VIII Puchar SNPTT Im J. Oppenheima
 dodano: 14 Kwietnia 2007

Przy wspaniałej słonecznej pogodzie w malowniczym otoczeniu Doliny Chochołowskiej rozegrany został VIII Puchar SNPTT im J. Oppenheima w narciarstwie wysokogórskim. Pomimo iż były one zarazem finałem Pucharu Polski w tej dyscyplinie na starcie stanęło niespełna 50 pan i panów w kategoriach wiekowych: Senior, Nestor, Junior, Kadet, Młodzik oraz Amator Open. Powodem tak małej frekwencji były równocześnie rozgrywane w tym samym dniu zawody Parków Narodowych oraz Puchar Wysokich Tatr na Słowacji.
W zawodach wzięli udział narciarze od lat startujący w tej sympatycznej imprezie. Warto podkreślić iż tegoroczne zawody były włączone w obchody 100 lecia klubu SNPTT 1907, najstarszego narciarskiego klubu w Polsce.
W galerii fotoreportaż z zawodów. ( dołączone są jeszcze zdjęcia M. Bielawskiego )

Wśród seniorów, pierwszy na mecie zameldował się Szymon Zachwieja ratownik Grupy Podhalańskiej GOPR. Czas jaki uzyskał to 2:42.15,02
Drugi był Jarosław Prokop z KN Kandahar 2:43.58,141, trzecie miejsce wywalczył Tomasz Brzeski z KW Nowy Sącz 2:51.38,262
Wśród seniorek najlepszy rezultat uzyskała zakopianka Klaudia Tasz, startująca w barwach katowickiego klubu KN Kandahar . Czas jaki uzyskała na trasie to 3:41.23,401, drugą pozycję wywalczyła jej koleżanka klubowa Aleksandra Dzik 3:51.52,058 a trzecią pozycję zajęła również zawodniczka KN Kandahar Agnieszka Solik 4:13.40,473

Seniorzy mieli do pokonania najdłuższą trasę, która liczyła 22 km i 1932 m przewyższenia prowadząc z Polany Chochołowskiej na Grzesia, Wołowiec na Polanę Chochołowską a następnie na Trzydniowiański i Kończysty Wierch wznoszący się nad Dol Jarząbcza. Ze szczytu zjazd z powrotem na Polanę Chochołowską, gdzie w okolicach elektrowni usytuowana była meta.
Nestorzy mieli do pokonania trochę krótszą trasę bowiem rozpoczynali pierwszy zjazd już z Rakonia. Długość trasy wynosiła 20,2 km a przewyższenie 1731 m
Tutaj najlepszy rezultat uzyskał Edward Grzegorzek z KN Kandahar 4:53.08,863
Drugi był Grzegorz Żyrzyński również KN Kandahar 5:17.50,151
Z kolei Kadeci, Juniorzy oraz Amatorzy mieli do pokonania znacznie krótszy odcinek z Polany Chochołowskiej na Grzesia i Rakoń a następnie zjazd na Polanę Chochołowską . Trasa liczyła 9,2 km oraz 79 m przewyższenia.
Wśród Juniorów najlepszy rezultat uzyskał Mateusz Kulig z TKN Tatra Team 1:05.23,343. Najlepszym kadetem był Piotr Grzegorzek a najszybszą kadetka Julia Wajda za nią uplasowała się Aleksandra Chruściel, Ewa Gajewska i Katarzyna Buczyńska.
Młodziczki miały do pokonania najkrótszą trasę z Polany Chochołowskiej na Grzesia i z  powrotem długość 5,4 km oraz 513 m przewyższenia. W tej kategorii wystartowały dwie zawodniczki a na mecie pierwsza zameldowała się Maria Myśliwska a druga byłą Agata Cikowska.
W kategorii Amatorów wystartowała tylko jedna zawodniczka Jowita Bulińska , wśród amatorów najszybszy w tych zawodach był Marek Goździk, drugi czas uzyskał Tomasz Żyrek a trzeci był Daniel Kessler

Pełne wyniki do pobrania tutaj w formacie pdf!!!!
 Pełne wyniki weteranó open do pobrania tutaj w formacie pdf!!!!