XII OOM W Biathlonie letnim 16 Lipca Sztafety
 dodano: 16 Lipca 2006

W ostatnim dniu  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biathlonie letnim rozegrane zostały sztafety.
Ta najbardziej emocjonująca konkurencja biathlonu dostarczyła i tym razem wiele emocji  zgromadzonym na stadionie w Kirach kibicom.
Nie zawiedli faworyci,  Juniorzy  i Juniorzy Młodsi I z BKS WP Kościelisko stanęli na  najwyższym stopniu podium Druga sztafeta juniorów młodszych wywalczyła  7 pozycję. Gorzej wypadły dziewczyny. Juniorki zajęły drugą pozycję a Juniorki młodsze dopiero uplasowały się na 5 pozycj

Fotoreportaż z sztafet przedstawiamy w galerii.!!!

Pełne wyniki sztafet oraz klasyfikacja koncowa wkrótce

W klasyfikacji OOM wśród Juniorek Młodszych , które miały do pokonania dystans 3x3 km i dwa strzelania  leżąc i stojąc zwyciężyła bezapelacyjnie  sztafeta BLKS Żywiec/ SMS Moszczeniczanka w składzie  Ewelina Gustyn,  Magdalena Kępka i Dorota Śleziak,  Zwyciężczynie uzyskały  łączny czas biegu 44.34,7 Drugie miejsce wywalczył  zespół MKS Duszniki Zdrój I w składzie : Irena Bukacka, Sylwia Brzegowiska, i Monika Guła czas biegu tego zespołu  był gorszy od poprzedniczek o 2.28, 6 . Na trzeciej pozycji uplasowały się dziewczyny z UKS G-8 Bielany: Aleksandra Paszowska, Mariola Bociana, Paulina Dobrowolski. Czas sztafety-48.06,7

Wśród juniorów młodszych , którzy biegli na dystansie 3x 3,75 km z dwoma strzelaniami bezkonkurencyjni okazali się  Marcin Para, Łukasz Szczurek i Grzegorz Denar z BKS WP Kościelisko. Mając pięć rund karnych za niecelne strzały uzyskali łączny czas biegu45.18,3. O ponad 38 sekund gorszy czas uzyskała druga w tum dniu sztafeta z MKS Duszniki Zdrój I w skaldzie Paweł Zięba, Kamil Połeć i Łukasz Słonina. Ten zespół miał na koncie tylko 4 pudła.
 Trzecie miejsce zajął II Team z Dusznik w składzie Oskar Opanowicz, Szymon Turkowicz i Zenon Marchewka Z 5 niecelnymi strzałami uzyskali czas 47.23,1.

Juniorki biegły na dystansie 3x3 km z strzelaniami leżąc i stojąc.
  Mistrzowski tytuł wywalczyła zespół z AZS AE Wrocław w składzie Dominika Kuflowska, Monika Skoczeń, Marta Koza Mając cztery rundy karne do pokonania uzyskały  czas 49.07,1
  Minutę i 21 s starty na mecie miał drugi w tym dniu zespół. Drużyna BKS WP Kościelisko wystartowała w składzie  Katarzyna Jakieła, Iga Kaczmarczyk i Karolina Pitoń, Biegnąca na ostatniej zmianie Karolina Pitoń   strzelała bezbłędnie i uzyskała najlepszy czas biegu wśród juniorek 15.08,7 i wyprowadziła zespół na drugie miejsce.
 Trzecią pozycją musiały zadowolić się zawodniczki MKS Karkonosze : Celina Szynkiewicz, Kamila Czerniak, Joanna Grzeszczak, które miały aż 11 niecelnych strzałów i przybiegły na metę z ponad trzyminutową stratą.
Wśród Juniorów, którzy biegli na dystansie 3x 4 km  najlepszy wynik uzyskała drużyna BKS WP Kościelisko, w składzie Piotr Ziemianin, Adam Kwak, i Jan Litwin mając trzy niecelne strzały na mecie zameldowali się z łącznym czasem 48.17,6
 Ponad minutę starty do nich miał zespół MKS Karkonosze: Marek Bujak, Michał Michałków i Adrian Maciulewicz. Aż sześć rund karnych nie pozwoliło na lepszą pozycję tego zespołu. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z AZS AWF Katowice. Tomasz Puda, Grzegorz Bil i Sebastian Witek mieli wspólnie 9  niecelnych strzałów i aż 2.11 s straty do zwycięzców.

W klasyfikacji klubowej najwięcej punktów zgromadził MKS Duszniki 104,65 pkt
 Na drugim miejscu uplasowała się BKS WP Kościelisko 89,99 pkt, Trzeci był BLKS Żywiec 48,66 pkt. Kolejne miejsca zajęły kluby: MKS Karkonosze, UKS G-8 Bielany Warszawa, UKS Lider Katowice, „ Malafir Czarny Bór, MKS Dragon Chełm, NKS dynamit Chorzów, AZS AWF Katowice, KS Ryfama Rybnik, IKN Górnik Iwonicz Zdrój, o AZS AE Wrocław.
 W klasyfikacji województw aż 157,26 pkt zgromadziło na koncie woj. dolnośląskie, Drugie miejsce zdobyło woj. małopolskie z 89,99 pkt( jedyny Klub BKS WP Kościelisko)
Na trzecim miejscu uplasowało się woj. śląskie 70,32 pkt 4 pozycję zajęło woj. mazowieckie, 6-tą lubelskie a 7-ą podkarpackie.
 Wójt Gminy Kościelisko wyróżnił również indywidualnie zawodników:
 Pamiątkowe Spinki otrzymali: Weronika Nowakowska, Monika Gułą i Agata Jakieła, Łukasz Szczurek, Adam Kwak i Jan Litwin.
 Specjalną okrągłą spinkę góralską otrzymał zespół Województwa Dolnośląskiego a specjalną nagrodę otrzymał rektor AWF Katowice prof. Zbigniew Waszkiewicz.
 Gospodarzami zawodów Biathlonowych OOM w 2007 roku będzie woj. Małopolskie.