11 marca II Zimowe Igrzyska Lekarskie Biegi 10 km.
 dodano: 11 Marca 2007

Zimowe zmagania lekarzy zakończyły biegi narciarskie  na dystansie 10 km stylem klasycznym.
  Na tym dystansie wystartowało 13 zawodników w różnych kategoriach wiekowych.
W galerii fotoreportaż z biegu.
 Pelne wyniki Biegów , Duathlonu, Łyżwiarstwa, Hokeja na lodzie i Tenisa stołowego do pobrania tutaj w formacie excela.!!!!

W zawodach organizowanych przez Maciej Jachymiak przy wsparciu  Naczelnej Izby Lekarskiej i Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie wystartowało blisko 200 uczestników.
Lekarze zmagali się w  narciarstwie alpejskim, biegach, duathlonie, snowboardzie carvingu, łyżwiarstwie i hokeju na lodzie.
Równolegle do zmagań na śnieżnych i lodowych trasach  w nowotarskiej Hali Gorce rozegrano II Mistrzostwa Polski Lekarzy w Tenisie Stołowym.
Zawody rozpoczęły się slalomem i slalomem gigantem w obu konkurencjach wzięło udział ponad 50 zawodników.
W łyżwiarstwie na dystansie 500 m wystartowało  29 zawodników w  5 kategoriach wiekowych, W biegu na dystansie 5 km zmierzyło się dziewiętnastu narciarzy, a  na dystansie 10 km trzynastu. na dodatkowy bieg do duathlonu zdecydowało się  10 biegaczy w tym trzy panie.
W hokeju na lodzie zmierzyły się trzy  drużyny  trzyosobowe  reprezentujące środowiska lekarskie z Bydgoszczy, Nowego Targu i Białegostoku.
W wyniku przeprowadzonych rozgrywek  pierwsze miejsce zajął zespół z Bydgoszczy w składzie  (Dariusz Możdżeń, Grzegorz Masternak, Remigiusz Tomczyk). Drugie miejsce zajęła drużyna z Nowego Targu(Piotr Świst, Maciej Jachymiak, Hubert Wolski) a na trzeciej pozycji uplasowała się trójka z Białegostoku (Marian Słowik, Marcin Bierć, Adam Dyrda) Kadra lekarzy rozegrała również dwa towarzyskie  spotkania z drużynami „Adaśko” oraz „Kowaniec” z Nowego Targu.
Z kolei w II Mistrzostwach Polski  Lekarzy w Tenisie Stołowym udział w  turnieju wzięło blisko 40 zawodników .