START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rozmaitości
Wesołych Świąt Wielkanocnych
(żródło: )

 Wesołych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka i mokrego śmigusa życzy zespół www.podhale-sport.pl
( 27 Marca 2024)
19 MEDALI NARCIARSKICH MISTRZOSTW ŚWIATA VIRTUS 2024 I MISTRZOSTW EUROPY VIRTUS 2024 DLA POLAKÓW W ZAKOPANEM
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 Zakończyły się Zimowe Europejskie Igrzyska VIRTUS 2024 Zakopane. Zawody w dniach 3-8.03.2024 w Zakopanem, bardzo sprawnie zorganizował Związek Stowarzyszeń Sportowych SPRAWNI RAZEM w 5 dyscyplinach sportowych, w tym w narciarstwie alpejskim. W ramach Igrzysk, na Kasprowym Wierchu w kotle Gąsienicowym, rozegrano Narciarskie Mistrzostwa Świata VIRTUS 2024 i Narciarskie Mistrzostwa Europy VIRTUS 2024 w czterech konkurencjach alpejskich: w supergigancie, slalomie, gigancie i kombinacji alpejskiej. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach niepełnosprawności ( II1- lekka, II2 - Zespół Downa, II3 - Autyzm i spektrum autyzmu).
( 10 Marca 2024)
To już trzecie tytuły Mistrzów Świata i Europy VIRTUS 2024 dla Antoniego Wierciocha i Aleksandry Andrejko!
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 W Narciarskich Mistrzostwach Świata i Europy VIRTUS 2024 w Zakopanem, na Kasprowym Wierchu  rozegrano dziś slalom gigant sportowców z niepełnosprawnością w kategoriach II1,II2 i II3. W końcowym rozstrzygnięciu dwa złote medale i dla Polski w gigancie.Tytuły Mistrzów Świata i Europy VIRTUS 2024  po raz trzeci wywalczyli:  Aleksandra ANDREJKO (gr.II3) i Antoni Wiercioch (gr.II2)., alpejczycy trenujący z Fundacja HANDICAP Zakopane.  Zwycięzcy Polacy zdecydowanie pokonali swoich rywali, wygrywając w dwóch przejazdach giganta z czasem lepszym od swoich konkurentów - o 5 sekund - Antoni  i o 20 sekund Aleksandra..
( 7 Marca 2024)
KOLEJNE TYTUŁY MISTRZA ŚWIATA i EUROPY VIRTUS 2024 ANTONIEGO WIERCIOCHA I ALEKSANDRY ANDREJKO, tYM RAZEM W SLALOMIE !
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 W drugim dniu  zawodów, w rozegranym na Kasprowym Wierchu slalomie Mistrzostw Świata i  Europy VIRTUS 2024 Zakopane, w trudnych warunkach dwa  złote medale wywalczyli polscy alpejczycy: Antoni WIERCIOCH w kat.II2 mężczyzn i Aleksandra ANDREJKO w grupie II3 kobiet. 
( 6 Marca 2024)
3 medale w pierwszym dniu Mistrzostw Świata VIRTUS 2024 Zakopane w supergigancie, dla alpejczyków z HANDICAPu.
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 Antoni WIERCIOCH - złoto, Klemens ZIĘBA - brąz i Aleksandra ANDREJKO -złoto. Takimi medalami wywalczonymi w supergigancie na Kasprowym Wierchu rozpoczęli rozgrywane w Zakopanem Narciarskie Mistrzostwa Świata VIRTUS 2024 sportowcy z niepełnosprawnościami trenujący z Fundacją HANDICAP Zakopane. Zawody są częścią Europejskich Igrzysk VIRTUS 2024 Zakopane, które organizuje ZSS SPRAWNI RAZEM, przy wsparciu Ministerstwa Sportu, Województwa Małopolskiego, PKL, TOPR i TPN.  
( 5 Marca 2024)
Szczęśliwego Nowego Roku
(żródło: )

 Szczęścia, pomyślności, dużo zdrowia,  oraz wielu emocji sportowych w nadchodzącym 2024 roku  życzy redakcja podhale-sport.
( 29 Grudnia 2023)
Pierwsze medalowe starty alpejczyków HANDICAPu w sezonie 2023/24.
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 Pierwsze alpejskie starty ogólnopolskie w sezonie 2023/2024 to Ogólnopolskie Zawody w Paranarciarstwie, zorganizowane 20.12.2023 przez Fundację Aktywni Bez Barier. Sportowcy rywalizowali w dwóch przejazdach giganta w Jurgowie.
( 26 Grudnia 2023)
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia
(żródło: )

 Radosnych Spokojnych Świąt w rodzinnym gronie życzy wszystkim sportowcom, trenerom działaczom oraz internautom i kibicom Redakcja.
( 22 Grudnia 2023)
I Turniej Mikołajkowy o Czapkę Świetego Mikołaja
(żródło: M.Lenart)

 10.12.2023 odbył się I Turniej Mikołajkowy – NERF o Czapkę Śniętego Mikołaja organizowany przez Paintballowy Klub Sportowy z Czarnego Dunajca Harnasie. W turnieju wzięło udział 22 zespoły dwuosobowe. Turniej był rozgrywany systemem szwajcarskim po jednym meczu w rundzie. Mecz trwał w pierwszych 3-ch rundach 5 minut i graliśmy do 3 pkt, w rundzie czwartej finałowej mecze były rozgrywane w czasie 3 minut do 2-ch punktów.
( 13 Grudnia 2023)
Turniej szkół podstawowych „BAW SIĘ RAZEM Z NAMI”
(żródło: M.Zamoyski UM Nowy Targ)

 4 grudnia 2023 r. na Hali Sportowej „Gorce” odbył się miejski turniej szkół podstawowych „BAW SIĘ RAZEM Z NAMI”. W turnieju wzięła udział rekordowa liczba dzieci, ponieważ do turnieju zgłosiły się wszystkie szkoły podstawowe z Nowego Targu. Szkoły reprezentowało ponad 210 uczniów z klas I-III. Na trybunach uczestników wspierali kibice z poszczególnych szkół oraz rodzice. Dzieci z każdej kategorii wiekowej rywalizowały w zabawach sprawnościowych na torze przeszkód. Cały turniej przebiegał w atmosferze dobrej zabawy po  którym każde dziecko otrzymało słodki poczęstunek. Organizatorzy serdecznie dziękują nauczycielom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zawodów.
( 10 Grudnia 2023)
Medale, medale, medale... w Małopolskich Olimpiadach Specjalnych 2023.
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 Sportowcy Fundacji HANDICAP Zakopane trenujący w grupie dorosłych mieli szanse powalczyć o medale w jesiennej serii zawodów Małopolskich Olimpiad Specjalnych.
( 29 Listopada 2023)
MAŁOPOLSKIE LAURY SPORTU 2023
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 W poniedziałek, 13.11.2023 r w Krakowie rozdano Małopolskie Laury Sportu - nagrody za medale w Mistrzostwach Świata i Europy, wywalczone w 2022 roku. Nagrody otrzymali czołowi małopolscy sportowcy, w tym także sportowcy z niepełnosprawnością z Fundacji HANDICAP Zakopane, którzy odebrali te prestiżowe trofea z rąk Marszałka Małopolski Witolda Kozłowskiego, podczas uroczystej Małopolskiej Gali Sportu w Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Antoni Wiercioch, Jan Wolczko, Patrycja Strama i Anna Szewczyk otrzymali nagrody za medale Mistrzostw Europy VIRTUS i SUDS. Wyróżniono też trenerki HANDICAPu, Martę Zborowską i Małgorzatę Tlałkę-Długosz
( 15 Listopada 2023)
Lakonium, czyli sposób na doświadczenie najwyższego komfortu
(żródło: Artykuł sponsorowany)

 Saunowanie robi furorę w naszym kraju. Coraz więcej osób regularnie korzysta z sauny, aby odnieść z tego tytułu korzyści zdrowotne, zrelaksować się czy po prostu odpocząć po ciężkim dniu. Czy wiesz, że istnieje wiele rodzajów saun, w tym suche i parowe? Okazuje się, że można połączyć ich zalety w ramach jednego seansu saunowego. Wystarczy skorzystać z Lakonium, a po szczegóły zapraszamy do naszego artykułu.
( 10 Listopada 2023)
HANDICAP z medalami Mistrzostw Europy VIRTUS 2023 w biegach przełajowych.
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 Złoto i srebro w Mistrzostwach Europy VIRTUS 2023 rozgrywanych w Ciechanowie wywalczyła zawodniczka Fundacji HANDICAP Zakopane,  Anna Szewczyk. W biegach przełajowych w Mistrzostwach wystartowali sportowcy z Hiszpanii, Portugalii, Francji, Szwecji i Polski, w kategoriach II1 i II2.
( 31 Października 2023)
MARIUSZ WACH OLBRZYM SPEŁNIŁ MARZENIE SCHOROWANEGO KAMILA STAWIARZA
(żródło: mat prasowe)

 LEGENDA BOKSU MARIUSZ WACH OLBRZYM SPEŁNIŁ MARZENIE SCHOROWANEGO 26 LATKA KAMILA STAWIARZA  PIERW WALCZYŁ O JEGO ZDROWIE POTEM SIE  Z NIM SPOTKAŁ PIĘKNA DETERMINACJA!
( 14 Września 2023)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024