START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Biathlon
50 lat biathlonu męskiego i 20 lat biathlonu kobiecego w Polsce.
(żródło: )

 Miejscem gdzie narodził się polski biathlon było Podhale a zwłaszcza Kościelisko. To właśnie tutaj powstała pierwsza w Polsce sekcja biathlonowa przy klubie CWKS Legia. To z Gminy Kościelisko pochodzi ponad 40 olimpijczyków  tym wielu biathlonistów oraz ponad 20 uczestników Mistrzostw Świata. W galerii fotoreportaż ze spotkania!!!!
( 30 Listopada 2008)
Ogólnopolskie zawody kwalifikacyjne w biathlonie letnim
(żródło: )

 14 i 15 czerwca w Kościelisku Kirach odbyły się Ogólnopolskie zawody kwalifikacyjne w biathlonie letnim, które były rónocześnie I eliminacjami do OOMw biathlonie letnim Wśród zawodników  nie zawiedli reprezentanci gospodarzy , którzy zdobyli łącznie 9 medali.
( 15 Czerwca 2008)
Biathlonowa Kadra Polski - Znamy już składy.
(żródło: www.biathlon.pl)

Polski Związek Biathlonu ogłosił szerokie kadry narodowe na rok 2008. W sztabie szkoleniowym nie nastąpiły żadne zmiany. Kadrą seniorów pokierują Roman Bondaruk i Nadia Biełowa. Za juniorów odpowiadać będzie Tomasz Bernat, za kadrę juniorek odpowiedzialny jest Adam Kołodziejczyk.
( 28 Kwietnia 2008)
Biathlonowy Puchar Europy. Brąz Łukasza Szczurka Karolina Pitoń Czwarta
(żródło: )

  W rozgrywanych w  Cesana San Sicario ( Włochy) zawodach Pucharu Europy w Biathlonie Karolina Pitoń w biegu na dochodzenie zajęła czwarte miejsce a  Łukasz Szczurek wywalczył brązowy medal.
( 10 Marca 2008)
Puchar Europy w Biathlonie- Zwyciestwo Karoliny Pitoń w sprincie.
(żródło: )

Karolina Pitoń biathlonistka z BKS WP Kościelisko zwycieżyła w sprincie na 7,5 km zaliczanym do Biathlonowego Pucharu Europy rozgrywanego w Cesana San Sicario (ITA)  Czas 25.53,7 dał prawo naszej zawodniczce prawo do startu z pierwszej pozycji w niedzielnym biegu na dochodzenie
( 8 Marca 2008)
Mistrzostwa Europy w biathlonie Srebro Karoliny Pitoń
(żródło: )

  Wice mistrzynią Juniorek w  biathlonowym biegu na 7.5 km została Karolina Pitoń zawodniczka BKS WP Kościelisko. Na strzelnicy Polka była bezbłędna - w biegu przegrała tylko 17,3 sek z  reprezentantką Francji Marine Boilet.
( 22 Lutego 2008)
Biathlonowe Mistrzostwa Europy Juniorów w Novym Mescie.
(żródło: )

 Podczas rozegranych w czeskim Novym Meście biegów indywidualnych w Biathlonie Zlote medale wywalczyli Rosjanin Anton Szipulin i norweżka Elise Ringen. Nasi reprezentanci zajęli miejsca poza pierwszą dziesiątką.
( 20 Lutego 2008)
Mistrzostwa Swiata w Biathlonie.Sztafety - Polki 7
(żródło: )

Na zakończenie Mistrzostw Świata w Biathlonie W biegu sztafetowym bardzo dobrze zaprezentowały się nasze zawodniczki Sztafeta w składzie  : Krystyna Pałka, Paulina Bobak, Magdalena Gwizdoń i Agnieszka Grzybek zajęły bardzo dobre 7 miejsce z czasem 1:12.28,0 (0+8)  ( ponad dwie minuty starty do Zwycieskiej druzyny) Zawody wygrały Niemki . Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Ukrainy a brązowy medal zdobyły Francuzki. W zawodach wystartowało 20 ekip.
( 17 Lutego 2008)
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biathlonie. Sztafety BKS WP najlepsze
(żródło: )

Sztafety dziewcząt i chłopców z BKS WP Kościelisko wywalczyły zlote medale podczas ostatniego dnia międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biathlonie zimowym.  Druga sztafeta młodziczek z Kościeliska zdobyła srebrny medal a trzecie miejsce wywalczyły biathlonistki z  UKS G-8 Bielany Warszawa. Wsród młodzików srebro zdobyli zawodnicy UKS Sołtysianie  Stare Bystre a brąz zawodnicy z Iwonicza Zdroju.
( 17 Lutego 2008)
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biathlonie - Sprinty.
(żródło: )

W drugim dniu Międzywojewodzkich Mistrzostw młodzików w biathlonie zimowym rozegrane zostały sprinty. Swój sukces z poprzedniego dnia powtórzyła Aleksandra Jarosz z UKS G-8 Bielany Warszawa, która na dystansie  3 km z trzema niecelnymi strzałami uzyskała czas 19.22,6 s.
( 16 Lutego 2008)
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Biathloniści BKS WP w czołówce.
(żródło: )

Do 17 lutego w  Kościelisku Kirach trwają międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików  w biathlonie zimowym. W pierwszym dniu doskonale spisali się reprezentanci BKS WP Kościelisko zajmując czołowe miejsca w biegu indywiudalnym. Na starcie staneło ponad 50 dziewcząt i chłopców z całej Polski
( 15 Lutego 2008)
XIV OOM w Biathlonie na koniec sztafety BKS najlepszy.
(żródło: )

 W ostatnim dniu trwana XIV  Biathlonowej Ogólnopolskiej Olompiady młodzieży rozgerane zostały sztafety. Złote medale XIV OOM zdobyły  drużyny BKS WP Kościelisko dziewcząt i chłopców a sztafeta juniorów wywalczyła Wice mistrzostwo Polski.   W  galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 10 Lutego 2008)
XIV OOM w Biathlonie - Bieg Indywidualny- Karolina Pitoń trzecia, Grzegorz Penar V-ce mistrzem Polski
(żródło: )

 Po jednodniowej przerwie poświeconej  treningom oraz dekoracji zwyciezców za poprzednie dni do zmagań powrócili biathloniści. tym razem przeprowadzono bieg indywidualny- Najdłuższy z wszystkich biegów dystans od 15 km do 10 km z czterema strzelaniami wymagał od zawpdników niesamowitej kondycji  na trasie biegu i koncentracji na strzelnicy.   W galerii fotoreportaż z biegów!!!
( 9 Lutego 2008)
XIV OOM w Biathlonie- Bieg pościgowy- drugie złoto Karoliny Pitoń
(żródło: )

W drugim dniu trwania XIV OOM w biathlonie rozegrano bieg pościgowy. Tytuły Mistrzów Polski Juniorów  wywalczyli: Karolina Pitoń (BKS WP Kościelisko), Adrian Maciulewicz (AZS AWF Wrocław) a złote medale OOM zdobyli juniorzy młodsi  Monika Hojnisz ( UKS LIDER Katowice) oraz  Mateusz Matusik (UKN Melafir Czarny Bór) Zawody zostały rozegrane w zimowych warunkach- bowiem  nocny deszcz zamienił się w  uporczywą śnieżycę, która zmieniłą warunki na trasie ale i również utrudniała strzelanie. W galerii kilka fot z zawodów.!!!!!
( 7 Lutego 2008)
XIV OOM w Biathlonie Kościelisko Kiry - Zwycięstwo Karoliny Pitoń w sprincie.
(żródło: )

 W pierwszym dniu zmagań  XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biathlonie rozegrano biegi sprinterskie.  Bieg juniorów był równocześnie  klasyfikowany jako  Mistrzostwa Polski.  Tytuł ten zdobyli:  Karolina Pitoń z Kościeliska oraz Adrian Maciulewicz z Wrocławia. Złote medale  w juniorach młodszych wywalczyli Katarzyna Leja z Kościeliska oraz  Rafał Lepel z Katowic.   W galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 6 Lutego 2008)
Archiwum
Pierwszy «« (255-269)(270-284)(285-299)(300-314)(315-322) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024