START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Lekkoatletyka
Kolejny światowy tytuł w kolekcji Antoniego Wierciocha - Wicemistrzostwo Świata VIRTUS 2023 w rzucie oszczepem.
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 Sportowcy Fundacji HANDICAP Zakopane, reprezentujący Polskę z sukcesami wracają ze Światowych Igrzyskach VIRTUS Global Games VICHY 2023 we Francji, które były równocześnie Mistrzostwami Świata w Lekkoatletyce Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.  VIRTUS Global Games 2023 to 44 kraje, 14 dyscyplin sportowych i blisko 1000 zawodników. W tym doborowym towarzystwie świetnie walczyli sportowcy zakopiańskiego HANDICAPu.
( 15 Czerwca 2023)
Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w 4-boju.
(żródło: M.Zamoyski UM Nowy Targ)

 6 czerwca 2023 r. na stadionie obok Hali Sportowej „Gorce” w Nowym Targu odbyły się Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w 4-boju. W zawodach wzięły udział Szkoły Podstawowe Nr 1, Nr 2, Nr 4, Nr 5, Nr 6  i Nr 11 z terenu Miasta Nowy Targ. Szkoły reprezentowało blisko 70 uczniów, których nie zniechęcił nawet padający deszcz. Rywalizowano w czterech konkurencjach- bieg na dystansie 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na dystansie 600m dziewczynki i 1000m chłopcy.   W galerii fotoreportaż
( 11 Czerwca 2023)
7 medali Mistrzostw Polski SPRAWNI RAZEM 2023 przywieźli lekkoatleci zakopiańskiego HANDICAPu
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 W sobotę, 20.05.2023 w Grudziądzu rozegrano lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski SPRAWNI RAZEM 2023. Był to ostatni sprawdzian sportowców z niepełnosprawnością intelektualną przed Mistrzostwami Świata - Global Games VIRTUS 2023, które odbędą się na początku czerwca we Francji.
( 23 Maja 2023)
VI Bieg Hasiora - Zakopane.
(żródło: )

 69 biegaczek i biegaczy wystartowało 14 maja w VI Biegu Hasiora . Każdy z uczestników miał do pokonania 3 km odcinek. a najszybciej ta trasę pokonali: Weronika Frączysta i Patryk Rydzinski. Rywalizację upamiętniającą Władysława Hasiora współorganizowali Muzeum Tatrzańskie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem.  
( 14 Maja 2023)
Michał Olejnik i Anna Celińska wygrywają XV Alpin Sport bieg pod górę.
(żródło: )

 Anna Celińska i Michał Olejnik wygrali XV Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę.  W rywalizacji wzięło udział 317 biegaczek i biegaczy. Zawody zostały przeprowadzone w bardzo trudnych warunkach przy zalegającym powyżej 1500 m npm śniegu. Bieg zaliczany był do klasyfikacji Pucharu Polski Skyrunner i był równocześnie Mistrzostwami Polski Skyrunning Vertical KM.  
( 24 Września 2022)
„Skrzyczne – Wyzwanie 1257”
(żródło: mat prasowe)

 Przy bardzo dobrej frekwencji odbył się bieg „Skrzyczne – Wyzwanie 1257” w Szczyrku. Zawodniczki i zawodnicy, którzy zdecydowali się na start, mieli do pokonania blisko pięć kilometrów, ale trasa ze względu na swój górski charakter była bardzo wymagająca.
( 5 Września 2022)
Tatra Fest Bieg wygrywają Natalia Tomasiak i Roman Ficek
(żródło: )

 Skrócone z powodu załamania pogody Mistrzostwa Polski Skyrunning Ultra okazały się sporym wyzwaniem dla zawodników. „W czerwcu biegałam w Dolomitach, ale uważam, że dzisiejsza trasa była dużo trudniejsza technicznie”  - mówiła Natalia Tomasiak, pierwsza kobieta na mecie.   Tytuł mistrza po raz kolejny wywalczył Roman Ficek. Niepewny swojej formy po niedawnych problemach ze zdrowiem zdominował stawkę, meldując się z powrotem w Zakopanem po 8 godzinach i 31 minutach.  „Konkretna trasa i konkretny bieg. Prawdziwy Skyrunning w Polsce i jedyne góry do takiego biegania. Całym sercem mogę polecić ten bieg komuś, kto lubi wyzwania i prawdziwe bieganie górskie” - mówił, gdy już złapał nieco tchu.  
( 20 Sierpnia 2022)
VII FESTIWAL BIEGÓW GÓRSKICH GORCE ULTRA-TRAIL® 2022 5-7 sierpnia 2022, Ochotnica Dolna
(żródło: mat prasowe organizatora)

 Ochotnicą Dolną znów zawładnęli biegacze! Blisko tysiąc zawodników wzięło czynny udział w siódmej edycji Festiwalu Biegów Górskich “Gorce Ultra-Trail”. Wydarzeniami imprezy odbywającej się pod honorowym patronatem wiceministra sportu i turystyki Andrzeja Gut-Mostowego były rozgrywane po raz pierwszy na gorczańskich szlakach: rywalizacja o medale mistrzostw Polski seniorów w biegu górskim na krótkim dystansie oraz bieg na kultowym dystansie 100 mil, czyli 163 km.
( 9 Sierpnia 2022)
Anna Celińska i Krzysztof Bodurka mistrzami Polski w Gorcach!
(żródło: mat prasowe organizatora)

 14 PZLA Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie Anna Celińska (KS Sprint Bielsko-Biała) i Krzysztof Bodurka (KS AZS AWF Kraków) wygrali w Ochotnicy Dolnej bieg na 5,5 kilometra z metą na Lubaniu i zostali mistrzami Polski seniorów w biegu górskim na krótkim dystansie. Trzydziestka biegaczy zmagała się nie tylko ze sobą i sporym przewyższeniem, ale też - a może przede wszystkim - z ogromnym upałem.  
( 6 Sierpnia 2022)
Biegali w weekend w Krościenku nad Dunajcem
(żródło: M.Zubek www.podhaleregion.pl)

 Ponad 300 zawodników kobiet i mężczyzn uczestniczyło w biegach Letniej Triady Etapowej w Krościenku nad Dunajcem. Rywalizowali oni na trzech dystansach: Super Ultra, Ultra i Intro. Była to już 12 edycja wydarzenia.
( 5 Lipca 2022)
Kolejny Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem już za nami!
(żródło: A.Karpiel Semberecka TG Sokół)

 W tym roku odbyły się tylko dwa biegi – w sobotę Bieg im. Dh. Franciszka Marduły  będący jednocześnie Mistrzostwami Polski w Skyrunningu i jednym z najbardziej ekstremalnych biegów w Polsce, a w niedzielę Bieg Sokoła. Organizatorzy jak zawsze cieszyli się z ogromnej ilości uczestników, a Zakopane i Tatry przywitały biegaczy pięknymi widokami.  W galerii fotoreportaż
( 5 Lipca 2022)
Beata Mazan i Karol Siola wygrywają Bieg Sokoła
(żródło: )

 W drugim dniu Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem rozegrano Bieg Sokoła . Na 15,6 km, z deniwelacja: +1013m/-1013m wystartowało 37 kobiet  i78 mężczyzn. Najlepsi okazali się Beata Mazan i Karol Siola
( 3 Lipca 2022)
Katarzyna Wilk i Marcin Kubica wygrywają XIV Wysokogórski bieg im druha Franciszka Marduły.
(żródło: )

Katarzyna Wilk  i Marcin Kubica wygrali sobotni XIV Wysokogórski Bieg im druha  Franciszka Marduły.   Zawody na 32 km trasie o przewyższeniu 2218 m zainaugurowały Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem. Zawody były równocześnie 10 edycją Mistrzostw Polski w skyrunningu. Po raz pierwszy w historii zawodnicy za uczestnictwo w rywalizacji otrzymali punkty  International Trail-Running Association.
( 2 Lipca 2022)
Mistrzostwa Polski Masters W Toruniu
(żródło: )

  "W Toruniu odbyły się XXXII  Mistrzostwa Polski Masters w lekkoatletyce. Wśród 584 uczestników (128 kobiet) i (456 mężczyzn) znaleźli się także reprezentanci Zakopanego. Małgorzata i Leszek Behounek spisali się znakomicie zdobywając trzy medale. Małgorzata Behounek złoty w biegu na 5000 metrów, a Leszek Behounek dwa brązowe, w biegach na 10000 i 5000 metrów. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych zawodach"
( 30 Czerwca 2022)
Ultramaraton Babia Góra
(żródło: M.Zubek www.podhaleregion.pl)

 W miniony weekend odbyły się jedne z najtrudniejszych ultramaratonów górskich w Polsce – Ultramaraton Babia Góra. 
( 14 Czerwca 2022)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024