WYGRANA FRANCJI, POLACY NAJLEPIEJ OD PONAD DEKADY!
(żródło: PZBiathlonu)

Francuzi w składzie Fabien Claude, Quentin Fillon Maillet, Anais Chevalier-Bouchet, Julia Simon zwyciężyli w sztafecie mieszanej 4x7,5km podczas zawodów Pucharu Świata w Pokljuce. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się reprezentanci Polski, którzy zanotowali najlepszy wynik w tej konkurencji od 12 lat.
( 9 Stycznia 2023)
SUPERMIKST DLA NORWEGII, DOBRY WYSTĘP POLAKÓW

Vetle Sjastad Christiansen oraz Ingrid Landmark Tandrevold zwyciężyli w supermikście rozgrywanym w ramach Pucharu Świata w Pokljuce. Duet z Norwegii wyprzedził Francuzów oraz rewelacyjnych Szwajcarów. Andrzej Nędza-Kubiniec i Anna Mąka wywalczyli drugie najlepsze miejsce w historii startów reprezentantów Polski w tej konkurencji.
( 8 Stycznia 2023)
POPIS ULDALA, NĘDZA-KUBINIEC W TRZECIEJ DZIESIĄTCE

Ostatniego dnia Pucharu IBU w Ridnaun rozegrano mass start 60. Tak jak w poprzednich biegach czołowe role odegrali Norwegowie. Wśród nich najlepszy tym razem był Martin Uldal. Z niezłej strony zaprezentował się Andrzej Nędza-Kubiniec, który zajął 24. miejsce.
( 18 Grudnia 2022)
NIE MA MOCNYCH NA NORWEGÓW, KOLEJNE PUNKTY NĘDZY-KUBIŃCA

Mats Oeverby z Norwegii zwyciężył w biegu pościgowym w Ridnaun zaliczanym do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. Zwycięzca sprintu i lider cyklu Endre Stroemsheim tym razem był dopiero siódmy. Andrzej Nędza-Kubiniec ukończył zawody na 25. pozycji.
( 17 Grudnia 2022)
JUNIORZY NA SZÓSTKĘ

Po dniu przerwy wznowiono zawody Pucharu IBU Juniorów w Obertilliach. Sztafeta mieszana w składzie Anna Nędza-Kubiniec, Daria Gembicka, Kacper Brzóska, Fabian Suchodolski w stawce 25 drużyn wywalczyła wysokie szóste miejsce.
( 16 Grudnia 2022)
ÓSMA LOKATA DUETU TOPÓR-MATUSIK

Klaudia Topór i Hubert Matusik zajęli ósme miejsce w rywalizacji supermikstów podczas przedostatniego dnia Pucharu IBU Juniorów w Obertilliach. Wygrali Ema Kapustova i Damian Cesnek ze Słowacji.
NĘDZA-KUBINIEC W DWUDZIESTCE

Andrzej Nędza-Kubiniec po dwóch bezbłędnych strzelaniach zajął 17. miejsce w sprincie podczas Pucharu IBU w Ridnaun. To jego drugi najlepszy występ w karierze na tym poziomie zawodów. Bieg wygrał Endre Stroemsheim
( 15 Grudnia 2022)
PUNKTY SKORUSY W IDRE

Selina Grotian i Endre Stroemsheim wygrali biegi sprinterskie kończące tydzień startów w ramach Pucharu IBU w Idre. Z Polaków najlepiej zaprezentował się Wojciech Skorusa (BKS WP Kościelisko), który zajął 38. miejsce.
( 4 Grudnia 2022)
KAPITALNY POŚCIG SIMON, POLKI W GÓRĘ

Z szesnastego miejsca na pierwsze - Julia Simon dzięki bezbłędnemu strzelaniu wygrała bieg pościgowy w Kontiolahti. Na podium towarzyszyły jej Dorothea Wierer oraz Elvira Oeberg. Bardzo dobrze spisały się zawodniczki BKS WP Kościelisko Joanna Jakieła i Anna Mąka - obie zaliczyły awans w porównaniu ze sprintem.
CZWARTA WYGRANA HAUSER, PUNKTY ZAWODNICZEK BKS WP KOŚCIELISKO JAKIEŁY I MĄKI

Wygraną Lisy Theresy Hauser zakończył się sprint kobiet na dystansie 7,5km rozgrywany w ramach Pucharu Świata w Kontiolahti. W czołowej czterdziestce znalazły się Joanna Jakieła i Anna Mąka.
Rekordowa skuteczność strzelecka Polaków

Vetle Christiansen, Sturla Laegreid, Tarjei Boe oraz Johannes Boe – to skład zwycięskiej sztafety 4×7,5km podczas zawodów Pucharu Świata w Kontiolahti. Obok Norwegów na podium stanęli Niemcy i Francuzi. Polacy spisali się najlepiej od prawie trzech lat. Szczególnie dobrze wypadli na strzelnicy.
( 2 Grudnia 2022)
Polki dwunaste w pierwszej sztafecie sezonu

Biathlonistki ze Szwecji okazały się najlepsze w biegu 4x6km podczas zawodów Pucharu Świata w Kontiolahti. Na podium obok sióstr Hanny i Elviry Oeberg, Anny Magnusson oraz Linn Persson znalazły się Niemki i Norweżki. Reprezentantki Polski zajęły dwunaste miejsce.
JAKIEŁA PO 28. MIEJSCU W KONTIOLAHTI: NIE POPRZESTANĘ NA TYM

Bohaterką środy w biathlonowej reprezentacji Polski została Joanna Jakieła. Młoda polska biathlonistka zajmując 28. miejsce w biegu na 15km w Kontiolahti ustanowiła swój nowy rekord życiowy w zawodach Pucharu Świata. – Jestem zadowolona, choć niedosyt po ostatnim strzelaniu oczywiście pozostaje – powiedziała Polka.
( 1 Grudnia 2022)
Punktowana premiera Cichoń i Gwizdoń

W Idre rozpoczęły się pierwsze w sezonie 2022/23 zawody Pucharu IBU. Sprint kobiet wygrała Marthe Krakstad Johansen z Norwegii. Najwyżej z Polek uplasowała się Kamila Cichoń, świetnym biegiem zaimponowała Magdalena Gwizdoń.
( 29 Listopada 2022)
GUZIK W TRZYDZIESTCE

Ostatnią konkurencją dwudniowych zawodów otwarcia sezonu biathlonowego w norweskim Susjoen był sprint mężczyzn. Najlepszy z Polaków, Grzegorz Guzik, zajął 29. miejsce. Wygrał Johannes Thingnes Boe.