I liga tenisa stołowego Zwycięstwo w wielkim stylu!
 dodano: 17 Września 2007

Ogromną niespodziankę sprawiły tenisistki stołowe Gorców Juta Nowy Targ występujące w I lidze w grupie południowej. Nowotarżanki w inauguracyjnym pojedynku przed własną publicznością ograły faworyzowany zespół KKTS Krosno 7-3!
Spotkanie było bardzo zacięte i emocjonujące. Trwało on równe trzy godziny a aż sześć z dziesięciu gier kończyło się tie-breakiem.
Już pierwsze dwie potyczki sporą dawkę emocji. Na pierwszym stole Kalawa stoczyła pasjonujący pojedynek z Świniuch. Nowotarżanka prowadziła już 2-0 w setach by w kolejnych dwóch partiach ulec rywalce. O zwycięstwie zadecydować więc musiał piąty set, który na swoją korzyść rozstrzygnęła zawodniczka Gorców.

Równocześnie na drugim stole toczyło się spotkanie Godlewskiej ze Stasik, zakończone tym razem porażką młodej góralki 2-3. W następnych grach singlowych Paulina Kowlaczyk dała sobie odebrać Kordyś tylko jednego seta, natomiast debiutująca w barwach Gorców, Agnieszka Sikorska po dwóch wysoko przegranych setach w trzech kolejnych zwyciężyła z Natalią Górak.
 W deblach nowotarżanki wygrały oba pojedynki. Duet Godlewska z Sikorską 3-0 ograł Górak i Stasik natomiast Kalawa z Kowalczyk po pięciu setach wyszły zwycięsko ze starcia z Świniuch i Kordyś.
 Po przerwie Kalawa stanęła do pojedynku z Kordyś i po raz kolejny widzom przyszło oglądać tie-break, zakończony na szczęście triumfem nowotarżanki. Gorzej poszło Godlewskiej, która gładko 0-3 przegrała z Górak.
 W dwóch ostatnich grach Dytko wygrała z Stasik 3-2 natomiast Kowalczyk dała się ograć Świniuch 1-3.
 W dzisiejszym meczu w drużynie Gorców zabrakło Maji Krzewickiej, która kilka dni temu rozchorowała się.
Tomasz Kowalczyk (trener Gorców Juta): Wbrew wynikowi to nie było wcale łatwe spotkanie. Pojedynek był bardzo zacięty i widowiskowy. Myślę, że mecz mógł się podobać publiczności. Cieszymy się bardzo, że udało się wygrać. Powiem szczerze, że przed spotkaniem po cichu liczyliśmy na remis. Tym czasem dziewczyny mile mnie zaskoczyły. Naprawdę zostawiły dzisiaj w tym meczu dużo zdrowia. Cieszy wysoka forma Gosi Kalawy a także debiut Agnieszki Sikorskiej, zwłaszcza, że mieliśmy dylemat czy postawić na nią czy na Rachele Dytko. Troszkę zaryzykowaliśmy, ale chcieliśmy aby Sikorska obyła się z pierwszą ligą.
Czesław Knapik (trener KKTS Krosno): Mój zespół dzisiaj po prostu zagrał słabo. Dziewczyny były bardzo spięte i nic im nie wychodziło. O lekceważeniu rywala nie ma mowy. Myślę, że decydującym momentem była porażka Natalii Górak z Sikorską. Meczu w którym prowadzi się 2-0 nie powinno się przegrać. Muszę pochwalić zespół z Gorców, który zagrał dzisiaj na wysokim poziomie.

Gorce Juta Nowy Targ – KKTS Krosno 7-3
Punkty: Małgorzata Kalawa 2,5, Paulina Kowalczyk 1,5, Agnieszka Sikorska 1,5, Rachela Dytko 1, Izabela Godlewska 0,5 – Wioletta Świniuch 1, Natalia Stasik 1, Natalia Górak 1, Izabela Kordyś 0. Sędziowali: A. Wieczorek i J. Guzik.
Wyniki gier: Kalawa – Świniuch 3-2 (11-9, 11-6, 12-14, 13-15, 11-8), Godlewska – Stasik 2-3 (12-10, 11-9, 5-11, 2-11, 9-11), Kowalczyk – Kordyś 3-1 (11-6, 10-12, 11-9, 11-7), Sikorska – Górak 3-2 (6-11, 6-11, 11-9, 11-9, 11-7), Kalawa/Kowalczyk – Kordyś/Świniuch 3-2 (11-8, 11-13, 11-6, 8-11, 11-3), Sikorska/Godlewska – Górak/Stasik 3-0 (13-11, 11-9, 12-10), Kalawa – Kordyś 3-2 (11-7, 10-12, 8-11, 11-9, 11-9), Godlewska – Górak 0-3 (8-11, 9-11, 8-11), Kowalczyk – Świniuch 1-3 (9-11, 14-12, 8-11, 7-11), Dytko – Stasik 3-2 (13-11, 11-9, 7-11, 7-11, 11-8).