Tour de Pologne 2021: Phil Bauhaus wygrał pierwszy etap z Lublina do Chełma. Polacy pokazali moc
(żródło: Lang Team)

Phil Bauhaus (Bahrain-Victorious) wygrał premierowy odcinek 78. edycji Tour de Pologne z Lublina do Zamościa. Aktywnie jechali Polacy: w ucieczce dnia zaprezentował się Michał Paluta (Reprezentacja Polski), a na finiszu widoczny był Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers).
( 10 Sierpnia 2021)
Tour de Pologne: Prezentacja za nami, czas na wielkie show

Niedzielne, późne popołudnie przyniosło prezentację ekip, biorących udział w rozpoczynającym się 9 sierpnia, 78. Tour de Pologne. W Polsce o triumf rywalizować będą największe gwiazdy, a wśród nich między innymi Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers). Na starcie zmagań staną łącznie 22 zespoły, w tym – 19 ekip najwyższego szczebla, UCI World Tour. Obok nich do rywalizacji przystąpią dwie drużyny ProTeams: Alpecin-Fenix i Gazprom-Rusveo oraz Reprezentacja Polski, od lat mająca ważne miejsce w wyścigu.
( 9 Sierpnia 2021)
Tour de Pologne 2021 - Mistrzowska obsada wyścigu

Na starcie tegorocznej edycji Tour de Pologne stanie — jak wynika z listy zawodników — aż jedenastu mistrzów poszczególnych krajów. Niektórzy w roli narodowych championów wystartują po raz pierwszy.
( 30 Lipca 2021)
Grupa Azoty Partnerem 78. edycji Tour de Pologne

Grupa Azoty – jeden z liderów branży nawozowo-chemicznej – została Partnerem startu IV etapu Tour de Pologne - Grupa Azoty, Tarnów – Bukovina Resort. Start honorowy etapu odbędzie się 12 sierpnia spod budynku Dyrekcji Generalnej Grupy Azoty w Tarnowie. Zaangażowanie spółki w najważniejsze kolarskie wydarzenie w Polsce to kontynuacja działań w kierunku wsparcia krajowych wydarzeń sportowych o zasięgu międzynarodowym. To także kolejny krok w stronę promocji środków transportu, przyjaznych dla środowiska.
( 26 Lipca 2021)
Wielkie ściganie w Białymstoku

Blisko 200 osób na starcie, wspaniała walka i doskonała zabawa – pierwsza edycja ORLEN Lang Team Race zakończyła się wielkim sukcesem.
( 30 Maja 2021)
Holendrzy ponownie najlepsi w ORLEN Wyścigu Narodów

Holandia – reszta świata 2:0. Tak można najkrócej podsumować ORLEN Wyścig Narodów 2021. Oba rozgrywane wokół Białegostoku etapy wygrał Marijn van den Berg. Holender zwyciężył również w klasyfikacji generalnej i wspólnie z kolegami wzniósł trofeum dla najlepszej drużyny.
Marijn van den Berg wygrał I etap ORLEN Wyścigu Narodów

Marijn van den Berg wygrał pierwszy etap ORLEN Wyścigu Narodów 2021. Tuż za Holendrem finiszowali w Białymstoku Niemiec Kim Heiduk i Czech Pavel Bitnner. Najlepszy z Polaków Mateusz Kostański z grupy Tarnovia był 24.
( 29 Maja 2021)
ORLEN Lang Team Race w Białymstoku już w niedzielę

Białystok czeka na kolarzy. 30 maja o godz. 14.00 wystartuje ORLEN Lang Team Race.   ORLEN Lang Team Race to kolarski wyścig dla amatorów, którego celem jest popularyzacja kolarstwa, zachęcanie do aktywności fizycznej oraz promocja najpiękniejszych regionów Polski. Starannie dobre trasy, scenografia z Tour de Pologne, atmosfera kolarskiego peletonu - uczestnicy mogą poczuć się niczym największe gwiazdy dyscypliny.
( 27 Maja 2021)
Tour de Pologne UCI World Tour: Z Lublina do Krakowa/

Czesław Lang zaprezentował w studiu TVP Sport trasę 78. Tour de Pologne UCI World Tour, który w tym roku potrwa od 9 do 15 sierpnia. – Wyścig zaskoczy wieloma nowościami. Pod względem sportowym będzie bardzo wymagający – mówi Czesław Lang.
( 21 Maja 2021)
BOPLAN partnerem 78. Tour de Pologne UCI World Tour

Belgijska firma BOPLAN, producent innowacyjnych systemów zabezpieczeń, będzie w tym roku partnerem 78. Tour de Pologne UCI World Tour, który odbędzie się w dniach 9–15 sierpnia.
( 18 Maja 2021)
Prezentacja trasy ORLEN Wyścigu Narodów w Białymstoku

Piękne Podlasie czeka na kolarzy. W dniach 29-30 maja Białystok będzie gospodarzem ORLEN Wyścigu Narodów. Drugiego dnia tego kolarskiego weekendu zaplanowano też otwarcie amatorskiego sezonu w serii ORLEN Lang Team Race.
( 12 Maja 2021)
Tour de Pologne Najlepszą Sportową Imprezą 2020 Roku

Tour de Pologne UCI World Tour został uznany za Najlepszą Sportową Imprezę 2020 Roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego. Nagrodę podczas Gali Mistrzów Sportu odebrała Agata Lang, wiceprezes Lang Team i wiceprezydent Europejskiej Unii Kolarskiej.
( 11 Stycznia 2021)
ORLEN Wyścig Narodów pod dyktando Holendrów

Olav Kooij wygrał w Rzeszowie drugi etap ORLEN Wyścigu Narodów UCI Nations Cup U23 i zwyciężył w klasyfikacji generalnej zawodów. Najlepszy z Polaków Bartosz Rudyk zajął na drugim etapie piąte miejsce, a w klasyfikacji generalnej był czternasty. Klasyfikację drużynową Pucharu Narodów wygrała reprezentacja Holandii, Polska zajęła dziewiąte miejsce.
( 13 Września 2020)
Holandia wygrywa pierwszy etap ORLEN Wyścigu Narodów
(żródło: LangTeam)

Reprezentacja Holandii wygrała pierwszy etap ORLEN Wyścig Narodów UCI Nations Cup U23 – drużynową jazdę na czas. Podium uzupełniły drużyn Szwajcarii i Niemiec. Polscy kolarze zajęli piąte miejsce. Zawody rozgrywane są w Rzeszowie, w niedzielę odbędzie się drugi etap – wyścig ze startu wspólnego.
Konferencja prasowa w Rzeszowie przed ORLEN Wyścigiem Narodów

Na dwa dni przed startem ORLEN Wyścigu Narodów w Rzeszowie organizatorzy zawodów oraz gospodarze miasta spotkali się na konferencji prasowej. Wzięli w niej udział Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, wiceprezydent Stanisław Sienko, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie Wacław Sudoł oraz dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang. ORLEN Wyścig Narodów odbędzie się w Rzeszowie 12 i 13 września. W wyścigu wystartuje trzynaście reprezentacji.