Ophelie David.
( 25 Lutego 2017)
Karolina Riemen-Żerebecka 11. w kwalifikacjach!

Kolejnym przystankiem w zawodach Pucharu Świata w skicrossie jest rosyjska miejscowość Sunny Valley. W piątek odbyły się kwalifikacje do sobotniej rywalizacji o pucharowe punkty. Najlepiej w eliminacjach zaprezentowała się Kanadyjka Marielle Thompson, tuż za nią uplasowała się reprezentantka Australii Sami Kennedy-Sim, natomiast trzecia była Szwedka Sandra Naeslund. Nasza zawodniczka - Karolina Riemen-Żerebecka zajęła w kwalifikacjach 11. pozycję.
( 24 Lutego 2017)
Maryna Gąsienica-Daniel punktuje w alpejskim Pucharze Świata!

Maryna Gąsienica-Daniel kontynuuje bardzo udany sezon startów! Dziś w szwajcarskim ośrodku narciarskim Crans-Montana po raz pierwszy w swojej karierze wywalczyła punkty Pucharu Świata, zajmując 26. miejsce w kombinacji alpejskiej. Zawody wygrała Włoszka Federica Brignone, która o 1,01 sekundy wyprzedziła Słowenkę Ilkę Stuhec, natomiast trzecia była Austriaczka Michaela Kirchgasser (+ 1,16 sekundy).
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni