Cisowianka kolejny raz oficjalną wodą Tour de Pologne!
(żródło: Lang Team)

"Dowód zaufania i wzajemnego zrozumienia." ­ – To już siódmy raz, gdy mogę ogłosić, że Cisowianka jest oficjalną wodą Tour de Pologne. Będzie z nami przy okazji 79. edycji naszego wyścigu – mówi dyrektor generalny TdP Czesław Lang.
( 29 Czerwca 2022)
Tour de Pologne Junior - oczko w głowie Czesława Langa

Dawno temu powiedziałem, że tworząc Tour de Pologne, tworzymy scenę, a aktorami są kolarze najlepszych ekip świata. Wspólnie tworzymy spektakl, który śledzą miliony ludzi. Według mnie jednak wyścigu, który od lat jest częścią elitarnego cyklu UCI World Tour, ma też niezwykłe możliwości promowania Polski na całym świecie, a jednocześnie może dbać o przyszłość kolarstwa. I stąd właśnie narodziła się idea Tour de Pologne Junior. To nasze oczko w głowie, wydarzenie, które przyciąga dziesiątki tysięcy dzieciaków, które mogą się u nas poczuć jak kolarze elity – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.
Energa sponsorem głównym 79. Tour de Pologne

Spółka przez trzy lata będzie sponsorem głównym wyścigu. Tegoroczne zmagania sportowe odbędą się pod hasłem „Wyścig dla pokoju". Zawodnicy 79. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne będą w tym roku walczyć o żółtą koszulkę lidera z logiem Energi z Grupy ORLEN.
( 24 Maja 2022)
Dzika karta dla Caja Rural-Seguros RGA

Drużyna powróci do Tour de Pologne po dziesięciu latach.
( 25 Kwietnia 2022)
Wielkie ściganie w Arłamowie już za 100 dni

Dokładnie za 100 dni amatorzy wyjadą z Hotelu Arłamów na drogi województwa podkarpackiego, walczyć o zwycięstwo w prestiżowym wyścigu na 75 kilometrowej trasie.   ­
( 23 Kwietnia 2022)
Za 100 dni start Tour de Pologne

Dokładnie za 100 dni, kolarze z najlepszych zawodowych drużyn na świecie staną  w Kielcach na starcie 79. edycji Tour de Pologne. Czesław Lang ogłosił także tegoroczne hasło przewodnie wyścigu.
( 22 Kwietnia 2022)
Tour de Pologne Amatorów. W Arłamowie powalczą o wyjątkową nagrodę .

W tym roku amatorzy startujący w ORLEN Tour de Pologne Amatorów powalczą o niesamowitą nagrodę.
( 20 Kwietnia 2022)
Z Kielc do Krakowa. Poznaliśmy trasę 79. Tour de Pologne

27 listopada na antenie TVP Sport odbyła się oficjalna prezentacja trasy nadchodzącej edycji Tour de Pologne UCI WorldTour. Czesław Lang szczegółowo przedstawił siedem etapów wyścigu, który odbędzie się w dniach 30 lipca – 5 sierpnia 2022 roku.
( 28 Listopada 2021)
78. Tour de Pologne za nami!

Niedziela przyniosła ostatni dzień rywalizacji w 78. Tour de Pologne – jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskiego kalendarza. Przez siedem dni czołowi zawodnicy globu rywalizowali o żółtą koszulkę CARREFOUR, a obok nich, w trakcie imprez towarzyszących coś dla siebie znaleźć mogli zarówno młodzi adepci kolarstwa, jak i amatorzy.
( 16 Sierpnia 2021)
Tour de Pologne Junior - Memoriał Mariana Więckowskiego: Zmagania w Krakowie zakończone

Niedziela przyniosła ostatni dzień rywalizacji w Tour de Pologne Junior - Memoriale Mariana Więckowskiego. W Krakowie młodzi adepci kolarstwa po raz kolejny sprawdzali swoje siły na ciekawej i efektownej trasie.
Julius van den Berg wygrał siódmy, ostatni etap Tour de Pologne! Klasyfikacja generalna dla Joao Almeidy

Julius van den Berg (EF Education – Nippo) wygrał siódmy etap Tour de Pologne z Zabrza do Krakowa. W klasyfikacji generalnej wyścigu najlepszy okazał się Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step), a trzecie miejsce zajął Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers).
( 15 Sierpnia 2021)
Joao Almeida wygrywa czwarty etap 78. Tour de Pologne!

Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step) okazał się najlepszy na czwartym etapie 78. Tour de Pologne: Grupa Azoty, Tarnów – Bukovina Resort. Umocnił się tym samym na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej CARREFOUR. Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) finiszował jako czwarty.  W galerii kilka fot z dekoracji
( 12 Sierpnia 2021)
Fernando Gaviria wygrał trzeci etap 78. Edycji Tour de Pologne

Fernando Gaviria (UAE-Team Emirates) wygrał trzeci etap 78. Tour de Pologne, prowadzący z Sanoka do Rzeszowa. Liderem klasyfikacji generalnej pozostaje Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step). Liderem klasyfikacji najlepszy sprinter LOTOS jest Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers), który finiszował w czołowej dziesiątce.
Tour de Pologne 2021. Joao Almeida najlepszy na 2. etapie Tour de Pologne z Zamościa do Przemyśla, Michał Kwiatkowski w ścisłej czołówce

Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step) wygrał drugi etap 78. Tour de Pologne z Zamościa do Przemyśla. Jest też nowym liderem klasyfikacji generalnej CARREFOUR. Na czwartej pozycji finiszował Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers).  W galerii fotoreportaż
( 11 Sierpnia 2021)
Po raz pierwszy Tour de Pologne Amatorów zawitał do Arłamowa

W Arłamowie prawie 2000 zawodników stanęło na starcie wyścigu Orlen Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego. Po roku przerwy, kiedy ze względu na obostrzenia związane z pandemią, wyścig dla Amatorów nie odbył się, pasjonaci kolarstwa znów mogli spotkać się, żeby zmierzyć się ze sobą na tych samych trasach, po których następnego dnia będą ścigać się zawodowcy. Po raz pierwszy start i meta znajdowały się przy Hotelu Arłamów, który okazał się niezwykle gościnny.
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni