Można już zgłaszać swój udział w XIII Biegu Podhalańskim 03.02.2024!
(żródło: M.Zamoyski UM Nowy Targ)

Z przyjemnością informujemy, że na stronie internetowej zawodów www.bieg.nowytarg.pl zostały już rozpoczęte zapisy on-line do XIII Biegu Podhalańskiego im. Jana Pawła II, który został zaplanowany na dzień 3 lutego 2024 r. Trasa trzynastej edycji zawodów poprowadzona zostanie wokół Rezerwatu Przyrody Bór Na Czerwonem. Start i meta znajdować się będą na lotnisku w Nowym Targu. Uczestnicy będą mieli do pokonania stylem klasycznym bardzo malowniczą trasę 30, 15 lub 6 kilometrową. Trasy są dostosowane dla osób zaawansowanych, jak również początkujących i dzieci.
( 11 Stycznia 2024)
Starty polskich biegaczy narciarskich w Pucharze Kontynentalnym w Oberwiesenthal
(żródło: A.Karczewska PZN)

W weekend polscy biegacze rywalizowali w niemieckiej miejscowości Oberwiesenthal w Pucharze Kontynentalnym. Świetny wynik osiągnęła w sobotę Zuzanna Fujak, która zajęła 8. pozycję w biegu na 20 km stylem dowolnym.
( 9 Stycznia 2024)
FESA Alpen Cup w Oberwiesenthal - 8. miejsce Zuzanny Fujak, WYNIKI POLAKÓW z trzech dni rywalizacji
(żródło: skipol.pl)

Kolejna edycja FIS Alpen Cup-u odbyła się w ten weekend w niemieckim Obesrwiesenthal z udziałem dużej grupy naszych zawodniczek i zawodników. Przypomnijmy, że od tego sezonu zawody zaliczane od Alpen Cupu są rogrywane przez FESA (Europejską Federację Narciarską).
( 8 Stycznia 2024)
XV Liga Małopolska SZS w biegach narciarskich. Mamy wstępny kalendarz!

Największa i najstarsza liga regionalna w biegach narciarskich to Małopolska Liga Szkolna SZS w skrócie Liga Małopolska. To już piętnasty sezon zawodów dla dzieci i młodzieży dla szkół małopolskich. Głównym organizatorem Ligi jest Małopolski Szkolny Związek Narciarskie, wspierany od lat przez Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska.
( 19 Grudnia 2023)
X Puchar Kościeliska za nami
(żródło: Kościelisko dla biegaczy)

Blisko 200 kobiet i mężczyzn z Polski i Słowacji rywalizowało w X jubileuszowym Pucharze Kościeliska w biegach narciarskich. Zawody poświęcone pamięci Józefa Rysuli zainaugurowały zmagania amatorów w tym sezonie na Podhalu. Najlepsze wyniki uzyskali Aleksandra Kawulok z Jaworzynki w Beskidach oraz Marcin Węgrzyn z Nowego Targu. Biegi zostały przeprowadzone na trasach Biathlonowego Stadionu w  Kościelisku Kirach
( 17 Grudnia 2023)
Drugi dzień Pucharu Grupy Azoty za nami
(żródło: Polski Związek Narciarski)

W drugim dniu rywalizacji Pucharu Grupy Azoty w Zakopanem rozegrane zostały biegi stylem dowolnym.
Pierwsze zawody Pucharu Grupy Azoty w Zakopanem

Pierwsze w tym sezonie zawody Polskiegi Związku Narciarskiego - Puchar Grupy Azoty odbywają się na trasach COS w Zakopanem. Dzisiaj zawodniczki i zawodnicy rywalizują stylem klasycznym. W kategorii OPEN zawody mają rangę FIS.
( 16 Grudnia 2023)
XIII Bieg Podhalański- 3 lutego 2024 r.

Pierwszy śnieg tej jesieni już za nami, więc z przyjemnością podajemy termin przyszłorocznego XIII Biegu Podhalańskiego, który został zaplanowany na sobotę 3 lutego 2024 r.
( 12 Października 2023)
WYNIKI MP Seniorów na nartorolkach, Finał Pucharu Polski PZN w Ptaszkowej

W ten weekend na trasie  Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej rozegrano Mistrzostwa Polski Seniorów PZN na nartorolkach, oraz FINAŁ  Pucharu Polski. W sobotę 7 października rywalizowano w sprintach stylem klasycznym,  a w niedzielę  w biegach masowych stylem dowolnym. Poniżej załączamy pliki z wynikami.
( 8 Października 2023)
Sprinty stylem dowolnym w Klikuszowej, kolejna edycja Pucharu Polski na nartorolkach

Trasa nartorolkowa Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej to miejsce rozgrywania kolejnych zawodów Pucharu Polski na nartorolkach. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali tam w sprintach stylem dowolnym.
( 24 Września 2023)
Puchar Polski na nartorolkach w Dzianiszu wygrywają Izabela Marcisz i Mateusz Haratyk

Kolejne biegi zaliczane do nartorolkowego Pucharu Polski PZN to Zawody Nartorolkowe im. S. Bukowskiego OJCA, które odbyły się dzisiaj w Dzianiszu. Na starcie stanęło ponad 140 zawodniczek i zawodników z polskich klubów. Biegi OPEN wygrali Izabela Marcisz z SS Prządki Ski i Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka. Zawody miały jednocześnie rangę Mistrzostw Polski Juniorów na nartorolkach.
Składy kadr PZN w biegach narciarskich

Polski Związek Narciarski opublikował kadry w biegach narciarskich na sezon 2023/2024. Szczegóły poniżej.
( 31 Maja 2023)
Uroczyste podsumowanie V edycji Pucharu Grupy Azoty

21 maja 2023 roku w Centrum Kongresowym w Szczawnicy odbyło się uroczyste podsumowanie jubileuszowej edycji Pucharu Grupy Azoty, który minionej zimy już po raz piąty rozegrany został w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. Tego dnia nagrodzeni zostali najlepsi zawodnicy i zawodniczki, ich trenerzy, a także najlepsze drużyny klasyfikacji klubowej.
( 23 Maja 2023)
Izabela Marcisz brązową medalistką Wojskowych MŚ w szwedzkim Boden. Dominik Bury 10.

Mamy medal na Wojskowych Mistrzostwach Świata rozgrywanych w szwedzkim Boden. Izabela Marcisz zajęła 3 miejsce w biegu na dystansie 10 km. Dominik Bury zajął miejsce 10-te (15km).   Bieg Pań wygrała Niemka Victoria Carl, srebro dla Francuzki Flory Dolci, a brąz dla Izabeli Marcisz. Druga z naszych żółnierek Monika Skinder zajęła 22 miejsce. Sklasyfikowano 33 panie.
( 31 Marca 2023)
Wojskowe Mistrzostwa Świata w Boden (SWE), nasze sztafety w TOP 10

W dniach 28 i 29 marca w szwedzkiej miejscowości Boden są rozgrywane Mistrzostwa Świata Wojskowych w biegach narciarskich. W tej dysycyplinie reprezentują nas : Monika Skinder i Izabela Marcisz oraz Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury i Mateusz Haratyk. Wczoraj rozegrano team sprinty stylem dowolnym. Poniżej prezentujemy wyniki biegów.