Rewelacyjne wyniki biathlonistów w Pucharze IBU Juniorów
(żródło: PZBiathlonu)

We włoskim Ridnaun odbyły się kolejne zmagania biathlonistów w ramach Pucharu IBU Juniorów. Pierwszy raz w tym sezonie na podium gościliśmy reprezentanta Polski. Trzecie miejsce wywalczył Marcin Zawół.
( 15 Grudnia 2023)
Norweski dzień w Hochfilzen. Polki tuż za czołową "10"

Norweżki triumfowały w niedzielnym biegu sztafetowym podczas rywalizacji Pucharu Świata w Hochfilzen. Reprezentantki Polski uplasowały się na 11. pozycji i były ostatnią sklasyfikowaną dziś ekipą.
( 10 Grudnia 2023)
Udany start Anny Mąki. Bezbłędne strzelanie i duży awans

Za nami ostatnie zmagania biathlonistek w Östersund. W biegu pościgowym po punkty sięgnęła Anna Mąka, która z 46. pozycji przesunęła się na 22. miejsce. Po triumf sięgnęła Lou Jeanmonnot Ze startu z powodu przeziębienia wycofała się Natalia Sidorowicz.
( 3 Grudnia 2023)
Jan Guńka z pierwszymi punktami w karierze

Dobre wieści płyną do nas ze szwedzkiego Östersund. Po pierwsze w karierze punkty Pucharu Świata sięgnął w sobotę Jan Guńka. Polak zajął 37. miejsce.
( 2 Grudnia 2023)
Kapitalny start Polek w Östersund. Życiowe wyniki Mąki i Jakieły

Polscy kibice na długo zapamiętają pierwszy indywidualny bieg biathlonistek w nowym sezonie Pucharze Świata. Po życiowe wyniki sięgnęły Polki. Anna Mąka zajęła 9. miejsce, a Joanna Jakieła uplasowała się tuż za czołową dziesiątką. Triumfowała Lisa Vittozzi.
( 26 Listopada 2023)
Trzy Polki w czołowej czterdziestce w Sjusjøen

Niedzielnym biegiem ze startu wspólnego zakończyło się norweskie otwarcie sezonu w biathlonie. Najlepsza w tej rywalizacji okazała się reprezentantka gospodarzy Juni Arnekleiv. Najlepsza z Polek - Natalia Sidorowicz - tym razem zajęła 35. miejsce.
( 12 Listopada 2023)
Świetny start polskich biathlonistek w Sjusjøen

Tradycyjnie na dwa tygodnie przed startem Pucharu Świata, w norweskim Sjusjøen biathlonistki mają okazję sprawdzić swoją formę. W sobotnim sprincie bardzo dobrze spisała się Natalia Sidorowicz, która zajęła szóste miejsce.
POLKI TUŻ ZA PODIUM BIEGU PATROLOWEGO

W ostatniej biathlonowej konkurencji wojskowych MŚ w Boden Polki zajęły 4. miejsce w biegu patrolowym. Do podium zabrakło ledwie pięciu sekund. W rywalizacji mężczyzn nasi reprezentanci wywalczyli 7. lokatę. Złote medale w obu przypadkach dla Francji.
( 31 Marca 2023)
ZŁOTO RASTORGUJEVSA I HAUSER, POLKI TRZECIE W KLASYFIKACJI ZESPOŁOWEJ

Złoto Wojskowych Mistrzostw Świata w biathlonowym sprincie wywalczyli Andrejs Rastorgujevs z Łotwy oraz Lisa Theresa Hauser z Austrii. Polki zajęły trzecie miejsce w klasyfikacji zespołowej. Indywidualnie najlepiej spisała się Anna Mąka, która zajęła siódme miejsce.
( 30 Marca 2023)
"TRENER MÓWIŁ, ŻEBYŚMY SIĘ NIE BAŁY ZARYZYKOWAĆ"

Dla Anny Mąki 39. miejsce w sprincie w Novym Meście to drugi najlepszy wynik w tej konkurencji w historii jej startów w Pucharze Świata. - Starałam się walczyć od samego początku - powiedziała Anna Mąka w rozmowie przed kamerą TVP Sport. Do biegu pościgowego awansowały również Joanna Jakieła i Natalia Sidorowicz.
( 3 Marca 2023)
HEGEMON GALICA

Weekendowe zawody w Jakuszycach zakończyły zmagania w ramach 13. edycji "Celuj w Igrzyska". Jej bohaterem był Grzegorz Galica, który w drodze po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wśród juniorów młodszych wygrał wszystkie siedem biegów.
( 20 Lutego 2023)
NĘDZA-KUBINIEC I ZAWÓŁ Z NAJLEPSZYMI WYNIKAMI W SEZONIE

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma - a my mamy dwóch Polaków w czołowej pięćdziesiątce biegu indywidualnego na MŚ w Oberhofie. Dla Andrzeja Nędzy-Kubińca i Marcina Zawoła to najlepsze wyniki w sezonie.
( 14 Lutego 2023)
WYSTARTOWAŁA XIII EDYCJA "CELUJ W IGRZYSKA"

Trzeci weekend stycznia był okazją do tego, żeby w końcu zainaugurować zmagania w ramach XIII edycji „Celuj w Igrzyska”. W zawodach zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski wzięło udział blisko dwustu młodych biathlonistów i biathlonistek z 20 klubów.
( 23 Stycznia 2023)
NORWEŻKI PRZED NIEMKAMI, POLKI SZESNASTE

Norwegia w składzie Karoline Knotten, Ragnhild Femsteinevik, Marte Olsbu Roeiseland, Ingrid Tandrevold wygrała sztafetę kobiet 4x6km podczas Pucharu Świata w Ruhpolding. Na drugim miejscu uplasowały się Niemki, trzecie były Włoszki. Sztafeta Polski finiszowała na 16. miejscu.
( 14 Stycznia 2023)
NORWEGIA GÓRĄ, POLACY W TOP10!

Mimo karnej rundy na samym początku wyścigu Norwegowie odnieśli trzecie sztafetowe zwycięstwo w sezonie. Na podium zawodów w Ruhpolding znalazło się również miejsce dla Niemiec i Francji. Polacy w składzie Andrzej Nędza-Kubiniec, Jan Guńka, Grzegorz Guzik, Marcin Zawół po ponad 16 latach przerwy znów zameldowali się w pierwszej dziesiątce!