Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w narciarstwie alpejskim-Igrzyska.

24  lutego na stoku Czorsztyn Ski rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego- w narciarstwie alpejskim szkół podstawowych. Zawody zorganizowane zostały przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, a na starcie stanęło  159 dziewcząt i chłopców z 17 szkół podstawowych z terenu powiatu nowotarskiego.   Fotoreportaż z dekoracji tutaj !!!   Pełne wyniki do pobrania tutaj w formacie excela tutaj!!!!
( 26 Lutego 2010)
II edycja Tauron Energy Ski Cup
(żródło: E.Szlachta Sudety IT Status)

18 lutego w Stacji Narciarskiej KAMIENICA odbyła się druga edycja zawodów TAURON Energy Ski Cup mająca wyłonić czołówkę młodych zawodników biorących udział programie szkoleniowym do kadry olimpijskiej alpejczyków, prowadzonym przez p. Andrzeja Bachledę Curuś.
( 23 Lutego 2010)
Allegro FIS Carving Cup. Białka Tatrzańska

W drugim dniu polskich eliminacji na starcie carvingowych zawodów SL stanęło blisko 50 pań i panów.  Zwyciężyli Włosi: wśród Pań Martina Giunti, wśród Panów  Thomas Bergamelli. Najlepsi Polacy - to Karolina Klimek, która zajęła 3 pozycję oraz Wojciech Szczepanik , który zajął 7 miejsce.
( 22 Lutego 2010)
Międzynarodowe zawody dzieci o Puchar Meander Park Orawice 2010
(żródło: p. Zając Meander Park Orawice)

20 lutego w Orawicach rozegrane zostały zawody w narciarstwie alpejskim i snowboardzie  o puchra Meander Park.  W zawodach wystartowało ponad 100  narciarzy i snowboardzistów z Polski i Słowacji.  Pełne wyniki tutaj do pobrania w formacie pdf!!!
Ogólnopolskie zawody żeglarzy w narciarstwie i snowboardzie- Polana Sosny Niedzica
(żródło: Piotr Urzędowski)

W dniu dzisiejszym zakończyły się dwudniowe Ogólnopolskie Zawody Żeglarzy w Narciarstwie i Snowboardzie (Niedzica, Polana Sosny). Sklasyfikowano 44 zawodników. Niespodzianką zawodów był udział i doskonałe umiejętności narciarskie Dyrektora Sportowego Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasza Chamery z Gdańska. Po pierwszym dniu zawodów prowadził w kategorii Open osiągając najlepszy łączny czas wśród wszystkich uczestników.
Puchar Józefa Rajskiego dla "piątki"
(żródło: Piotr Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

Szkoła Podstawowa nr 5 zdobyła przechodni Puchar Burmistrza Józefa  Rajskiego, który został dziś zorganizowany na wyciągu Zadział przez Szkołę Podstawowa nr 6 im Józefa Rajskiego, Urząd Miasta Nowy Targ i rodzinę  Rajskich. W galerii fotoreportaż Piotra Rayskiego Pawlika  z zawodów!!!
( 21 Lutego 2010)
Allegro FIS Carving Cup Białka Tatrzańska

W miniony weekend na stoku Bystra w Białce Tatrzańśkiej rozegrane zostały polskie eliminacje Fis Carving Cup.  W sobotnim slalomie zwyciężyli Szwajcarka Melanie Burgener i Włoch Giancarlo Bergamelli.
Puchar Jaworzyny w narciarstwie alpejskim

28 lutego na Jaworzynie Krynickiej rozegrane zostaną zawody o Puchar Jaworzyny.  Organizatorem zawodów jest KS Jaworzyna w Krynicy
( 18 Lutego 2010)
Zawody o Puchar Starosty w Narciarstwie Alpejskim.
(żródło: PCKiS Nowy Targ)

Na wyciągu narciarskim Zadział w Nowym Targu  rozegrano  III edycja zawodów w narciarstwie alpejskim o Puchar Starosty Nowotarskiego. W zawodach rozgrywanych w kategorii otwartej wystartowało 43 zawodników. Zawody zorganizowało Starostwo Powiatowe w Nowym Targu oraz Powiatowe Centrum Kultury.     W galerii  fotoreportaż z zawodów!!!  Wyniki poniżej!!!
( 16 Lutego 2010)
XII KOLEJKA ZAKOPIAŃSKIEJ HALÓWKI
(żródło: Hanna Kardaś)

W pierwszy weekend lutego odbyła się trzecia kolejka rundy rewanżowej zakopiańskiej halówki. W pierwszej lidze wygrywały drużyny wyżej notowane z jednym wyjątkiem – swoje pierwsze punkty wywalczył Joker pokonując Hellboys’ów.  W galerii fotoreportaż H. Kardaś z rozgrywek!!!!!
( 11 Lutego 2010)
Puchar Związku Podhalan w narciarstwie alpejskim Zadział

Na Zadziale w Nowym Targu rozegrane zostały Zawody narciarskie o puchar przechodni Związku Podhal. Uczestnicy  musieli wystartować w stroju góralskim.    W galerii fotoreportaż Piotra Walickiego z  zawodów !!!!
( 9 Lutego 2010)
Rekord szybkości w Białce.
(żródło: Kami Holmenkoll. B Niklińska)

5 lutego  na Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej została zorganizowana  piąta już  próba bicia rekordu przędkości w zjeździe na nartach.  Zawody  zostały zorganizowane przez KS Firn przy współudziale firmy  KAMI Holmenkoll.  Najszybszy był Jarosław Smajdor, który zjechał z prędkością 132,4 km/h  Fot z zawodów wkrótce.
( 7 Lutego 2010)
Karolina Riemen i Wojciech Zagórski mistrzami Polski w skicrossie

W dwudniowych rozegranych w Jurgowie zawodach I Międzynarodowych Mistrzostw Polski w skicrossie wygrali Karolina Riemen z AZS Zakopane i Wojciech Zagórski z AZS AWF Katowice.   W galerii fotoreportaż Marcina i  Joanny Chmiel z zawodów!!!!
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w skicrossie Jurgów

Na stacji narciarskiej Hawrań w Jurgowie rozgrywane są  Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w skicrossie. Do zawodów  zgłosiło się 7 kobiet i ponad 30 meżczyzn.  Piątkowe eliminacje wygrali: Karolina Riemen ( Zakopane) oraz Maciej Bydliński( Szczyrk), który po raz pierwszy wystartował w tej konkurencji.   Fotoreportaż z zawodów tutaj!!!!
( 5 Lutego 2010)
THE NORTH FACE POLISH FREESKIING OPEN 2010 Szczepan Karpiel Mistrzem Polski
(żródło: J. Będkowski PSFO)

W zakończonych zawodach The North Face Polish Freeskiing Open 2010 zwyciężyli Roy Kittler z Niemiec oraz Zuzanna Stromkova ze Słowacji. Mistrzem Polski we Freeskiingu został po raz drugi z rzędu Szczepan Karpiel z Zakopanego. W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!