W trzecim dniu trwania XII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegrano bieg na dochodzenie. Zawodnicy startowali do biegu w kolejności i odstępach czasowych uzyskanych w dniu poprzednim w sprincie . O zajęciu miejsc decydowała bezwzględna kolejność na mecie po przebiegnięciu odpowiednio dystansu 3,75; 4; 5; 6; km oraz czterech strzelaniach: dwóch w pozycji leżącej i dwóch w pozycji stojącej.
Pełne wyniki biegu na dochodzenie w formacie excela do pobrania tutaj!!!!
W biegu na dochodzenie została przełamana dobra passa zawodników z BKS WP Kościeliska, chociaż zadowolony ze startu może być
Adam Kwak, który do kolekcji dodał drugi mistrzowski tytuł , po który sięgną z drugiej pozycji uzyskanej podczas biegu sprinterskiego. W pierwszych szóstkach w swoich kategoriach wiekowych znaleźli się również inni czołowi zawodnicy kościeliskiego klubu:
Jadwiga Galica (3), Karolina Pitoń, (4) Katarzyna Jakieła (5) Marcin Para (2), Łukasz Szczurek (4), Rafał Potrząsaj (6), Jan Litwin (4)
Wyniki biegu:
XII OOM
Juniorki Młodsze dystans 3,75 km L L S S Czas łączny
1. Monika Guła MKS Duszniki Zdrój 1 1 2 2 21.05,4
2. Aleksandra Paszowska UKS G-8 Bielany 1 0 1 1 21.33,4
3. Jadwiga Galica BKS WP Kościelisko 0 1 3 0 22.02,5
4. Magdalena Kępka BLKS Żywiec 3 0 1 2 22.56,7
5. Monika Bielak MKS Karkonosze 1 0 3 1 23.18,6
6. Irena Bukacka MKS Duszniki Zdrój 1 1 4 2 23.41,5
Juniorzy Młodsi Dystans 4 km L L S S Czas łączny
1. Kamil Połeć MKS Duszniki Zdrój 3 1 2 3 20.13,7
2. Marcin Para BKS WP Kościelisko 1 2 1 2 20.27,7
3. Łukasz Słonina MKS Duszniki Zdrój 2 0 3 2 20.31,0
4. Łukasz Szczurek BKS WP Kościelisko 2 1 3 3 20.44,6
5. Oskar Opanowicz MKS Duszniki Zdrój 2 0 2 1 20.51,7
6. Rafał Potrząsaj BKS WP Kościelisko 3 3 2 4 21.13,7
Mistrzostwa Polski Juniorów
Juniorki Dystans 5 km L L S S Czas łączny
1. Weronika Nowakowska MKS Duszniki Zdrój 2 2 1 3 26.13,3
2. Kamila Czerniak MKS Karkonosze 2 3 2 3 28.42,7
3. Dominika Kuflowska AZS Ae Wrocław 1 0 2 2 29.14,3
4. Karolina Pitoń BKS WP Kościelisko 3 1 2 0 29.37,6
5. Katarzyna Jakieła BKS WP Kościelisko 2 1 4 0 29.38,0
6. Mirosława Grzegorczyk AZS AE Wrocław 3 3 1 2 30.30,7
Juniorzy Dystans 6 km L L S S Czas łączny
1. Adam Kwak BKS WP Kościelisko 1 3 3 2 24.20,1
2. Sebastian Witek AZS AWF Katowice 0 1 2 2 24.36,6
3. Adrian Maciulewicz KS Karkonosze 2 2 1 2 24.46,2
4. Jan Litwin BKS WP Kościelisko 0 3 3 5 25.04,7
5. Mirosław Kobus AZS AE Wrocław 2 2 4 2 25.39,9
6. Emil Dobrowolski UKS G-8 Bielany 2 1 2 4 25.55,2
W ostatnim dniu zawodów zostanie rozegrana najbardziej emocjonująca konkurencja biathlonowa bieg sztafetowy