Finał Ligi Małopolskiej w Klikuszowej
(żródło: skipol.pl)

To już ostatnie w tym sezonie zawody Ligi Małopolskiej SZS w biegach narciarskich. Finał Ligi odbył się na trasach CNB Klikuszowa, biegano stylem dowolnym. Poniżej prezentujemy  WYNIKI zawodów.
( 15 Marca 2023)
Bitwę o Turbacz wygrywają Justyna Kowalczyk - Tekieli i Kacper Antolec

Bitwa o Turbacz, tak dokładnie brzmiała w tym sezonie nazwa słynnego już w Polsce Uphillu XC Turbacz. Nie wiem, czy to przewrotność organizatorów, którzy w nazwie chcieli zawrzeć trudności z jakimi borykali się zawodnicy, czy też rebranding nazwy, jednak cel został osiągnięty. Była bitwa! Zwyciężyli w niej Justyna Kowalczyk - Tekieli i Kacper Antolec.
( 13 Marca 2023)
Skinder i Staręga ze złotymi medalami mistrzostw Polski seniorów w sprincie klasykiem
(żródło: A.Karczewska PZN)

Drugiego dnia mistrzostw Polski seniorów biegacze narciarscy walczyli na Polanie Jakuszyckiej o medale w sprincie techniką klasyczną. Bezkonkurencyjni w biegach finałowych byli Monika Skinder oraz Maciej Staręga, którzy zdobyli kolejne w karierze złote krążki w krajowym czempionacie.
( 12 Marca 2023)
Na CNB Klikuszowa ścigali się najlepsi w Polsce paranarciarze biegowi

Przed dwa dni na obiektach Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej odbywały się Mistrzostwa Polski w paranarciarstwie biegowym, które były częścią Mistrzostw Polski w parasportach zimowych
( 10 Marca 2023)
MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski i UKS Regle Kościelisko Mistrzami Polski w team sprintach 2023

Druga część Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich rozgrywana jest na trasach Stowarzyszenia Bieg Piastów w Jakuszycach. Dzisiaj zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w team sprintach ( 6x1,4km) techniką dowolną. Złote medale wywalczyły teamy MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski (panie) oraz UKS Regle Kościelisko (panowie).
Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Narciarstwie Biegowym
(żródło: M.Zamoyski UM Nowy Targ)

W dniu 2 marca 2023 r. ma trasie biegowej w nowotarskim „Borze Kombinackim” odbyły się Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Narciarstwie Biegowym. W zawodach wzięły udział Szkoły Podstawowe Nr 1, Nr 2, Nr 3, Nr 4, Nr 5 i Nr 11 z terenu Miasta Nowy Targ. Szkoły reprezentowało 36 uczniów z roczników 2013-2008. Biegano stylem klasycznym, ze startu indywidualnego. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi, że 2 marca dało się przygotować trasę i przeprowadzić na niej zawody.   Fotoreportaż z biegów tutaj
( 3 Marca 2023)
Małopolskie Igrzyska Dzieci, 5 edycja Ligi Małopolskiej w Zakopanem

15 lutego na trasie COS Pod Skocznią w Zakopanem zostaną rozegrane Małopolskie Igrzyska Dzieci w biegach narciarskich. Zawody są zaliczane do Ligi Małopolskiej SZS w biegach narciarskich. Poniżej prezentujemy WYNIKI zawodów.
( 15 Lutego 2023)
VIII Walentynkowy Bieg Narciarski Parami
(żródło: fot Marcin Szkodziński / Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko)

W niedzielę 12 lutego na stadionie biathlonowym w  Kościelisku Kirach odbył się VIII Walentynkowy Bieg Narciarski. Na starcie  stanęło 57 par, które rywalizowały na 2,5 km trasie. Organizatorem  zawodów było Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko   W galerii fotoreportaż M Szkodzińskiego.
( 13 Lutego 2023)
Puchar Grupy Azoty ponownie zawitał do Zakopanego Aktualizacja.

Trasy Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem po raz trzeci w tym sezonie są areną zmagań w zawodach Pucharu Grupy Azoty, które odbywają się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. Po raz pierwszy tej zimy uczestnicy rywalizowali na dystansach techniką klasyczną. Tego dnia najwięcej złotych medali zdobyli reprezentanci klubu UKS Regle Kościelisko, którzy triumfowali w trzech kategoriach wiekowych.
( 12 Lutego 2023)
Bieg Podhalański, dystans główny wygrywają Justyna Kowalczyk-Tekieli i Jakub Twardowski

12. Bieg Podhalański na trasie Lotnisko w Nowym Targu, bieg główny na dystansie 30km stylem klasycznym wygrywają Justyna Kowalczyk - Tekieli z Robinson Trentino i Jakub Twardowski z Nowego Targu. W klasyfikacji OPEN, drugie miejsce zajął Piotr Sobiczewski z UKS Rawa Siedlce, trzecie miejsce Justyna Kowalczyk - Tekieli.
( 11 Lutego 2023)
Justyna Kowalczyk wystartuje w XII Biegu Podhalańskim!

Jest nam niezmiernie miło, że po 18 latach na nowotarskie lotnisko wróci Królowa nart biegowych Justyna Kowalczyk i wystartuje w XII Biegu Podhalańskim im. Jana Pawła II, który odbędzie się już w najbliższą sobotę 11.02.2023!
( 8 Lutego 2023)
Ponad 200 uczestników 4. edycji Ligi Małopolskiej w Klikuszowej

Ponad 200 zawodniczek i zawodników ze szkół małopolskich wystartowało w czwartej edycji Małopolskiej Ligi SZS  . Rywalizacja  na trasach Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej była rozegrana jako Mały Bieg Podhalański. Poniżej przedstawiamy oficjalne wyniki
( 7 Lutego 2023)
Drugi medal Mistrzostw Świata dla Witolda Skupnia

Po złotym medalu na dystansie 18 kilometrów tym razem zawodnik klubu Zoma Team Obidowa wywalczył srebrny medal Mistrzostwa Świata osób niepełnosprawnych w biegach narciarskich na dystansie 10 kilometrów stylem dowolnym.   Mistrzostwa rozgrywane są w szwedzkim Osterund
( 29 Stycznia 2023)
Za nami II edycja Pucharu Grupy Azoty

21 i 22 stycznia 2023 roku na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem po raz drugi tej zimy biegacze narciarscy rywalizowali w Pucharze Grupy Azoty. Zawody te odbywają się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich, którego Tytularnym Sponsorem jest Grupa Azoty. Podczas II edycji Programu najwięcej medali zdobyli reprezentanci klubów: MKS Halicz Ustrzyki Dolne oraz UKS Regle Kościelisko, którzy pięciokrotnie stawali na podium.
( 23 Stycznia 2023)
Mamy mistrza świata!

Witold Skupień z klubu Zoma Team Obidowa został mistrzem świata osób niepełnosprawnych w biegach narciarskich!