START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Lekkoatletyka
Powiatowe biegi przełajowe Nowy Targ 2017
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Na lotnisku w Nowym Targu odbyły się Powiatowe Drużynowe biegi sztafetowe .W zawodach wzięło udział 270 zawodników ,dwie pierwsze drużyny zakwalifikowały się do Wojewódzkich Finałów Małopolskich ID,IMS,PLMS w sztafetowych biegach przełajowych.
( 5 Października 2017)
Nie ma mocnych na Jana Wydrę
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Za nami 13 edycja Maratonu Gorce. Jak co roku - tradycyjnie w pierwszą sobotę września z Krościenka nad Dunajcem wystartowali zawodnicy chcący się zmierzyć z trasą wiodącą przez Lubań, Przełęcz Knurowską Turbacz do Nowego Targu
( 5 Września 2017)
Marcin Świerc drugim zawodnikiem wyścigu CCC – UTMB. Najlepszy występ Polaka w historii!
(żródło: wspinanie.pl)

 Marcin Świerc, zawodnik Salomon Suunto Team, zajął 2. miejsce w biegu CCC (Champex-Courmayeur-Chamonix) rozgrywanym w ramach Festiwalu Ultra Trail du Mont Blanc. Bieg wystartował punktualnie o godzinie 9, ale uczestnicy zostali powiadomieni przed startem, że 101-kilometrowa trasa zostanie ze względów bezpieczeństwa skrócona o 2,5 km.
( 4 Września 2017)
Magda Łączak i Robert Faron triumfują w III Biegu Flexistav Ultra Granią Tatr.
(żródło: )

  Magda Łączak z Mielca i Robert Faron z Kamienicy zwyciężyli w III edycji Biegu Ultra Granią Tatr. Zawody były równocześnie Mistrzostwami Polski w skyruningu, więc zdobyli oni także mistrzowskie tytuły.    W galerii fotoreportaż z zawodów.
( 19 Sierpnia 2017)
Ochotnicą Dolną zawładnęli miłośnicy biegów
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Od piątku 11 sierpnia Gmina Ochotnica Dolna stała się międzynarodową stolicą biegów ultra. Przez 3 dni biegacze z całej Polski i 16 państw świata biegali przez najpiękniejsze zakątki Gorców. Ochotnica gościła ponad 600 zawodników głównie z Polski, ale wśród nich byli też m.in. żołnierze armii amerykańskiej, Koreańczycy, Rosjanie, Kanadyjczycy, Ukraińcy, Białorusini, Włosi, Grecy, Holendrzy, Niemcy.
( 17 Sierpnia 2017)
Bardzo dobry występ polskich skyrunnerów w Val d'Isere
(żródło: skyrunning.pl)

 W słynnym francuskim kurorcie Val' D'Isere rozegrano Mistrzostwa Europy Skyrunning na dystansie Ultra. Czempionat towarzyszył imprezie High Trail Vanoise, a uczestnicy zmagali się z trasą o długości 70 km i 5400 m przewyższenia w górę. Dobrze spisali się Polacy.
( 9 Lipca 2017)
Miejskie Igrzyska SP w 4 boju LA Nowy Targ
(żródło: M.Zamojski UM Nowy Targ)

 dniu 14 czerwca 2017 r. na stadionie obok Hali Sportowej „Gorce” w Nowym Targu odbyły się Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w 4-boju. W zawodach wzięły udział Szkoły Podstawowe Nr 2, Nr 3, Nr 4, Nr 5, Nr 11 z terenu Miasta Nowy Targ. Szkoły reprezentowało blisko 60 uczniów. W tym roku gościnnie w zawodach wzięli udział wychowankowie nowotarskiej „Chatki” oraz Szkoły Podstawowej nr 9. Rywalizowano w czterech konkurencjach- bieg na dystansie 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na dystansie 600m dziewczynki i 1000m chłopcy.
( 21 Czerwca 2017)
Nowotarżanie najlepsi w morderczym biegu w Bieszczadach
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Duży sukces zapisał na swoim koncie duet nowotarżan: Piotr Biernawski i Piotr Huzior, którzy zwyciężyli w 14 edycji „Biegu Rzeźnika”. To legendarna bieszczadzka impreza dla miłośników sportów ekstremalnych.
( 14 Czerwca 2017)
Bieg Zamoyskiego zakończył VII Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem.
(żródło: )

   Bodurka Krzysztof z Nielepic oraz  Ewa Huryń ze Szczecina wygrali tegoroczny Bieg im Hrabiego Wł Zamoyskiego, jaki rozegrany został na  10 km trasie z Palenicy Białczańskiej nad Morskie Oko. W klasyfikacji łącznej po trzech biegach Grand Prix Sokoła zdobyli:  Robert Sadowski z Gdyni oraz Sylwia Bondara z Warszawy.
( 4 Czerwca 2017)
Bartłomiej Przedwojewski i Anna Celińska triumfują w Biegu Marduły.
(żródło: )

  Debiutujący w Wysokogórskim Biegu im dr F. Marduły Bartłomiej Przedwojewski przełamał dominację Marcina Świerca i ustanowił nowy rekord trasy, który wynosi obecnie 2:55:09,4. Wśród pań triumfowała po raz kolejny Anna Celińska (3:24:48,4)   W galerii fotoreportaż z mety.
( 3 Czerwca 2017)
VII Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem rozpoczęty.
(żródło: )

  X bieg Sokoła zainaugurował trzydniowe zmagania biegaczy górskich z całej Polski. W piątek na 15 okm trasie rywalizowało 150 biegaczek i biegaczy a najszybsi byli Magda Derezińska Osiecka i Tomasz Gawroński.   W galerii fotoreportaż 
( 2 Czerwca 2017)
Tłumy na starcie
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 15 maja na terenie lotniska w Nowym Targu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w drużynowych biegach przełajowych. W zawodach wzięło udział ponad 350 osób
( 17 Maja 2017)
Tegoroczny Bieg o Puchar Rektora PPWSZ – w łaskawym słońcu
(żródło: A.Szopińska www.podhaleregion.pl)

 Mały jubileusz 5-lecia obchodził w tym roku Bieg o Puchar Rektora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Otwarta formuła rywalizacji z gatunku biegów ulicznych sprawiła, że startowali w niej zarówno pracownicy uczelni, studenci jak i osoby z zewnątrz – bez limitu wieku. Uczestnicy – zależnie od swoich możliwości – mieli do wyboru dwie trasy: 10-cio oraz 4,3-kilometrową.
( 14 Maja 2017)
Bieg po Nowe Życie w Wiśle świętuje ważny jubileusz.
(żródło: T. Furtak AK Pol)

 1 kwietnia w Wiśle po raz 10. odbędzie się Bieg po Nowe Życie. Na trasie marszu nordic walking spotkają się tradycyjnie gwiazdy kina, teatru, estrady, dziennikarze i sportowcy, a przede wszystkim osoby po transplantacji z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji, by promować nie tylko zdrowy styl życia, ale przede wszystkim po raz kolejny wspierać polską transplantację i świadome dawstwo narządów
( 10 Marca 2017)
Zapisy na III Flexistav Bieg Granią Tatr rozpoczęte
(żródło: M.Strojny)

 Jeszcze do niedzieli 19 lutego trwają zapisy na trzecią edycję Flexistav Biegu Granią Tatr, który w tym roku odbędzie się w sobotę 19 sierpnia. Trasa ponownie będzie prowadzić z Siwej Polany w Dolinie Chochołowskiej przez Grzesia, Wołowiec, Starorobociański Wierch na Halę Ornak. Dalej przez Czerwone Wierchy na Kasprowy i Halę Gąsienicową, skąd przez Krzyżne zawodnicy przebiegną do Doliny Pięciu Stawów i Roztoki, by przez Rówień Waksmundzką i Nosalową Przełęcz wrócić do Kuźnic. Stamtąd krótki, finałowy zbieg na stadion COS przy rondzie Jana Pawła II w Zakopanem, gdzie czekać będzie upragniona meta. Dystans wyniesie 71km z +5000m przewyższenia, a limit na pokonanie trasy został wydłużony o pół godziny i ma 17h 30min.
( 16 Lutego 2017)
Archiwum
Pierwszy «« (46-60)(61-75)(76-90)(91-105)(106-120) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024