START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sporty motocyklowe
Rajd Dakar Sonik bezkonkurencyjny na 5 etapie
(żródło: )

 Rafał Sonik nadal bezkonkurencyjny.  Polak na mecie zameldował się z czasem 5.47,46 i wygrał piąty etap z ponad dziesięciominutową przewagą nad  Chilijczykiem Casale i umocnił się na pozycji lidera.
( 8 Stycznia 2015)
Rajd Dakar Sonik wygrywa morderczy etap i ponownie jest liderem
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Rafał Sonik zdeklasował swoich rywali ,wygrał najdłuższy etap tegorocznego rajdu Dakar i objął ponownie prowadzenie w generalce.  
( 8 Stycznia 2015)
Rajd Dakar Rafał Sonik stracił pozycję lidera po 3 etapie
(żródło: www.rafalsonik.pl)

    Tylko dwa dni Rafał Sonik cieszył się pozycją lidera Rajdu Dakar. Po trzecim etapie sędziowie nałożyli na Polaka 15 minut kary, tym samym zrzucając go na 3. pozycję w rywalizacji quadowców.  
( 7 Stycznia 2015)
Rajd Dakar Sonik trzeci ale utrzymuje fotel lidera
(żródło: www.rafalsonik.pl)

  Na trzecim etapie zawodnicy mieli pierwszą przeprawę przez góry bowiem osiągneli wysokość bliską 3 500 m npm .  Trasa prowadziła przez górskie kaniony i doliny. Rafał Sonik utrzymał dobre tempo i pozycję lidera w klasie. Polak na mecie zameldował się z trzecim rezultatem . Etap wygrał  Bonetto a drugi był Halpern obaj z Argentyny.   Jutro zawodnicy będą mieli do pokonania 594 km etap z 315 OS a meta usytuowana będzie w chilijskim Copiaco. Na tym odcinku trasa poprowadzona jest również  powyżej 3 000 m npm  
( 6 Stycznia 2015)
Rajd Dakar Sonik najlepszy na drugim etapie
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Rafał Sonik w pięknym stylu wygrał drugi  morderczy etap tegorocznego rajdu Dakar.  Jeden z najdłuższych bowiem liczący 518 km odcinek specjalny poprowadzony został z Villi Carlos Paz przez Pampa de las Salinas do San Juan. Zawodnicy już tutaj jechali na wysokości prawie 2000 m npm . Polak  jadący na quadzie zameldował się na mecie z czasem 6.49,24 Chilijczyk Kasale przyjechał ponad trzy minuty później. Trzeci był Urugwajczyk Lafuente. Tym samym Sonik zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu wśród quadów.  
( 5 Stycznia 2015)
Rajd Dakar Sonik 2 na pierwszym etapie.
(żródło: www.rafalsonik.pl)

 Rafał Sonik ukończył pierwszy etap  tegorocznego Rajdu Dakar na 2 miejscu. 838 km  dystans z 175 km odcinkiem specjalnym wygrał  Chilijczyk Casale, tuż za nim z nieco ponad minutową stratą zameldował się  kapitan naszego zespołu Rafał Sonik, trzecie miejsce wywalczył zawodnik z Urugwaju Lafuente.  
( 4 Stycznia 2015)
DAKAR 2015: RAFAŁ SONIK W OCZEKIWANIU NA PRĘDKOŚĆ I KURZ
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Cały rok przygotowań, kilkanaście godzin lotu do Buenos Aires, ponad 30 stanowisk odpraw administracyjnych i dwa dni z francuską biurokracją w Argentynie. Po tym wszystkim wreszcie kończy się czas oczekiwania, a rozpoczyna rajd. Rajd Dakar, w którym Rafał Sonik powalczy o najwyższe cele w klasie quadów. Kapitan Poland National Team w sobotni wieczór powitał kibiców na rampie startowej i oficjalnie rozpoczął swoją kolejną Odyseję, czyli wyprawę „tam i z powrotem”.
( 4 Stycznia 2015)
Kolejna wygrana Błażusiaka. Kaczmarczyk dziesiąty
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

  W niemieckim miasteczku Riese rozegrano drugą rundę Halowych Mistrzostw Świata w Super Enduro. Podobnie jak przed miesiącem w Gdańsku także i tym razem równych sobie nie miał nowotarżanin Tadeusz Błażusiak. W rywalizacji juniorów 10 miejsce zajął inny reprezentant Nowego Targu, Oskar Kaczmarczyk.
( 4 Stycznia 2015)
DAKAR 2015: RAFAŁ SONIK KONTRA POŁUDNIOWOAMERYKAŃSKA ARMIA
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Po kilkunastogodzinnej podróży, Rafał Sonik wylądował w poniedziałek w Buenos Aires, gdzie przez najbliższy tydzień będzie trenował i aklimatyzował się przed startem 37. edycji Rajdu Dakar. W tym roku kapitanowi Poland National Team ponownie przyjdzie zmierzyć się z całą armią miejscowych quadowców. Z 46 zawodników na liście startowej w tej kategorii, aż 33 to obywatele krajów Ameryki Południowej, a 24 reprezentuje Argentynę, Chile i Boliwię.
( 3 Stycznia 2015)
DAKAR 2015: RAFAŁ SONIK W GRONIE FAWORYTÓW
(żródło: www.raflasonik.pl)

Zbliżająca się wielkimi krokami, 37. edycja Rajdu Dakar ma być jeszcze bardziej wymagająca od poprzedniej, której nie ukończyła ponad połowa zawodników. Swoich sił w tym morderczym rajdzie spróbuje w tym roku 16 Polaków, a wśród nich Rafał Sonik, którego organizatorzy, firma ASO (Amaury Sport Organisation), podczas konferencji prasowej w Paryżu umieściła w gronie faworytów.  
( 29 Grudnia 2014)
Deklasacja Błażusiaka. Udany debiut Kaczmarczyka
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

Tadeusz Błażusiak nie miał sobie równych w pierwszej rundzie Halowych Mistrzostw Świata w Superenduro, które rozegrano w gdańskiej ErgoArenie. W rywalizacji juniorów świetnie spisał się inny nowotarżanin Oskar Kaczamrczyk. Zajął ósme miejsce, najwyższe spośród Polaków.  
( 7 Grudnia 2014)
RAJD MAROKA: POPIS SONIKA W OSTATNIM AKCIE WIELKIEGO FINAŁU SEZONU
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Sześć etapów i sześć zwycięstw Rafała Sonika w OiLibya Rally to najlepsze zakończenie sezonu cross-country, jakie mógł sobie wyobrazić krakowski quadowiec. Zdobywca Pucharu Świata za 2014 rok całkowicie zdominował rywalizację, a na ostatnim etapie zmagań, po raz kolejny zajął wysokie, 15. miejsce w klasyfikacji łącznej z motocyklistami.
( 9 Października 2014)
RAJD MAROKA: NOWA JAKOŚĆ SILNIKA, SONIK JEDZIE PO ZWYCIĘSTWO
(żródło: www.rafalsonik.pl)

 Już drugi rok z rzędu Rafał Sonik może potraktować Rajd Maroka jako przygotowanie i decydujący trening przed Dakarem. Podczas sierpniowego Dos Sertoes w Brazylii zapewnił sobie trzeci w karierze Puchar Świata i teraz może w pełni poświęcić się testom na wymagających terenach północno-zachodniej Sahary. Mimo to krakowianin zamierza powtórzyć zeszłoroczny rezultat i tym samym przypieczętować swój sukces czwartym zwycięstwem w sezonie.
( 8 Października 2014)
Triumf Błażusiaka. Rewelacyjny Kaczmarczyk
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Zwycięstwem Tadeusza Błażusiaka zakończyła się pierwsza edycja ekstremalnych zawodów w Hard Enduro „Red Bull 111 Mega Wat", które rozegrano w kopalni węgla kamiennego w Bełchatowie. Rewelacyjnie zaprezentował się też 17 letni nowotarżanin Oskar Kaczmarczyk, jeden z najmłodszych uczestników imprezy. W końcowej klasyfikacji zajął miejsce szóste.  
( 9 Września 2014)
Psychika siadała
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Po raz kolejny Oskar Kaczmarczyk potwierdził, że doskonale czuje się w ekstremalnych wyzwaniach. W miniony weekend wziął udział w Rumunii w jednych z najtrudniejszych w świecie zawodów w Hart Enduro „Regiment 13". Jak na debiut, spisał się rewelacyjnie, kończąc zawody na miejscu 15.
( 1 Września 2014)
Archiwum
Pierwszy «« (31-45)(46-60)(61-75)(76-90)(91-105) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024