START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Biathlon
XII OOM W Biathlonie letnim 16 Lipca Sztafety
 dodano: 16 Lipca 2006

W ostatnim dniu  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biathlonie letnim rozegrane zostały sztafety.
Ta najbardziej emocjonująca konkurencja biathlonu dostarczyła i tym razem wiele emocji  zgromadzonym na stadionie w Kirach kibicom.
Nie zawiedli faworyci,  Juniorzy  i Juniorzy Młodsi I z BKS WP Kościelisko stanęli na  najwyższym stopniu podium Druga sztafeta juniorów młodszych wywalczyła  7 pozycję. Gorzej wypadły dziewczyny. Juniorki zajęły drugą pozycję a Juniorki młodsze dopiero uplasowały się na 5 pozycj

 Fotoreportaż z sztafet przedstawiamy w galerii.!!!

  Pełne wyniki sztafet oraz klasyfikacja koncowa wkrótce


W klasyfikacji OOM wśród Juniorek Młodszych , które miały do pokonania dystans 3x3 km i dwa strzelania  leżąc i stojąc zwyciężyła bezapelacyjnie  sztafeta BLKS Żywiec/ SMS Moszczeniczanka w składzie  Ewelina Gustyn,  Magdalena Kępka i Dorota Śleziak,  Zwyciężczynie uzyskały  łączny czas biegu 44.34,7 Drugie miejsce wywalczył  zespół MKS Duszniki Zdrój I w składzie : Irena Bukacka, Sylwia Brzegowiska, i Monika Guła czas biegu tego zespołu  był gorszy od poprzedniczek o 2.28, 6 . Na trzeciej pozycji uplasowały się dziewczyny z UKS G-8 Bielany: Aleksandra Paszowska, Mariola Bociana, Paulina Dobrowolski. Czas sztafety-48.06,7

 Wśród juniorów młodszych , którzy biegli na dystansie 3x 3,75 km z dwoma strzelaniami bezkonkurencyjni okazali się  Marcin Para, Łukasz Szczurek i Grzegorz Denar z BKS WP Kościelisko. Mając pięć rund karnych za niecelne strzały uzyskali łączny czas biegu45.18,3. O ponad 38 sekund gorszy czas uzyskała druga w tum dniu sztafeta z MKS Duszniki Zdrój I w skaldzie Paweł Zięba, Kamil Połeć i Łukasz Słonina. Ten zespół miał na koncie tylko 4 pudła.
 Trzecie miejsce zajął II Team z Dusznik w składzie Oskar Opanowicz, Szymon Turkowicz i Zenon Marchewka Z 5 niecelnymi strzałami uzyskali czas 47.23,1.
  
Juniorki biegły na dystansie 3x3 km z strzelaniami leżąc i stojąc.
  Mistrzowski tytuł wywalczyła zespół z AZS AE Wrocław w składzie Dominika Kuflowska, Monika Skoczeń, Marta Koza Mając cztery rundy karne do pokonania uzyskały  czas 49.07,1
  Minutę i 21 s starty na mecie miał drugi w tym dniu zespół. Drużyna BKS WP Kościelisko wystartowała w składzie  Katarzyna Jakieła, Iga Kaczmarczyk i Karolina Pitoń, Biegnąca na ostatniej zmianie Karolina Pitoń   strzelała bezbłędnie i uzyskała najlepszy czas biegu wśród juniorek 15.08,7 i wyprowadziła zespół na drugie miejsce.
 Trzecią pozycją musiały zadowolić się zawodniczki MKS Karkonosze : Celina Szynkiewicz, Kamila Czerniak, Joanna Grzeszczak, które miały aż 11 niecelnych strzałów i przybiegły na metę z ponad trzyminutową stratą.
Wśród Juniorów, którzy biegli na dystansie 3x 4 km  najlepszy wynik uzyskała drużyna BKS WP Kościelisko, w składzie Piotr Ziemianin, Adam Kwak, i Jan Litwin mając trzy niecelne strzały na mecie zameldowali się z łącznym czasem 48.17,6
 Ponad minutę starty do nich miał zespół MKS Karkonosze: Marek Bujak, Michał Michałków i Adrian Maciulewicz. Aż sześć rund karnych nie pozwoliło na lepszą pozycję tego zespołu. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z AZS AWF Katowice. Tomasz Puda, Grzegorz Bil i Sebastian Witek mieli wspólnie 9  niecelnych strzałów i aż 2.11 s straty do zwycięzców.
 
 W klasyfikacji klubowej najwięcej punktów zgromadził MKS Duszniki 104,65 pkt
 Na drugim miejscu uplasowała się BKS WP Kościelisko 89,99 pkt, Trzeci był BLKS Żywiec 48,66 pkt. Kolejne miejsca zajęły kluby: MKS Karkonosze, UKS G-8 Bielany Warszawa, UKS Lider Katowice, „ Malafir Czarny Bór, MKS Dragon Chełm, NKS dynamit Chorzów, AZS AWF Katowice, KS Ryfama Rybnik, IKN Górnik Iwonicz Zdrój, o AZS AE Wrocław.
 W klasyfikacji województw aż 157,26 pkt zgromadziło na koncie woj. dolnośląskie, Drugie miejsce zdobyło woj. małopolskie z 89,99 pkt( jedyny Klub BKS WP Kościelisko)
Na trzecim miejscu uplasowało się woj. śląskie 70,32 pkt 4 pozycję zajęło woj. mazowieckie, 6-tą lubelskie a 7-ą podkarpackie.
 Wójt Gminy Kościelisko wyróżnił również indywidualnie zawodników:
 Pamiątkowe Spinki otrzymali: Weronika Nowakowska, Monika Gułą i Agata Jakieła, Łukasz Szczurek, Adam Kwak i Jan Litwin.
 Specjalną okrągłą spinkę góralską otrzymał zespół Województwa Dolnośląskiego a specjalną nagrodę otrzymał rektor AWF Katowice prof. Zbigniew Waszkiewicz.
 Gospodarzami zawodów Biathlonowych OOM w 2007 roku będzie woj. Małopolskie.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    3156 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020