Florek i Bębenek najlepsi w pierwszym dniu rywalizacji w Szczawnicy
(żródło: PolSKI Mistrz)

Za narciarzami pierwszy dzień rywalizacji w ośrodku narciarskim PKL Palenica w Szczawnicy, gdzie w piątek 17 marca odbył się slalom gigant. W zawodach FIS najlepsi okazali się Patrycja Florek i Szymon Bębenek. Natomiast mistrzami Polski juniorów została Florek oraz Bartłomiej Sanetra. W sobotę alpejczycy zmierzą się ze slalomem.
( 18 Marca 2023)
Impreza 100-lecia WKN w Zakopanem
(żródło: wkn.pl)

To był jeden z kilku przystanków celebracji obchodów stulecia Klubu. Niesamowita atmosfera, ogromna energia i taka sama frekwencja dodają nam skrzydeł i pokazują, że w drugie 100 lat wkraczamy zjednoczeni, razem, z uśmiechem, pełni zapału do wspólnej pracy, rywalizacji i zabawy.
( 16 Marca 2023)
Finał Młodzieżowego Pucharu Polski za nami

W środę, 15 marca 2023 roku w ośrodku narciarskim PKL Mosorny Groń w Zawoi odbył się wielki finał Młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim. W ostatnich w tym sezonie zawodach młodzi alpejczycy rywalizowali w slalomie. Tego dnia najszczęśliwszym zawodnikiem był 13-letni Kosma Szafrański, który po raz pierwszy w karierze stanął na podium i wygrał slalom w Młodzieżowym Pucharze Polski w kategorii Młodzik.
Robert Szul mistrzem Polski w Big Air

W drugim dniu freestylowych Mistrzostw Polski rozegrany został Big Air . Tutaj najwyzszą noe otzrymał Robert Szul. wicemistrezm został Antek Cukier a brąz zdobył Stanisław Solik. Wystartowało 11 zawodnikow.
( 13 Marca 2023)
Sawicka i Koźbiał na trzecim miejscu w zawodach FIS

W piątek na stokach walczyli także inni reprezentanci Polski. Spora grupa wybrała się do słowackiego Myto pod Dubierom, gdzie dwa razy rozegrano zawody FIS w slalomie gigancie. Z bardzo dobrej strony pokazali się Aniela Sawicka i Piotr Koźbiał, którzy zajęli trzecie miejsce. Dla tego drugiego było to debiutanckie podium w zmaganiach tej rangi. Sawicka straciła do pierwszej Sofii Semanovej 1,24 sekundy i zjechała 77.62 FIS punkty. Z kolei Koźbiał był wolniejszy od zwycięzcy Samuela Vigasa o 1,75 sekundy i zanotował najlepszy wynik w karierze – 81.43 FIS punkty.
( 12 Marca 2023)
Mistrzostwa Polski w slopstyle wygrywa Robert Szul

W niedziele w snowparku na zakopiańskiej Gubałówce  rozgrano Mistrzostwa Polski w narciarstwie dowolnym. W slopstyle złoty medal wywalczył Robert Szul. Drugi był Antek Cukier a trzeci Szczepan Karpiel Bułecka
Maryna Gąsienica Daniel 9 w Are
(żródło: PZN)

Maryna Gąsienica Daniel po raz kolejny zameldowała się w czołowej dziesiątce  slalomu giganta rozgranego w ramach Pucharu Świata w szwedzkim Are. Zakopianka w pierwszym przejeździe uzyskała 5 czas ale w drugim była 23  i ostatecznie została sklasyfikowana na 9 miejscu. W klasyfikacji generalnej PŚ w gigancie Polka znajduje się na 10 pozycji.Sezon alpejskiego PŚ zakończy się w przyszłym tygodniu w Soldeu, gdzie odbędzie się po jednej rywalizacji w czterech konkurencjach: zjeździe, supergigancie, slalomie gigancie i slalomie.
( 10 Marca 2023)
Zawody telemrkowe na Kotelnicy za nami
(żródło: P. Jasienski Szuwarek)

Pierwszy weekend marca to Światowy Dzień Telemarku. Jedynym polskim akcentem tego święta są zawody organizowane przez Sekcję Telemarku Klubu SN PTT Zakopane 1907 i Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska.
Kaczmarek i Rakszawski mistrzami Polski młodzików w slalomie gigancie

Zakończyła się VI edycja Młodzieżowego Pucharu Polski, który był równocześnie mistrzostwami Polski Młodzików. Środowe zmagania w slalomie gigancie na trasie Palenica 1 w Szczawnicy wygrali Iga Kaczmarek (Ski Team Kaczma) oraz Alex Rakszawski (KS Racing Kids). Z kolei wśród Juniorów Młodszych najlepsi okazali się Anna Buńda (KS Firn) i Kazimierz Ziółkowski (UKN Laworta Ustrzyki Dolne). Tym razem najlepszym klubem okazał się KS SportUp z dwoma srebrnymi i jednym brązowym medalem.
( 8 Marca 2023)
Dwa zwycięstwa zawodników UKS MitanSki w slalomie w Szczawnicy

We wtorek w ośrodku narciarskim PKL w Szczawnicy narciarze alpejscy rozpoczęli zmagania w VI edycji Młodzieżowego Pucharu Polski, który odbywa się w ramach Programu PolSKI Mistrz. Tego dnia na trasie Planica 1 młodzicy i juniorzy młodsi rywalizowali w slalomie. Najwięcej zwycięstw zapisali na swoim koncie reprezentanci klubu UKS MitanSki Zakopane, którzy zdobyli dwa złote medale. W ramach tych zawodów młodziczki i młodzicy walczyli również w mistrzostwach Polski młodzików, w których triumfowali Iga Kaczmarek i Franek Więcławski.
Narciarze z AWF Katowice i PK Kraków zdominowali tegoroczne AMP
(żródło: Pasja AZS.pl fot M.Szypliński)

Reprezentanci Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i Politechniki Krakowskiej zdominowali Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim, które od poniedziałku były rozgrywane w Zakopanem. O wygraną nie było łatwo, bo na starcie stanęli medaliści mistrzostw kraju w różnych kategoriach wiekowych, uczestnicy zimowej uniwersjady czy mistrzostw świata.
„Walusiowie Zjazdy” – czyli białe szaleństwo ku pamięci Józefa Nowobilskiego

Piękna słoneczna pogoda, świetne warunki narciarskie i olbrzymie zainteresowanie. Tak wyglądał I Memoriał im. Józefa Nowobilskiego „Walusiowe Zjazdy”, który w minioną sobotę, 4 marca zorganizowano na Stoku Bania w Białce Tatrzańskiej.
( 7 Marca 2023)
Maja Chyla i Juliusz Mitan skradli wieczorne show
(żródło: Pasja AZS.pl fot M. Szypliński)

Swój kolejny amerykański sen spełnili uczestnicy Zimowej Uniwersjady w Lake Placid – Maja Chyla i Juliusz Mitan, którzy wygrali slalom równoległy rozgrywany na deser AZS Winter Cup. Po raz drugi z rzędu w Team Evencie górą był Uniwersytet Jagielloński, a w skład drużyny wchodziła wspomniana już Maja Chyla.
Finałowe zawody AZS Winter Cup - podwójne zwycięstwa Mai Chyli i Błażeja Budza.
(żródło: AZS Winter Cup)

Finałowa rywalizację AZS Winter Cup w Szczawnicy zdominowali Maja Chyla z UJ Kraków i Błażej Budz z PK Kraków, którzy triumfowali zarówno w gigancie jak i slalomie. Maja Chyla dodatkowo wygrała cały cykl. Natomiast w klasyfikacji mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanęli Paweł Jaksina  PK Kraków w gigancie i Juliusz Mitan AGH Kraków w slalomie. . W sobotę rozegrany zostanie slalom równoległy& Team Event a wszystko to na Grapa Ski w Czarnej Górze.
( 3 Marca 2023)
Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w narciarstwie Alpejskim

W dniu 28 lutego 2023 na stoku narciarskim „Zadział” w Nowym Targu odbyły się Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Narciarstwie Alpejskim. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z Nowego Targu Nr 1, Nr 2, Nr 3, Nr 4, Nr 5, Nr 6 i Nr 11. Reprezentanci siedmiu nowotarskich podstawówek rywalizowali na trasie slalomu w pięknym słońcu. Szkoły reprezentowało 94 uczniów z roczników 2013-2008. Dzieci startowały indywidualnie w trzech kategoriach wiekowych w konkurencji slalom gigant