Rajd Dakar Sonik bezkonkurencyjny na 5 etapie

Rafał Sonik nadal bezkonkurencyjny.  Polak na mecie zameldował się z czasem 5.47,46 i wygrał piąty etap z ponad dziesięciominutową przewagą nad  Chilijczykiem Casale i umocnił się na pozycji lidera.
( 8 Stycznia 2015)
Rajd Dakar Sonik wygrywa morderczy etap i ponownie jest liderem

Rafał Sonik zdeklasował swoich rywali ,wygrał najdłuższy etap tegorocznego rajdu Dakar i objął ponownie prowadzenie w generalce.
Rajd Dakar Rafał Sonik stracił pozycję lidera po 3 etapie

Tylko dwa dni Rafał Sonik cieszył się pozycją lidera Rajdu Dakar. Po trzecim etapie sędziowie nałożyli na Polaka 15 minut kary, tym samym zrzucając go na 3. pozycję w rywalizacji quadowców.
( 7 Stycznia 2015)
Rajd Dakar Sonik trzeci ale utrzymuje fotel lidera

Na trzecim etapie zawodnicy mieli pierwszą przeprawę przez góry bowiem osiągneli wysokość bliską 3 500 m npm .  Trasa prowadziła przez górskie kaniony i doliny. Rafał Sonik utrzymał dobre tempo i pozycję lidera w klasie. Polak na mecie zameldował się z trzecim rezultatem . Etap wygrał  Bonetto a drugi był Halpern obaj z Argentyny.   Jutro zawodnicy będą mieli do pokonania 594 km etap z 315 OS a meta usytuowana będzie w chilijskim Copiaco. Na tym odcinku trasa poprowadzona jest również  powyżej 3 000 m npm
( 6 Stycznia 2015)
Rajd Dakar Sonik najlepszy na drugim etapie

Rafał Sonik w pięknym stylu wygrał drugi  morderczy etap tegorocznego rajdu Dakar.  Jeden z najdłuższych bowiem liczący 518 km odcinek specjalny poprowadzony został z Villi Carlos Paz przez Pampa de las Salinas do San Juan. Zawodnicy już tutaj jechali na wysokości prawie 2000 m npm . Polak  jadący na quadzie zameldował się na mecie z czasem 6.49,24 Chilijczyk Kasale przyjechał ponad trzy minuty później. Trzeci był Urugwajczyk Lafuente. Tym samym Sonik zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu wśród quadów.
( 5 Stycznia 2015)
Rajd Dakar Sonik 2 na pierwszym etapie.

Rafał Sonik ukończył pierwszy etap  tegorocznego Rajdu Dakar na 2 miejscu. 838 km  dystans z 175 km odcinkiem specjalnym wygrał  Chilijczyk Casale, tuż za nim z nieco ponad minutową stratą zameldował się  kapitan naszego zespołu Rafał Sonik, trzecie miejsce wywalczył zawodnik z Urugwaju Lafuente.
( 4 Stycznia 2015)
DAKAR 2015: RAFAŁ SONIK W OCZEKIWANIU NA PRĘDKOŚĆ I KURZ

Cały rok przygotowań, kilkanaście godzin lotu do Buenos Aires, ponad 30 stanowisk odpraw administracyjnych i dwa dni z francuską biurokracją w Argentynie. Po tym wszystkim wreszcie kończy się czas oczekiwania, a rozpoczyna rajd. Rajd Dakar, w którym Rafał Sonik powalczy o najwyższe cele w klasie quadów. Kapitan Poland National Team w sobotni wieczór powitał kibiców na rampie startowej i oficjalnie rozpoczął swoją kolejną Odyseję, czyli wyprawę „tam i z powrotem”.
Kolejna wygrana Błażusiaka. Kaczmarczyk dziesiąty

W niemieckim miasteczku Riese rozegrano drugą rundę Halowych Mistrzostw Świata w Super Enduro. Podobnie jak przed miesiącem w Gdańsku także i tym razem równych sobie nie miał nowotarżanin Tadeusz Błażusiak. W rywalizacji juniorów 10 miejsce zajął inny reprezentant Nowego Targu, Oskar Kaczmarczyk.
DAKAR 2015: RAFAŁ SONIK KONTRA POŁUDNIOWOAMERYKAŃSKA ARMIA

Po kilkunastogodzinnej podróży, Rafał Sonik wylądował w poniedziałek w Buenos Aires, gdzie przez najbliższy tydzień będzie trenował i aklimatyzował się przed startem 37. edycji Rajdu Dakar. W tym roku kapitanowi Poland National Team ponownie przyjdzie zmierzyć się z całą armią miejscowych quadowców. Z 46 zawodników na liście startowej w tej kategorii, aż 33 to obywatele krajów Ameryki Południowej, a 24 reprezentuje Argentynę, Chile i Boliwię.
( 3 Stycznia 2015)
DAKAR 2015: RAFAŁ SONIK W GRONIE FAWORYTÓW

Zbliżająca się wielkimi krokami, 37. edycja Rajdu Dakar ma być jeszcze bardziej wymagająca od poprzedniej, której nie ukończyła ponad połowa zawodników. Swoich sił w tym morderczym rajdzie spróbuje w tym roku 16 Polaków, a wśród nich Rafał Sonik, którego organizatorzy, firma ASO (Amaury Sport Organisation), podczas konferencji prasowej w Paryżu umieściła w gronie faworytów.
( 29 Grudnia 2014)
Deklasacja Błażusiaka. Udany debiut Kaczmarczyka

Tadeusz Błażusiak nie miał sobie równych w pierwszej rundzie Halowych Mistrzostw Świata w Superenduro, które rozegrano w gdańskiej ErgoArenie. W rywalizacji juniorów świetnie spisał się inny nowotarżanin Oskar Kaczamrczyk. Zajął ósme miejsce, najwyższe spośród Polaków.
( 7 Grudnia 2014)
RAJD MAROKA: POPIS SONIKA W OSTATNIM AKCIE WIELKIEGO FINAŁU SEZONU

Sześć etapów i sześć zwycięstw Rafała Sonika w OiLibya Rally to najlepsze zakończenie sezonu cross-country, jakie mógł sobie wyobrazić krakowski quadowiec. Zdobywca Pucharu Świata za 2014 rok całkowicie zdominował rywalizację, a na ostatnim etapie zmagań, po raz kolejny zajął wysokie, 15. miejsce w klasyfikacji łącznej z motocyklistami.
( 9 Października 2014)
RAJD MAROKA: NOWA JAKOŚĆ SILNIKA, SONIK JEDZIE PO ZWYCIĘSTWO

Już drugi rok z rzędu Rafał Sonik może potraktować Rajd Maroka jako przygotowanie i decydujący trening przed Dakarem. Podczas sierpniowego Dos Sertoes w Brazylii zapewnił sobie trzeci w karierze Puchar Świata i teraz może w pełni poświęcić się testom na wymagających terenach północno-zachodniej Sahary. Mimo to krakowianin zamierza powtórzyć zeszłoroczny rezultat i tym samym przypieczętować swój sukces czwartym zwycięstwem w sezonie.
( 8 Października 2014)
Triumf Błażusiaka. Rewelacyjny Kaczmarczyk

Zwycięstwem Tadeusza Błażusiaka zakończyła się pierwsza edycja ekstremalnych zawodów w Hard Enduro „Red Bull 111 Mega Wat", które rozegrano w kopalni węgla kamiennego w Bełchatowie. Rewelacyjnie zaprezentował się też 17 letni nowotarżanin Oskar Kaczmarczyk, jeden z najmłodszych uczestników imprezy. W końcowej klasyfikacji zajął miejsce szóste.
( 9 Września 2014)
Psychika siadała

Po raz kolejny Oskar Kaczmarczyk potwierdził, że doskonale czuje się w ekstremalnych wyzwaniach. W miniony weekend wziął udział w Rumunii w jednych z najtrudniejszych w świecie zawodów w Hart Enduro „Regiment 13". Jak na debiut, spisał się rewelacyjnie, kończąc zawody na miejscu 15.