7 luty XIII OOM. Adam Kwak mistrzem Polski juniorów.
 dodano: 7 Lutego 2007

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży traktowana jest jako mistrzostwa polski w kategorii juniorów i juniorów młodszych. Jest to więc najważniejsza impreza sportowa w roku dla młodych biathlonistów.
W pierwszym dniu trwania zawodów zostały przeprowadzone biegi sprinterskie, na dystansach 10km, 7,5km oraz 6 km.
Na starcie stanęło 131 dziewcząt i chłopców, którzy wystartowali w dwóch kategoriach wiekowych junior i junior młodszy.
Sukcesy odnieśli zawodnicy z reprezentacji województwa małopolskiego( wszyscy trenujący w BKS WP Kościelisko), którzy zdobyli aż 5 medali: jeden złoty, dwa srebrne i dwa brązowe.
W galerii obszerny fotoreportaż z zawodów.
Pełne wyniki  biegu sprinterskiego do pobrania tutaj w formacie excela!!!

Wśród juniorów  mistrzowski tytuł na dystansie  10 km z dwoma strzelaniami wywalczył Adam Kwak, trzecie miejsce uzyskał Łukasz Szczurek.  Siódme miejsce uzyskał Wojciech Maryniarczyk, dziesiąty był Adrian Pitoń a jedenasty Rafał Potrząsaj – wszyscy zawodnicy  BKS WP Kościelisko..
   „Było trudno Adam podkręcił tempo,  to jest sprint i dałem z siebie wszystko”  mówi Łukasz Szczurek  mistrz świata juniorów młodszych, który pierwszy rok w Polsce startuje w kategorii Juniorów.
„ Bieg był dobry- startowałem jako pierwszy z faworytów tych zawodów. Za mną byli Sebastian Witek, Tomasz Puda i Łukasz  no i trzeba było uciekać.” stwierdził na mecie Adam Kwak.
  Wśród juniorów młodszych  Jakub Gąsienica BKS WP Kościelisko był dopiero 10 – z pięcioma niecelnymi strzałami zaliczył dodatkowe 750 m i na mecie miał czas o przeszło 2 minuty gorszy od zwycięzcy w tej kategorii Rafała Lepela. AZS AWF Katowice.

Bardzo dobrze zaprezentowały się juniorki na co dzień trenujące w BKS WP Kościelisko. Srebro Karoliny Pitoń i Brązowy medal Jadwigi Galicy usatysfakcjonowały miejscowych  kibiców. Pierwsze miejsce wywalczyła fenomenalnie biegnąca Weronika Nowakowska, która ostro podkręciłą tempo i pomimo dwóch rund karnych uzyskała na mecie czas  o ponad minutę lepszy od  zawodniczek z Kościeliska.  Na 12 pozycji uplasowała się Halina Klejka a 13 była Katarzyna Gąsienica.

Wśród juniorek młodszych  srebro wywalczyła Katarzyna Leja BKS WP Kościelsko, która z dwoma niecelnymi strzałami  przybiegła na metę zaledwie 34 ,7 s po zwyciężczyni biegu Monice Hojnisz. UKS Lider Katowice.
Dominika Sobczak była piąta, Katarzyna Szeliga uplasowała się na dziewiątej pozycji, Anna Pitoń na dziesiątej a Iwona Iwaniec była jedenasta. (wszystkie BKS WP Kościelisko).
W kolejnym dniu o godz. 10.00 na trasę biegu pościgowego wyruszą juniorzy, którzy będą mieli do pokonania  dystans 12,5 km   z czterema strzelaniami. juniorzy młodsi i muniorki pobiegną na trasie  10 km a juniorki młodsze 7,5 km.

Wyniki:
 Juniorzy 10 Km LS

1. Adam Kwak BKS WP Kościelisko 26.54,3 s ( dwa niecelne strzały)
2. Sebastian Witek AZS AWF Katowice 27.28,5 (1 pudło)
3. Łukasz Szczurek BKS WP Kościelisko /ZSMS Zakopane 28.12,1 (2 niecelne strzały.)

Juniorzy Młodsi : 7,5 km LS
1.Rafał Lepel AZS AWF Katowice 22.27,0 2 pudła)
2. Łukasz Słonina MKS Duszniki Zdrój SMS Duszniki 22.42,5 (2 pudła)
3. Oskar Opanowicz MKS Duszniki Zdrój SMS Duszniki 23.08,0 (dwa pudła)

Juniorki: 7,5 km LS
1. Weronika Nowakowska AZS AWF Katowice 23.30,6 ( 2 pudła)
2. Karolina Pitoń BKS WP Kościelisko 25.17,4 (trzy Niecelne strzały)
3. Jadwiga Galica BKS WP Kościelisko/ZSMS Zakopane 25.27,7 dwa niecelne strzały)
…….
12 Halina Klejka BKS WP Kościelisko /ZSMS Zakopane  27.33,9 ( 4 pudła)
13. Katarzyna Gąsienica BKS WP Kościelisko /ZSMS Zakopane 27.42,2 (3 pudła)
 Juniorki Młodsze 6 km LS
1. Monika Hojnisz UKS Lider Katowice 22.16,7 ( 4 niecelne strzały)
2. Katarzyna Leja BKS WP Kościelisko/ZSMS Zakopane 22.51,4 2 (niecelne strzały)
3. Sylwia Brzegowska MKS Duszniki Zdrój /SMS Duszniki 23.25,1 (5 niecelnych strzałów)
…..
5 Dominika Sobczak BKS WP Kościelisko /ZSMS Zakopane 23.43,7(6 niecelnych strzałów)
….
9. Katarzyna Szeliga BKS WP Kościelisko /ZSMS Zakopane 24.29,5 ((5 niecelnych strzałów)
10.Anna Pitoń BKS WP Kościelisko /ZSMS Zakopane 24.45,9 (5 niecelnych strzałów)
11. Iwona Iwaniec BKS WP Kościelisko /ZSMS Zakopane 25.09,4 (5 niecelnych strzałów)