V kolejka Amatorskiej Ligi Unihokeja Nowy Targ.
 dodano: 15 Listopada 2007

Nie wiadomo czy  Święto Niepodległości tak wpłynęło na zawodników ALUnP, czy po prostu mieli oni słabszy dzień, wiadomo jednak, że piata kolejka stała na znacznie słabszym poziomie od wcześniejszych. Tylko końcówki spotkań Górale 2- 69 Team oraz Unihoc Team-Elita wprowadziły więcej ożywienia na trybunach...
Freelancer Steskal Team - AND Gorce 7-4 (4-0)

Drużyna Freelancera znowu do meczu przystępowała w okrojonym składzie, jednak już w pierwszej tercji zaaplikowała przeciwnikom aż 4 bramki. Po przerwie pojedynek nieco się wyrównał, jednak bardziej doświadczeni zawodnicy Freelancera nie pozwolili sobie odebrac zwycięstwa kontrolując mecz i utrzymując bezpieczną przewagę bramkową. Chwilami jednak(zwłaszcza pod koniec spotkania) drużyna AND Gorce była stroną przeważającą i atakującą z większym impetem bramkę przeciwnika. Mimo porażki zawodnicy AND Gorce pokazali iż ambicją można niwelować braki w ograni i wyszkoleniu. Na brawa zasługuje dwójka ich zawodników: Bącal Tadeusz oraz Podczerwiński Łukasz. Zawodnicy ci w końcówce meczu przeprowadzali wiele kombinacyjnych akcji i starali sie raz po raz rozbić obronę Freelancera. Po ich dwójkowej akcji wpadła też najpiękniejsza bramka piątej kolejki.
Kary:
5.18 min. Handzel Tomasz (Freelancer Steskal Team)
11.36 min. Fryżlewicz Bartek (Freelancer Steskal Team)
13.31 min. Staszel Tomasz (Freelancer Steskal Team)
19.21 min. Fryzlewicz Bartek (Freelancer Steskal Team)
25.54 min. Grzybek Andrzej (AND Gorce)
25.54 min. Handzel Tomasz (Freelancer Steskal Team)

Górale 2 - 69 Team 4-2 (2-1)
Drugi mecz tej kolejki podobnie jak pierwszy pojedynek stał raczej na niewysokim poziomie :-( Na boisku brak było jakiejkolwiek "myśli" taktycznej. Chaos i gra na "hurrra" zdominowały większość spotkania. Jednak wszystko to poszło w niepamięć gdy przy stanie 3-1 dla Górali do gry poderwali się zawodnicy drużyny 69. Oni podobnie jak gracze AND Gorce swoje braki w wyszkoleniu nadrabiają ambicją i wolą walki co nie przynosi im wyników lecz sprawia iż wielu kibiców lubi ten walczący zespół. Wracając jednak do meczu:
Od połowy drugiej tercji coś zaczyna psuć się w obronie Górali 2 co starają się wykorzystywać zawodnicy Team'u 69. Udaję się im doprowadzić do wyniku 3-2 i bardzo dramatycznej końcówki. Jednak przeciwnicy w najcięższych dla siebie momentach utrzymują zimną krew nie pozwalajać doprowadzić do wyrównania, a sami 26 sekund przed końcem stawiają "kropkę nad i" izdobywają czwartą bramkę.

Unihoc Team - Elita 4-5 (1-4)
Pojedynek wieczoru był zdecydowanie najlepszy w piątej kolejce, jednak ciekawy zrobił sie dopiero w drugiej tercji, kiedy zawodnicu Unihoc'a ze stanu 1-5 doprowadzili do wyniku 4-5!!
Pierwsza tercja pod zdecydowane dyktando Elity. Tylko chwilowy brak koncentracji sprawił, iż stracili bramkę na 1-1. Tą stratę odrobili jednak już 10 sekund później, znów wychodząc na prowadzenie.
Druga tercja zaczęła się od bramki na 1-5 dla Elity i zapowiadało się, iż będzie po meczu jednak . . .
Jednak grającym w sześciu zawodnikom Elity zaczęło brakować "pary w płucach". Doskonale wyczuła do ekipa Unihoc'a i mimo słabszej gry swych liderów skutecznie starała się wyrównać to spotkanie. Wiarę w odmienienie losów meczu dał zdobywający dwie bramki w odstępkie UWAGA - czterech sekund!! - Dawid Fryźlewicz. Jednak do wyrównania zabrakło już czasu ...
21.52 min. Babiak Dariusz (Unihoc Team)
24.27 min. Ciesielski Mariusz (Unihoc Team)

12.11.200786
Po piątej kolejce coraz pewnie na czele najlepiej punktujących zawodników czuje się Łukasz Garb z Elity. W piątej kolejce do swego dorobku dorzucił dwie bramki, i ma ich już na swoim koncie 8. Na drugie miejsce "najlepswzych strzelców" wskoczył zdobywca trzech bramek dla Freelancer Steskal Team - Tomasz Staszel, który w poprzednich meczach miał ich cztery. Najlepszym "asystentem jest Maciej Sulka z Elity z sześcioma podaniami otwierającymi droge do bramki partnerom z drużyny. Za jego plecami jest zawodnik drużyny Górale 2- Krystian Węgrzyn z pięcioma ostatnimi podaniami.