START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Konkurencje konne
Kumoterska Gońba w Białym Dunajcu 2009
(żródło: wyniki Ug Biały Dunajec. fot A. Głądecki www.zimowazabawa.pl)

 4 stycznia w Białym Dunajcu  paradnym przejazdem zaprzęgów zainaugurowano tegoroczny cykl Parad Gazdowskich oraz wyścigów kumoterek. W przejeździe wzieło udział 40 zaprzęgów i 60 koni.  Poniżej wyniki parady oraz wyścigów.
( 5 Stycznia 2009)
Parady Gazdowskie i Kumoterska Gońba w 2009 roku:
(żródło: )

Popularne parady gazdowskie i kumoterska gońba startują już na początku stycznia . W XIX edycji tych zmagań zaplanowano 8 zawodów, które odbędą się  w poszczególnych gminach całego Podhala. Organizatorami są poszczególne Urzędy Gmin i oddziały Związku Podhalan.
( 30 Grudnia 2008)
II GMINNE ZAWODY JEŹDZIECKIE W ROGOŹNIKU IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA
(żródło: )

 24 sierpnia w  Stadninie Koni *DWORNA* w Rogoźniku odbyły się II Gminne Zawody Jeździeckie noszące imię ks profesora Józefa Tischnera. Ponad 50 jeźdżców z Podhala oraz Słowacji wystartowało w trzech konkursach skoków przez przeszkody. Dla początkujących wysokość przeszkody wynosiła 50 cm. W pozostałych dwóch konkursach wysokość wynosiła 70 i 100 cm.   Fotoreportaż z zawodów w galerii !!!!
( 24 Sierpnia 2008)
10 Zawody w skokach przez przeszkody Łopuszna
(żródło: )

17 sierpnia przy dworku Tetmajerów w Łopusznej  odbyły się zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody.  W konkursie organizowanym po raz 10 uczestnicy  z Polski i Słowacji zmagali się o puchar Wójta Gminy Nowy Targ W galerii fotoreportaż z zawodów.
( 17 Sierpnia 2008)
Wyscigi Kumoterek w Bukowinie Tatrzańskiej
(żródło: Paweł Budz www.bukowina.podhale.pl )

Na zakończenie  36 Karnawału Góralskiego w Bukowinie Tatrzańskiej przeprowadzione zostały Wyscigi Kumoterek oraz Parada Gazdowska . W tym roku w paradzie wzieło udział blisko dwadzieścia zaprzęgów jednokonnych i parokonnych a w konkurencjach sportowych czyli wyścigu kumoterek , skiringu i ski-skiringu wystartowało po 18 koni. Tegoroczna edycja bukowiańskiej Kumoterskiej Gońby odbyła się na Szymkówce.
( 5 Lutego 2008)
Kumoterska gońba 2008 rozpoczęta.
(żródło: )

 Zawodami na polanie Lichajówki w Małem Cichem rozpoczęto tegoroczny cykl Parad Gazdowskich i Kumoterskiej Gońby. W niedzielę w przeglądzie wzięło udział ponad 30 zaprzęgów a w wścigach wystartowało 25 koni .  W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!
( 14 Stycznia 2008)
I Gminne Zawody w Skokach przez Przeszkody w Rogoźniku
(żródło: )

16 września w Stadninie Koni " Dworska" w Rogoźniku koło Nowego Targu odbyły  się I Gminne Zawody w skokach przez  przeszkody im KS, J. Tischnera. W zmaganiach na parkurze wzięło udział  czternaście amazonek reprezentujących : gospodarzy czyli Stadninę Koni Rogoźnik,  dwa ośrodki jeździeckie w Dębnie i Łopusznej a także osoby niezrzeszone.  Organizatorzy przygotowali trzy konkursy w których zróżnicowana była wysokość  przeszkód, 50 cm, 70 cm i najtrudniejszy -klasy L czyli wysokość 100 cm i szerokość 120 cm.  Najwięcej trudności zawodniczkom i koniom sprawił ostatni najważniejszy konkurs - bowiem zgodnie z regulaminem przejazd parkurem odbywał się do pierwszego błędu.  W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!
( 16 Września 2007)
VIII Jarmark Podhalański - zawody w powożeniu.
(żródło: )

W ramach ósmego Jarmarku Podhalańskiego w Nowym Targu odbyły się zawody w powozeniu. Wystartowały 4 zaprzegi pojedyńcze i 4 zaprzęgi parokonne. bezkonkurencyjna okazała się rodzina Migli z Zakopanego: Joanna Wojciech oraz Tomasz zajęli czołowe miejsca w obydwu kategoriach. W konkursie każdy zaprzęg miał do pokonania punktowane: kegle, jazdę terenową, podwójne L oraz slalom.
( 29 Sierpnia 2007)
Mistrzostwa Podhala w Powożeniu
(żródło: )

  17 sierpnia  Mistrzostwami Podhala w powożeniu rozpoczął się XXXIX Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich . W konkursie wystartowało 21  dorożkarzy z Zakopanego Poronina, Białego Dunajca i Dzianisza, którzy  zostali sklasyfikowani  w kategoriach  zaprzęgów pojedyńczych, par oraz Land. Pięcioosobowa komisja pod przewodnictwem Stanisława Lassaka Heljosa bacznie oceniała wygląd pojazdów, koni, uprzeży, dorożkarzy. Sam przejazd był mierzony elektronicznie a o kolejności zajętych miejsc decydowała łączna punktacja.   W galerii fotoreportaż z zawodów na Równi Krupowej.  Wyniki poniżej
( 18 Sierpnia 2007)
Amatorskie zawody w powożeniu Łopuszna.
(żródło: )

W miniony weekend w Łopusznej odbyły się  Amatorskie Zawody w Powożeniu .  W sobotę rozegrano kegle a w niedzielę maraton. W zawodach wzięlo udział dziesieć  singli oraz dziesieć par. W klasyfikacji generalnej (kegle+ maraton) w singlach zwyciężyli Joanna Migiel z luzakiem Wojciechem Miglem koń Eryk Razem zdobyli 50,40 pkt
( 8 Sierpnia 2007)
18 Luty Polo Snow Masters Lexus Zakopane
(żródło: )

18 lutego rozegrany został drugi w Zakopanem turniej polo o puchar Lexusa.  Zawody współorganizowane prze Biuro Promocji UM Zakopanego odbyły się pod patronatem Ambasady Austrii. Podczas imprezy nie zabrakło akcentów regionalnych.Można było zobaczyć kumoterki, skiring i ski skiring. W galerii fotoreportaż  Hanny Kardaś.
( 20 Lutego 2007)
17 Luty Zakopane Snow Master Polo.
(żródło: )

W  Zakopanem odbył się pierwszy turniej  Polo na Śniegu. Dwie drużyny : Białych i Czarnych walczyło o Puchar Zakopanego.  Dwudniowe zawody współorganizowane przez biuro propmocji UM Zakopane odbywają się pod patronatem Ambasady Austrii w Polsce. PucharOtrzymałą drużyna Białych, Najlepszy koń . Biedronek. W galerii fotoreportaż Macieja Bielawskiego i Zuzanny Chmiel z rozgrywek!!!!
( 17 Lutego 2007)
II Towarzyskie zawody w powożeniu. VII Jarmark Podhalański
(żródło: )

W ramach VII  Jarmarku Podhalańskiego w Nowym Targu  zorganizowano II  Towarzyskie zawody w powożeniu.  W konkursie wystartowało 9 singli i 5 par. Rozegrano kegle oraz przeszkody.  W ostrej rywalizacji (niewielkie różnice punktowe zadecydowały o zajętych miejscach), w singlach oraz w parach zwyciężyli zakopiańczycy  Wojciech Migiel jadący w singlach z córką Joanną , a w parach z synem Tomaszem.  Również swoim kunsztem popisała się Joasia Migiel  jadąc z bratem w singlach, zajęli oni drugie miejsce. Pełne wyniki do pobrania tutaj w formacie pdf.!!!
( 28 Sierpnia 2006)
Amatorskie zawody w powożeniu Łopuszna 6 sierpnia.
(żródło: )

6 sierpnia w Łopusznej odbyły się Amatorskie zawody we powożeniu. Tak jak na Olczy rozegrano Maraton oraz Kegle, a  wyniki z obydwu konkurencji zaliczane byly do klasyfikacji końcowej.   W zawodach wystartowali również zawodnicy ze Słowacji.  W galerii przedstawiamy fotoreportaż z zawodów!!!
( 8 Sierpnia 2006)
III Podhalańsie zawody w powożeniu 23 lipca Kegle
(żródło: )

W drugim dniu zawodów został rozegrany konkurs zręcznościowy tak zwane kegle.  Zawodnicy musieli przejechać 13 bramek ustawionych z pachołków. Rozstaw bramek był tylko 45 cm większy od rozstawu kół tylnej osi  maratonki.  Na pachołkach znajdowały się piłeczki. Każde strącenie było równoznaczne z doliczeniem karnych punktów. Aż pięć zaprzęgów nie miało punktów karnych więc konieczna byłą dogrywka. W dodatkowym wyścigu decydowała zręczność oraz czas przejazdu. Wyniki poniżej  a w galerii fotoreportaż z zawodów !!!!  
( 23 Lipca 2006)
Archiwum
Pierwszy «« (16-30)(31-45)(46-60)(61-75)(76-83) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024