BIEG NA IGRZYSKA Jakuszyce 27.02.2010

243 zawodników z 26 klubów wystartowało w sobotę w Jakuszycach w IV biegu Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”. W sobotę pogoda sprzyjała zawodnikom, którzy rywalizowali stylem dowolnym. Nad Jakuszycami świeciło słońce, a temperatura wahała się blisko zera.
( 28 Lutego 2010)
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU BIEGÓW NARCIARSKICH BIEG NA IGRZYSKA Jakuszyce 26.02.2010
(żródło: T. Furtak AK POL)

Zimny wiatr i deszcz towarzyszyły  251 zawodnikom, którzy w piątek w Jakuszycach k. Szklarskiej Poręby wystartowali stylem klasycznym w trzecim biegu Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”. Zawodnicy przyjechali z 27 klubów w całej Polsce.   W Juniorkach D 3 miejsce wywalczyła Weronika Walkosz z Białego Dunajca.
( 26 Lutego 2010)
OOM 2010 W KLASYFIKACJI WOJ. ZWYCIĘŻA MAŁOPOLSKA.

W klasyfikacji wojewódzkiej OOM 2010 w biegach narciarskich zwyciężyło województwo małopolskie.
( 23 Lutego 2010)
OOM w biegach zakończyła się biegami indywidualnymi.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w biegach narciarskich zakończyła się biegami indywidalnymi stylem dowolnym  Srebrny medal wśród juniorek B zdobyła Anna Pradziad z zakopiańskiego AZS-u  W juniorach A złoto wywalczył Jan Antolec z LKS Poroniec a srebro Magda Kozielska z UKS Regle Kościelisko.
( 22 Lutego 2010)
OOM w biegach - medale zawodników z Podhala.

W rozgrywanych w  Jakuszycach biegach narciarskich zalicznych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy podhalańskich klubów- łącznie zdobywając do tej pory cztery medale.
( 20 Lutego 2010)
V Bieg Podhalański im. Jana Pawła II
(żródło: Piotr Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

Agnieszka Szymańczak z Wilkowic i Bogusław Gracz ze Skawy na dystansie 20 km oraz Beata Szymańczak z Wilkowic i Dawid Chudoba z Obidowej na dystansie 10 km zwyciężyli w V Biegu Podhalańskim im. Jana Pawła II rozegranym dziś na nowotarskim lotnisku. W zawodach wzięło udział około 400 biegaczy narciarskich.
( 14 Lutego 2010)
Mały Bieg Podhalański i Małopolska Liga Szkolna w biegach narciarskich

W piątek na lotnisku w Nowym Targu rozegrano III edycję Małopolskiej Ligi Szkolnej w biegach narciarskich  jako Mały Bieg Podhalański.  Na przygotowanych trasach narciarskich stylem dowolnym rywalizowalo ponad 300 biegaczy: dziewcząt  i chłopców ze szkół podstawowych i gimanzjów. Prócz tego dwudziestu jeden  zawodników zostało sklasyfikowanych w kategorii "Otwartej"  W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!
( 12 Lutego 2010)
III Memoriał im Emila Kowalczyka w biegach narciarskich
(żródło: Organizator)

6 lutego w Lipnicy na Przywarówce rozegrany został III memoriał Emila Kowalczyka w biegach narciarskich.  w zawodach wzieło udział 123 zawdników -   zarówno ucznióę szkól podstwoaych gimanzjów - srednich jak i dorosłych.  W galerii fotoreportaż z biegu przesłany przez organizatorów!!!  Pełne wyniki biegu do pobrania tutaj w formacie excela.!!!
( 11 Lutego 2010)
MAKROREGIONY-KLASYKIEM.

Drugi dzień Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegach narciarskich to biegi stylem klasycznym. W galerii fotoreportaż z ceremonii dekoracji zwycięzców!!!
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach narciarskich-Zakopane

W pierwszym dniu zawodów rozegrano biegi techniką dowolną.
( 10 Lutego 2010)
Biegowy PŚ - Zwycięstwo Kowalczyk w sprintach.

Justyna Kowalczyk zwyciężyła w sobotę w ostatnich przed Igrzyskami Olmpijskimi pucharowych zawodach.  W sprincie na dystansie 1,4 km techniką klasyczyną rozgrywanym w kanadyjskim Canmore absolwentka zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego zdeklasowała wszystkie rywalki.
( 7 Lutego 2010)
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU BIEGÓW NARCIARSKICH BIEG NA IGRZYSKA Ustianowa 6.02.2010

Lekki mróz i słońce towarzyszyły 204 zawodnikom z 22 klubów z całej Polski, którzy w sobotę  6 lutego, w drugim dniu zawodów rozgrywanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”,  rywalizowali stylem dowolnym na trasie „Pod Żukowem”. W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!
PS w biegach Justyna Kowlaczyk druga w Canmore.

Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce w biegu na 10 km techniką dowolną, który został rozegrany w kanadyjskim Canmore. Bieg wygrała Szwedka Charlotte Kalla.
( 5 Lutego 2010)
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU BIEGÓW NARCIARSKICH BIEG NA IGRZYSKA Ustianowa

Słońce i temperatura około zera stopni towarzyszyły 222 zawodnikom z 22 klubów całej Polski , którzy wzięli udział w Ustianowej k/ Ustrzyk Dolnych w piątkowych zawodach inaugurujących Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”.
V Bieg Podhalański im Jana Pawła II
(żródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

W imieniu organizatorów V Biegu Podhalańskiego im. Jana Pawła II uprzejmie informuję, iż w związku z trudnymi warunkami śniegowymi, a tym samym brakiem możliwości przeprowadzenia zawodów na pierwotnie planowanej trasie z Gliczarowa Górnego do Nowego Targu, komitet organizacyjny podjął decyzję o zmianie trasy, która przebiegać będzie w obrębie lotniska w Nowym Targu. Ostateczna decyzja dotycząca przebiegu trasy tegorocznych zawodów zostanie podjęta 10 lutego 2010 r. Jadwiga Guzik - Dyrektor V Biegu Podhalańskiego im. Jana Pawła II