Klikuszowa,Wojewódzkie Igrzyska młodzieży szkolnej i gimnazjada w biegach narciarskich.

Prawie 350 zawodniczek i zawodników wystartowało w dzisiejszych zawodach na trasach w Klikuszowej. Zawody, które są eliminacjami wojewódzkimi do przełożonych na marzec Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży szkolnej dawno już nie miały tak licznej obsady. Łącznie ponad 50 szkół podstawowych i gimnazjów, cieszy, że coraz więcej młodych biegaczy mamy na trasach biegowych. Zawody organizowane przez szkolny związek sportowy dzielą kategorie w/g klas szkolnych.
( 3 Lutego 2010)
II Edycja pucharu Swata –Spytkowice 2010.
(żródło: Kazimierz Bielak)

W ostatnią niedzielę odbyły się w Spytkowicach zawody w narciarswie biegowym o  „Puchar  Swata”. Pogoda wspaniała ,słoneczna, temperatura ok.-10 stopni sprzyjała rywalizacji na nartach biegowych.Całymi rodzinami zjechało  się prawie 50 osób preferujacych aktywny sposób spędzania wolnego czasu . W galerii fotoreportaż K. Bielaka z zawodów!!!!!
( 25 Stycznia 2010)
LIGA MAŁOPOLSKA W KASINIE WIELKIEJ.

Pierwsza edycja Małopolskiej Ligi Szkolnej w biegach narciarskich rozgrana została  w Kasinie Wielkiej. W zawodach o Puchar Starosty Limanowskiego wystartowało 78 zawodników ze szkół gimnazjalnych i 152 ze szkół podstawowych.
( 24 Stycznia 2010)
Kolejne zwycięstwo Justyny Kowalczyk

Nasza najlepsza biegaczka Justyna Kowalczyk  po raz kolejny zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata w biegu łaczonym 2x 7,5 km rozegranym w Rybińsku .  Polka nie dała szans rywalkom i przybiegłą na metę z przewagą ponad 9 sekund nad kolejną zawodniczka Niemką Evi Sachenbacher- Stehle.  Trzecie miejsce zajęła Rosjanka Olga Szukszyna. To 12 pucharowe zwycięstwo absolwentki zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
( 23 Stycznia 2010)
Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w biegu sprinterskim PŚ w rosyjskim Rybińsku

Zdobywając kolejne punkty, absolwentka zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego umocniła się pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
( 22 Stycznia 2010)
Powiatowe Igrzyska i Gimnazjada Młodzieży w biegach narciarskich Klikuszowa.

15 stycznia w Klikuszowej rozegrane zostały zawody w biegach narciarskich zaliczane do Igrzysk Młodzieży szkolenej i Gimnazjadu Powiatu Nowotarskiego. W zawodach  zorganizowanych przez Powiatowe Centrum Kultury i MOS Nowy Targ wzięło udział ponad 130 dziewcząt i chłopców z roczników 1999 i m do 1994. W galerii fotoreportaż  z zawodów otrzymany z PKCiS Nowy Targ  Wyniki do pobrania tutaj w formacie pdf.!!!!
KADRA NA MŚJ I U-23.

Martyna Galewicz  LKS Poroniec , Magdalena Kozielska i Janusz Zając  UKS Regle Kościelisko weszli  w  skład kadry PZN na Mistrzostwa Świata Juniorów i U -23 w Hinterzarten , które zostaną rozegrane 24 -31 stycznia
( 19 Stycznia 2010)
Pechowy sprint Justyny Kowalczyk w Otepae.

Po wczorajszym zwycięstwie pechowe półfinały w sprincie techniką klasyczną. Justyna Kowalczyk  po wczorajszym zwycięstwie w niedzielnych sprintach miała ogromnego pecha .  Podczas pólfinałow na nartę najechała jej reprezentantka Kanady Daria Gajazowa i Polka wytrącona z rytmu straciła kilka sekund i szansę na start w finałach.  Nasza biegaczka ostatecznie została  sklasyfikowana na 7 miejscu  ale utrzymała  pozycję lidera w klasyfikacji generalnej PŚ z 1225 pkt. Jej rywalka Petra Majdić  ma już 1147 pkt.
( 17 Stycznia 2010)
Biegowy PŚ zwycięstwo Justyny Kowalczyk

Justyna Kowalczyk - zwyciężyła w sobotnim biegu na 10 km techniką klasyczną w Estońskiej Otepae i umocniła się na pozycji liderki tegorocznego Pucharu Świata.
( 16 Stycznia 2010)
TDS Fenomenalny bieg po zwycięstwo Justyny Kowalczyk.

Justyna Kowalczyk wygrała ostatni etap Tour de Ski – 9-kilometrowy podbieg po Alpe Cermis. Polka dogoniła startującą pół minuty przed nią Petrę Majdić i odebrała jej zwycięstwo w całym cyklu oraz wróciła na pozycję liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
( 10 Stycznia 2010)
Justyna Kowalczyk zwycięża w 75 plebiscycie na Sportowca Roku 2009

Justyna Kowalczyk  absolwentka zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego głosami kibiców, telewidzów oraz czytelników Przeglądu sportowego zwyciężyła w plebiscycie na Sportowca Roku 2009.  Biegaczka z Mszany Dolnej nie była obecna  podczas Gali w Warszawie ale złotą statuetkę "Championa" otrzymała w Val di Fiemme. Gratulujemy!!!!
( 9 Stycznia 2010)
TDS Pechowy upadek przekreślił szanse na zwycięstwo w Val di Fiemme.

Fatalny upadek pokrzyżował Justynie Kowalczyk szanse na doskonałe miejsce w biegu na 10 km .  Biegaczka z Mszany Dolnej zajęła dopiero 23 pozycję i spadła z pozycji liderki Tour de Ski na drugie miejsce.
Tour de Ski. Triumfalny powrót Polki na pozycję liderki.

Justyna Kowalczyk w pięknym stylu pokonała rywalki podczas dzisiejszego biegu na 5 km techniką klasyczną  we wloskim Toblach . Wygrana pozwoliła Polce powrócić na pozycję liderki klasyfikacji generalnej zarówno prestiżowego Tour de Ski jak i Pucharu Świata.
( 7 Stycznia 2010)
II Memoriał Jana Fudali w biegach narciarskich

Memoriał zorganizowany został  dokładnie w drugą rocznicę śmierci rabczańskiego artysty, pedagoga, muzealnika i sportowca. Rozegrano go na dystansie 2 km na stoku koło wyciągu „U Żura” w Chabówce, a więc w pobliżu miejsca gdzie Jan Fudala zginął w Wieczór Trzech Króli 2008 r.
Tour de Ski. Brązowy medal Justyny Kowalczyk na 16 km

Nasza Mistrzyni świata z Mszany Dolnej Justyna Kowalczyk  po raz kolejny stanęła na podium zawodów cyklu Tour de Ski.  W biegu na 16 km techniką dowolną zajęła trzecie miejsce a wyprzedziły ją tylko Włoszka Arianna Folis oraz Słowenka Petra Majdic