START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rozmaitości
Finał akcji Czyste Tatry ekoMałopolska 2023 Ponad dwa tysiące wolontariuszy posprzątało szlaki
(żródło: S. Rykowski mat prasowe)

 „Razem przenosimy góry” – pod takim hasłem odbywała się tegoroczna, 12. edycja akcji Czyste Tatry ekoMałopolska, w której 2 200 wolontariuszy, razem z twórcami internetowymi i ambasadorami wydarzenia zebrało ze szlaków Tatrzańskiego Parku Narodowego 330 kilogramów śmieci. Największy projekt ekologiczny w Polsce rozpoczął się już w piątek w miasteczku na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem, gdzie turyści i miłośnicy gór uczestniczyli w warsztatach i konkursach ekologicznych oraz Wieczorze Górskim. 
( 2 Lipca 2023)
Sportowcy zakopiańskiego HANDICAPu u Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 W środę, 14.06.2023 r., Pan Prezydent RP Andrzej Duda gościł w Pałacu Prezydenckim w Warszawie naszych Sportowców, ich Rodziców, Trenerów i Partnerów Fundacji HANDICAP Zakopane.
( 20 Czerwca 2023)
Rozpoczęły się Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Berlin 2023!
(żródło: mat prasowe)

 Po raz pierwszy od 1936 roku na Stadionie Olimpijskim w Berlinie zapłonął  znicz!Ponad 50 tysięcy widzów zgromadziło się na Stadionie Olimpijskim w Berlinie na ceremonii otwarcia Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Na płycie stadionu zaprezentowało się 7 tysięcy sportowców z niepełnosprawnością intelektualną ze 190 krajów ze wszystkich kontynentów. Reprezentacja Olimpiad Specjalnych Polska liczy blisko 100 zawodników i trenerów. Podczas defilady sportowców naszym zawodnikom towarzyszyła Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda, która zgodnie z tradycją wszystkich poprzednich Pierwszych Dam, już w 2015 roku objęła Olimpiady Specjalne Polska patronatem honorowym.  
( 20 Czerwca 2023)
Antoni Wiercioch wicemistrzem świata VIRTUS w rzucie oszczepem
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 Nasz multisportowy multimedalista Antoni Wiercioch, po zdobyciu podwójnego  Mistrzostwa Świata VIRTUS  w narciarstwie alpejskim w marcu 2023, dziś zostaje Wicemistrzem Świata VIRTUS 2023 w rzucie oszczepem mężczyzn, kat.II2.  Fantastycznie, brawo!!! Trenerzy HANDICAPu dumni i szczęśliwi, dobra robota...
( 11 Czerwca 2023)
Nagrodzono Szkoły
(żródło: M.Zamoyski UM Nowy Targ)

 Podczas międzyszkolnych zawodów w 4-boju w dniu 6 czerwca 2023 r. podsumowano Klasyfikację Punktową Szkół Podstawowych w ramach  Miejskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży na terenie Miasta Nowy Targ w roku szkolnym 2022/2023. Przez cały rok szkolny, szkoły otrzymywały punkty za zajęte miejsca w zawodach na szczeblu Miejskim. W nagrodę szkoły otrzymały puchary oraz sprzęt sportowy odpowiednio za zajęte miejsca. 
( 11 Czerwca 2023)
WOREK MEDALI SPORTOWCÓW HANDICAPu NA OTWARCIE SEZONU LEKKOATLETYCZNEGO 2023.
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 Mocnym akcentem na Mistrzostwach Małopolski  SPRAWNI RAZEM 2023 w Krakowie rozpoczęli sezon lekkoatletyczny sportowcy Fundacji HANDICAP Zakopane.  W zawodach uczestniczyło blisko 100 sportowców z Małopolski. Rozegrano konkurencje biegowe i techniczne, a rywalizacja stała na wysokim poziomie, bo zawody były kwalifikacjami do nadchodzących Mistrzostw Polski Sprawni Razem 2023. 13 medali dla sportowców HANDICAPu - to bardzo dobry początek sezonu naszych Sportowców z niepełnosprawnością.  I tak:
( 11 Maja 2023)
PolSKI Mistrz na Kasprowym Wierchu. Spotkanie alpejczyków i snowboardzistów z kibicami
(żródło: )

 25 kwietnia 2023 roku w ośrodku narciarskim PKL Kasprowy Wierch odbyło się wyjątkowe wydarzenie, bo pierwsze takie spotkanie narciarzy alpejskich i snowboardzistów z kibicami, przedstawicielami mediów i pracownikami PKL. W Restauracji Poziom 1959 na Kasprowym Wierchu miłośnicy sportów zimowych mogli porozmawiać ze swoimi idolami, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i zebrać autografy. 
( 28 Kwietnia 2023)
Wesołych Świąt Wielkanocnych
(żródło: )

 Wesołych , zdrowych spokojnych Świąt Wielkanocnych  w rodzinnym gronie  wszystkim internautom życzy redakcja www.podhale-sport.pl
( 6 Kwietnia 2023)
Podwójne Mistrzostwo Świata VIRTUS 2023 w narciarstwie alpejskim dla Antoniego Wierciocha.
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 Dwa złote medale i tytuły Mistrza Świata VIRTUS 2023  i  2 srebrne medale Antoniego Wierciocha, dwa srebra Łukasza Frączka i brąz Patrycji Stramy – to dorobek alpejczyków Fundacji HANDICAP Zakopane wywalczony w Mistrzostwach Świata VIRTUS 2023 rozegranych w Seefeld w Austrii w dniach 12-16.03.2023. 
( 17 Marca 2023)
Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych PZSN 2023
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 Tytuły mistrzowskie i medale HANDICAPu w ostatnim sprawdzianie przed Mistrzostwami Świata VIRTUS 2023 w narciarstwie alpejskim niepełnosprawnych. 7 medali zdobyli zawodnicy Fundacji HANDICAP Zakopane w Paranarciarskich Mistrzostwach Polski organizowanych przez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START w  Białce w dniach 8 i 9.03. 2023. 
( 10 Marca 2023)
Narciarze alpejscy Olimpiad Specjalnych z sukcesami w Zakopanem!
(żródło: olimpiady specjalne.pl)

 Stu sportowców z niepełnosprawnością intelektualną z 12 krajów rywalizowało od poniedziałku (27.02) do piątku (3.03) w Europejskim Mityngu w Narciarstwie Alpejskim Olimpiad Specjalnych. Zawodniczki i zawodnicy z Polski, Niemiec, Austrii, Monako, Irlandii, Węgier, Izraela, Serbii, Belgii, Słowenii, Szwajcarii i Słowacji udowadniali, że niepełnosprawność intelektualna nie jest przeszkodą w osiąganiu sportowych sukcesów.
( 6 Marca 2023)
Ogólnopolskie Mistrzostwa SPRAWNI RAZEM 2023, Małe Ciche Ski - 11 medali alpejczyków z zakopiańskiego HANDICAPu.
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 W dniach 3 i 4 marca 2023 w stacji narciarskiej Małe Ciche Ski, od lat wspierającej narciarzy z niepełnosprawnością intelektualną, odbyły się alpejskie Ogólnopolskie Mistrzostwa SPRAWNI RAZEM 2023. W slalomie oraz w gigancie wystartowało 63 zawodników z 7 województw.
( 6 Marca 2023)
7 medali Sportowców HANDICAP'u w Europejskim Mityngu Olimpiad Specjalnych - Zakopane 2023.
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 Z pięknym dorobkiem 7 medali zakończyli rywalizację w gigancie i supergigancie Europejskiego Mityngu Olimpiad Specjalnych młodzi alpejczycy z Fundacji HANDICAP Zakopane, reprezentujący Małopolski Oddział Olimpiad Specjalnych. Na stoku Suche-Ski,  przy pięknej pogodzie i na świetnie przygotowanej trasie, ścigali się narciarze Olimpiad Specjalnych z 10 europejskich krajów i 10 polskich Oddziałów Regionalnych OS. 
( 2 Marca 2023)
KREATYWNI KONSTRUKTORZY, LATAJĄCE MASZYNY I MROŹNE LĄDOWANIA
(żródło: mat prasowe)

 Red Bull Jump & Freeze to szalony konkurs skoków do lodowatej wody. W sobotę 25 lutego na stok w Kotelnicy Białczańskiej przybyło 41 drużyn z samodzielnie skonstruowanymi, latającymi maszynami. Uczestnicy zjeżdżali po 60-metrowym torze zakończonym skocznią i lądowali wprost do basenu, wypełnionego wodą o temperaturze ok. 5 stopni. Show i skoki wszystkich morsujących zawodników oceniało jury w składzie: tiktokerka Maria Jeleniewska, kostiumografka Malwina Wędzikowska, skialpinista Andrzej Bargiel i youtuber Dawid Frank. Zwyciężyła drużyna Spartan Boys. 
( 27 Lutego 2023)
9 edycja - charytatywny 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2023
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 4 lutego 2023 o godzinie 20.19 zakończyli zmagania alpejczycy w charytatywnym 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2023. W  ciągu 12 godzin zawodnicy pokonali 593 kilometry w ciągu 12 godzin, a  na MINI Slalomie 745 przejazdów  wykonali sportowcy z niepełnosprawnością i ich koledzy - sparing-partnerzy oraz amatorzy, którzy chcieli wesprzeć młodych sportowców z niepełnosprawnością.  W galerii fotoreportaż
( 6 Lutego 2023)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024