V Maraton Gorce

Piąta edycja Maratonu Gorce  rozegrana została 5 września na trasie z Krościenka do Nowego Targu . Bieg ukończyło  11 pań i 95 panów. Najlepszy rezultat wśród pań uzyskała Sabina Wydra z Mszany Dolnej, która bieg ukończyła w 3.46,50 a wśrod panów najszybszy był Jan Wydra  z Mszany Dolnej , który uzyskał czas  3.05,00
( 6 Września 2009)
I Bieg Baców w Szczawnicy.
(żródło: Organizator)

26 lipca w Jaworkach rozegrano I Bieg Baców. Uczestnicy   zmagali się o puchar burmistrza miasta Szczawnica.  Zawody zorganizowane były w ramach Pienińskiego Lata - Redyku w Jaworkach.
( 29 Lipca 2009)
Udany start Bartka Peruckiego z Rabki przed OOM
(żródło: W. Perucki MOS Rabka)

Na zgrupowaniu w Spale od 6 do 18 lipca reprezentanci Małopolski pod okiem szkoleniowców przygotowywali formę do najważniejszego startu w sezonie - XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
( 20 Lipca 2009)
100- lecie Akademickiego Związku Sportowego w Polsce. Mityng LA w Krakowie

Na stadionie AWF w Krakowie 26.06.br. odbył się jubileuszowy mityng, który zgromadził liczne gwiazdy. W skoku wzwyż startował wielokrotny Mistrz Polski Grzegorz Sposób, w trójskoku Małgorzata Trybańska, na 200m  Monika Bejnar oraz wiele innych. W zawodach tych wziął również udział zawodnik MKS Rabka-Zdrój  -korzeniowski.pl Bartłomiej Perucki, który wystartował w konkursie skoku wzwyż. W galerii kilka fot z mityngu!!!
( 29 Czerwca 2009)
Trzy złota, srebro i brąz rabczańskich lekkoatletów na Małopolskiej OM

Trzy złote medale, srebro i brąz to dorobek trójki lekkoatletów MKS Rabka-Zdrój –korzeniowski.pl na Małopolskiej Olimpiadzie Młodzieży rozegranej 13 i 14 czerwca na stadionie AWF w Krakowie.  Dwa złote medale wywalczył Bartłomiej Perucki, który potwierdził, że jest najlepszym skoczkiem w małopolsce w kategorii juniora młodszego.  W galerii kilka fot W. Peruckiego z zawodów w Krakowie!!!
( 14 Czerwca 2009)
Sukcesy rabczańskich lekkoatletów w eliminacjach do tegorocznej OOM.

W dniach 6-7.06.2009 na stadionie AWF w Krakowie odbyły się  eliminacje do OOM 2009. Bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik MKS Rabka-Zdrój - korzeniowski.pl Bartłomiej Perucki , który uzyskał wymagane minimum w skoku wzwyż pokonując poprzeczkę na wysokości 192cm. W rzucie oszczepem zwyciężyła Klaudia Derek z wynikiem 23,83m.
( 8 Czerwca 2009)
Michał Zacharko wygrywa I bieg im. Władysława Zamoyskiego.
(żródło: Autorzy zdjęć : Marta Zacharko i Jerzy Zacharko)

Zakopiańczyk Michał Zacharko zwyciężył w I Biegu im Władysława Zamoyskiego, który rozegrany został na 21 km trasie z Palenicy Białczańskiej do Kuźnic. Drugi rezultat uzyskał Franciszek Długosz z Rytra a trzeci na metę przybiegł Wawrzyniec Pawski z Zakopanego. Bieg zorganizowany został dla uczczenia 120 rocznicy zakupu dóbr Zakopiańskich przez hr Władysława Zamoyskiego i 55 rocznicy utworzenia TPN.  W galerii fotoreportaż z biegu ( autorzy zdjęć : Marta Zacharko i Jerzy Zacharko)
( 6 Czerwca 2009)
Zwycięstwo Bartka Peruckiego podczas Lekkoatletycznej Ligi Juniorów w Bielsku Białej.

W trudnych warunkach rozgrywany był konkurs skoku wzwyż, silny wiatr w plecy przysporzył sporo kłopotów zawodnikom. Konkurs wygrał zawodnik naszego klubu Bartłomiej Perucki, który wyrównał swój rekord życiowy (190cm) i próbował pokonać 192cm.
( 25 Maja 2009)
Rabczanin Bartłomiej Perucki w Otwartym Pucharze Krakowa w LA

Aż o 10cm poprawił swój rekord życiowy w skoku wzwyż  Bartłomiej Perucki na Otwartym Pucharze Krakowa, który odbył się 16.05.2009 na stadionie AWF. Tym razem startując już w odpowiednim obuwiu pokonał poprzeczkę na wysokości 190cm, co jest na dzień obecny trzecim rezultatem w Polsce wśród juniorów młodszych.
( 17 Maja 2009)
Polska Biega - w Zakopanem.

W pierwszej zakopiańskiej edycji "Polska Biega" wystartowało 215 zawodników z Podhala oraz Rzymu, Warszawy i Przemyśla.  Najstarszym uczestnikiem biegu był Edward Budny mjaacy 72 lata a najmłodszym  6 letni Adrian Wiśniowski.  W  galerii fotoreportaż z biegu.!!!!
( 9 Maja 2009)
Otwarcie sezonu przez rabczańskich lekkoatletów.
(żródło: W. Perucki)

Udanymi startami rozpoczęli sezon nasi lekkoatleci. Bartek Perucki pierwszy występ zaliczył w Chorzowie 26.04.09, a kilka dni póżniej (1.05) w Sosnowcu dołączyły do niego koleżanki z sekcji. Plonem tych startów są dwa rekordy szkoły - na 200m -24,31s ustanowiony przez Bartka w Chorzowie i na 600m -1.46,32s Natali Wawryków z Sosnowca.
( 3 Maja 2009)
VIII Cracovia Maraton z udziałem zakopiańczyków.Sukces Michała Zacharki
(żródło: M. Zacharko)

Michał Zacharko z Zakopanego z rekordem życiowym zajął 14 miejsce podczas VIII Cracovia Maraton. Bieg wygrał Kenijczyk Kipkorir. W zawodach wystartowało ponad 2 tys biegaczy.
( 28 Kwietnia 2009)
Finał Małopolskich Wiosennych Biegów Przełajowych.
(żródło: CKIP Nowy Targ)

W dniu 25 kwietnia 2009r. na krakowskich Błoniach odbył się Finał Małopolskich Wiosennych Biegów Przełajowych dla szkół ponadgimnazjalnych w ramach „Cracovia-Maraton”.
( 27 Kwietnia 2009)
Rabczanin Bartek Perucki 9-ty podczas Halowych Mistrzostw Polski w LA

Bardzo udanie zadebitował Bartek Perucki w Halowych Mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych, rozgrywanych w Spale w dniach od 22 do 25 stycznia. Tym razem wystąpił on w trójskoku, w którym pierwszy start zaliczył 3 stycznia br. na mityngu w Brzeszczach.
( 26 Stycznia 2009)
Bartek Perucki zakwalifikował się do halowyw MP w lekkoatletyce.

Zawodnik MKS Rabka-Zdrój-korzeniowski .pl Bartłomiej Perucki w  swoim drugim starcie w trójskoku skacząc na odległość 12,86m wypełnił minimum (12,85m) uprawniające go do startu w Halowych  Mistrzostwach Polski juniorów młodszych , które odbędą się w  Spale ( 22-25.01.2009). Pełne wyniki na stronie www.mks.rabka.pl