START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rozmaitości
Apoloniusz Tajner Prezesem PZN na kolejne cztery lata!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W sobotę, 30 czerwca 2018 roku w krakowskim hotelu Novotel odbył się Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Polskiego Związku Narciarskiego, podczas którego wybrano nowe władze PZN. Zebrani delegaci zdecydowali o ponownym wyborze Apoloniusza Tajnera na Prezesa PZN. Poznaliśmy również nowych członków Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej PZN. 
( 30 Czerwca 2018)
ZAKOPIANKI W ZARZĄDZIE MAŁOPOLSKIEGO KOMITETU OLIMPIAD SPECJALNYCH
(żródło: M.Tlałka Długosz )

 W Krakowie w dniu 23.06.2018 odbył się Regionalny Zjazd Oddziału Olimpiad Specjalnych Polska - Małopolska. Delegatami na Zjazd z ramienia zakopiańskiego Klubu Olimpiad Specjalnych I LOVE SKI ZAKOPANE były: p. Małgorzata Tlałka-Długosz i p. Marta Zborowska. Na Zjeździe podsumowano działalność OS Małopolskie w latach 2014-2018, dyskutowano o problemach i planach na przyszłość, oraz przeprowadzono wybory zarządu na kolejną kadencję.  
( 25 Czerwca 2018)
Nagrodzono Szkoły
(żródło: M.Zamojski UM Nowy Targ)

 Podczas zawodów w 4-boju w dniu 13 czerwca 2018 r. podsumowano Klasyfikację Punktową Szkół Podstawowych w ramach  Miejskiego Systemu Współzawodnictwa Dzieci na terenie Miasta Nowy Targ w roku szkolnym 2017/2018. 
( 15 Czerwca 2018)
Miejski turniej szkół podstawowych „BAW SIĘ RAZEM Z NAMI”.
(żródło: M.Zamojski UM Nowy Targ)

 6 czerwca 2018 r. na boisku obok Hali Sportowej „Gorce” odbył się miejski turniej szkół podstawowych „BAW SIĘ RAZEM Z NAMI”. W turnieju wzięły udział Szkoły Podstawowe z terenu Miasta Nowy Targ. Szkoły reprezentowali uczniowie z klas I, II, III. 
( 13 Czerwca 2018)
Udany Festyn Rodzinny
(żródło: M.Jagła UM Nowy Targ)

 W niedzielę 10 czerwca w Parafii pw. św. Jana Pawła II odbył się Festyn Rodzinny. Bogaty i ciekawy program sprawił, że każdy, kto przybył tego dnia na plac przykościelny mógł znaleźć dla siebie wszelkiego rodzaju atrakcje. Również i pogoda okazała się łaskawa dla organizatorów i pomimo zbierających się ciemnych chmur deszcz ominął szerokim łukiem uczestników festynu.   W galerii fotoreportaż 
( 12 Czerwca 2018)
12-letni Krystian Kicmal medalistą Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2018
(żródło: M.Tlałka Długosz )

 Od 9 do 12 czerwca 2018 w Katowicach  trwa największa w Polsce sportowa impreza osób z niepełnosprawnością intelektualną. To XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Zawody objęła patronatem małżonka Prezydenta RP  pani Agata Kornhauser-Duda. W zawodach uczestniczy 1000 zawodników, rywalizujących w 11 dyscyplinach sportowych. Zawodnikom na arenach sportowych gorąco kibicuje m.in. prezes Olimpiad Specjalnych - Polska,  Anna Lewandowska.  
( 11 Czerwca 2018)
Pierwsze medale w lekkoatletyce na Mistrzostwach Polski SPRAWNI RAZEM 2018 dla sportowców Fundacji HANDICAP Zakopane
(żródło: M.Tlałka Długosz )

 W sobotę, 9.06.2018 r.  9-osobowa reprezentacja  Fundacji HANDICAP Zakopane po raz pierwszy uczestniczyła w zawodach lekkoatletycznych zaliczanych do Mistrzostw Polski SPRAWNI RAZEM. Zawody  te mają na celu selekcję do kadry narodowej sportowców z niepełnosprawnością intelektualną oraz wyłonienie reprezentantów na zawody międzynarodowe w lekkoatletyce. Sportowcy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: młodzież do 16 lat i  dorośli od 17 roku wzwyż.   
( 11 Czerwca 2018)
Mistrzostwa Polski Amatorów w badmintonie -Zielonka 2018
(żródło: K. Wiśniowski)

 Mistrzostwa Polski Amatorów w badmintonie -Zielonka 2018. 900 km w trasie, 13-godzinny turniej i pierwszy raz zawodnicy UKS "ORŁY" sprawdzili swoje umiejętności na takiej imprezie. Klaudia Wiśniowska zajęła 4 miejsce w singlu kobiet i 6 miejsce w mikscie z Krzysztofem Wiśniowskim, który ponadto w jednej z kategorii singlowych zajął 1 miejsce. Gratulacje
( 10 Czerwca 2018)
Maksymilian Wielgus ponownie Mistrzem Polski
(żródło: O. Maciek)

 W kieleckim klubie ‘Squash Korona” odbywają się tegoroczne mistrzostwa Polski juniorów w squashu . Zawody w kategorii chłopców do 19 roku życia odbywały się w miniony piątek. Duży sukces  odniósł w nich pochodzący z Zakopanego Maksymilian Wielgus. 
( 2 Czerwca 2018)
III INTEGRACYJNY BIEG PPWSZ Z HANDICAPEM
(żródło: M.Tlałka Długosz )

 33 sportowców z niepełnosprawnością  wystartowało w minioną sobotę w III Integracyjnym Biegu PPWSZ Z HANDICAPEM w Nowym Targu. Bieg zorganizowała Fundacja HANDICAP Zakopane  ze wsparciem PPWSZ w Nowym Targu, przy okazji biegów  o Puchar Rektora PPWSZ. Trasa miała 300m długości i prowadziła po płycie rynku dookoła Ratusza. W biegu uczestniczyli zawodnicy w wieku od 4 do 38 lat. Zwyczajowo, po biegu wszyscy sportowcy, którzy ukończyli bieg samodzielnie lub z asystą otrzymali medale i dyplomy.  
( 28 Maja 2018)
Sokół dla afrykańskich i zakopiańskich dzieci
(żródło: A.Karpiel Semberecka TG Sokół)

 W miejscowości Bafoussam w Kamerunie znajduje się misja Sióstr Pallotynek z Polski. Siostry m.in. prowadzą szkołę. Część uczęszczających do niej uczniów została objęta programem Adopcji Serca prowadzonym przez wspólnoty ruchu Maitri z Gdańska i z Warszawy. W nagrodę za wybitne osiągnięcia do uczniów poleciały specjalne prezenty z Zakopanego. Młodzież otrzymała unikalne koszulki Weekendu Biegowego z Sokołem. Jak widać niespodzianka przypadła dzieciom do gustu.
( 27 Maja 2018)
HANDICAP – Zakopane na XVI Spartakiadzie Integracyjnej w Rabce
(żródło: M.Tlałka Długosz )

 15 sportowców trenujących z Fundacją HANDICAP Zakopane uczestniczyło w czwartkowej  XVI Spartakiadzie Integracyjnej Dzieci i Młodzieży na stadionie w Rabce –Zdroju. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 200 dzieci i młodzieży szkolnej oraz uczniowie szkół specjalnych i ośrodków rehabilitacyjnych. 
( 25 Maja 2018)
25 lat służby śmigłowca W-3A Sokół w Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym
(żródło: TOPR/ PZL Świdnik)

 PZL-Świdnik i Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (TOPR) z przyjemnością informują o 25. rocznicy wprowadzenia do służby TOPR śmigłowca W-3A Sokół. Pierwszy śmigłowiec W-3A Sokół dla TOPR zszedł z taśm produkcyjnych w Świdniku dokładnie  12 lutego 1993 r., a jego „chrzest” w TOPR odbył się kilka dni później, tj. 18 lutego 1993 r. W marcu 1993 r. pierwszy TOPR-owski Sokół rozpoczął dyżury ratownicze. Był darem Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy na rzecz ratownictwa górskiego prowadzonego przez TOPR.
( 24 Maja 2018)
Świetne występy podhalańskich akrobatów
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 . Siedem medali w tym cztery złote przywieźli z Międzynarodowych Mistrzostw Polski Nowoczesnych Sztuk Walki Silesia Samurai młodzi reprezentanci Podhalańskiej Sekcji Akrobatycznej.
( 21 Maja 2018)
Maturzyści pomagają kilometrami
(żródło: )

 Wolontariusze Fundacji „Jesteśmy Blisko” razem z grupą kolegów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie organizują charytatywną akcję pt.  Maturzyści pomagają kilometrami, której celem jest zgromadzenie 16 tys. zł na rehabilitację ich nauczyciela – Marcela  Freja.   
( 15 Maja 2018)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018