Carving na Wielkiej Krokwi

W sobotni wieczór na zeskoku  Wielkiej Krokwi rozegrane zostały pokazowe zawody carvingowe, w których wzięło udział  21 najlepszych zawodników rozgrywanego w Białce FIS Carving CUP. Wśrod pań triumfowała wieczorem Zakopianka Marta Berezik a wśrod panów Giancarlo Bergamelli.  W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!
( 22 Lutego 2009)
Allegro.pl FIS Carving Cup- Kwalifikacje

14 kobiet i 51 mężczyzn wystartowało w sobotnich kwalifikacjach Allegro.pl FIS Carving Cup w Białce Tatrzańskiej na Kotelnicy.Do półfinału zakwalifikowało się 10 pań i 30 panów. Wśród kobiet najlepszy czas uzyskała Włoszka Alessandra Merlin. Marta Berezik z Zakopanego zajęła trzecie miejsce. Wśród panów triumfował Tomaso Bergamelli, najlepszy Polak Zygmunt Fiedor uplasował się na 15 miejscu. W galerii fotoreportaż z kwalifikacji!!!
( 21 Lutego 2009)
III edycja Pucharu Starosty nowotarskiego w narciarstwie alpejskim- Zadział
(żródło: Biuro ds. Kultury i Promocji Powiatu nowotarskiego)

19 lutego w godzinach wieczornych na Zadziale  rozegrana została III edycja zawodów narciarskich o Puchar Starosty Nowotarskiego    Poniżej wyniki a w galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 20 Lutego 2009)
IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Platformy Obywatelskiej RP w narciarstwie alpejskim.

21 lutego  na stacji Witów Ski odbędą się  IV Mistrzostwa Polski PO. Zapisy  od godz 9.00  start pierwszej grupy godz 10.00 Więcej informacji, w tym program i regulamin można znaleźć na stronach internetowych: www.zakopane.platforma.org
ZAWODY NARCIARSKIE O PUCHAR ŁYSEJ GÓRY

Stacja Narciarska Limanowa-Ski w dniu 21 lutego (sobota) organizuje zawody narciarskie w kombinacji slalom oraz slalom gigant. Zawody zostaną przeprowadzone w 6 grupach wiekowych kobiet i mężczyzn. Pierwszy start godz 10.00
FIS Carving Cup SLALOMEM Z WIELKIEJ KROKWI
(żródło: Allegro.pl FIS Carving CUP)

W sobotni wieczór 21 lutego w Zakopane odbędzie się spektakularna impreza z udziałem największych gwiazd sportu wyczynowego i muzyki. Głównym punktem będą zawody w slalomie carvingowym zorganizowane na zeskoku największej skoczni narciarskiej w Polsce.
Memoriał Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny Harenda 2009

W doborowej obsadzie  pań rozegrano tradycyjny Memoriał Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny w slalomie, bowiem wystratowały w nim prawie wszystkie uczestniczki Pucharu Europy.   W galerii fotoreportaż z zawodów!!
( 19 Lutego 2009)
Zimowe Igrzyska Góralsko Kaszubskie!!!
(żródło: T.Watycha Biuro ds Kultury i Promocji Powiatu Nowotarskiego)

W sobotę 14.02.2009r. na Zadziale w Nowym Targu odbyły się pierwsze w historii Zimowe Igrzyska Góralsko Kaszubskie. Impreza na razie skromna, ograniczona do zawodów w slalomie gigancie, ale organizatorzy zapewniają, że z czasem się będzie rozwijać.
( 18 Lutego 2009)
Puchar Europy Kobiet Zakopane Harenda 2009

Na stoku narciarskim Harenda w Zakopanem w środę rozegrane zostały zawody Pucharu Europy . Slalom wygrała Denise Feierabend  Szwajcarka uzyskała łączny czas dwóch przejazdów 1.42,61. Najlepsza Polka Katarzyna Karasińska  zajęła 16. miejsce.  Aleksandra Kluś była 24, Agnieszka Gąsienica Daniel nie ukończyła I-go przejazdu.   W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!!   Galeria II  z zawodów!!!
II edycja Pucharu Starosty Nowotarskiego Zadział.

14 lutego na stoku narciarskim Zadział w Nowym Targu rozegrana zsotałą Ii edycja zawodów o Puchar Starosty Nowotarskiego.  Poniżej wyniki.!!!
( 16 Lutego 2009)
Dobry start polskich alpejek w slalomie MS w Val d'Isere

W rozgrywanych w Val d’Isere mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim rozegrano dzisiaj slalom kobiet. Nasze reprezentantki spisały się bardzo dobrze. W czołowej trzydziestce znalazły się Katarzyna Karasińska (23 miejsce) I Aleksandra Kluś (24 miejsce). Do drugiego przejazdu nie udało się zakwalifikować jedynie Agnieszce Gąsienicy-Daniel, która ostatecznie zawody ukończyła na 34 pozycji.
( 14 Lutego 2009)
XXVII Zawody o puchar przechodni Związku Podhalan

W najbliższą niedzielę o godz 11.00 na wyciągu narciarskim Zadział w  Nowym Targu ropoczną się XXVII Zawody narciarskie o Puchar Przechodni Związku Podhalan
( 12 Lutego 2009)
Alpejskie Misterzostwa Świata. Polki poza trzydziestką w slalomie gigancie.

W rozgrywanym w Val D'Isere  slalomie gigancie   w ramach Mistrzostw Świata  Agnieszka Gąsienica Daniel, Aleksandra Kluś i Katarzyna Karasińska nie zakwalifikowały się do czołowej trzydziestki
Zakopane pożegnało Andrzeja i Jana Bachledów

Zakopane pożegnało w środę, 11 lutego 2009 roku, Andrzeja Bachledę Curusia, wybitnego pieśniarza i społecznika oraz Jego Syna, Jana Bachledę Curusia, narciarza, reprezentanta Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Innsbrucku.
( 11 Lutego 2009)
Ekstremalny Zjazd na Krechę z Kasprowego!
(żródło: tekst organizator)

226 zawodników wystartowało w zawodach Red Bull Zjazd na Krechę, które odbyły się na Kasprowym Wierchu w niedzielny poranek. Jako pierwszy 5-kilometrową trasę w czasie 6:17:67 pokonał Wojciech Szczepanik, narciarz alpejski katowickiego AZS pochodzący z Rytra pod Nowym Sączem. Obowiązywała jedna zasada: kto pierwszy, ten lepszy.   W galerii kilka fot z mety!!!!