10 luty XIII OOM w biathlonie bieg indywidualny. Złoty Łukasz Szczurek!
 dodano: 10 Lutego 2007

Po dniu przeznaczonym na treningi rozegrana została kolejna biathlonowa konkurencja – bieg indywidualny.
Jest to koronny dystans Łukasza Szczurka, który właśnie podczas tego – długiego biegu we włoskim Martell wywalczył tytuł tegorocznego Mistrza Świata juniorów młodszych.
Faworyt nie zawiódł kibiców.  Na 15 km dystansie uzyskał czas biegu 38.41,1 i miał tylko trzy niecelne strzały( w tej konkurencji za każde pudło doliczana jest minuta karna) i ostatecznie łączny czas na mecie to 41.41,1   „ Dzisiaj śnieg był lepszy- zmrożony więc biegło mi się lepiej niż w czwartek. Ostatnio przygotowywałem się na inne trasy. Na świecie  są dłuższe nieraz o minutę  podbiegi i zjazdy więc można odpocząć. Tutaj  trasa  z krótkimi podbiegami i zjazdami dużo zakrętów jest trudno, ale dałem z siebie wszystko”  powiedział po biegu  Łukasz Szczurek.  Walka była bardzo zacięta – bowiem jak już wcześniej mówiliśmy zawodnik BKS WP Kościelisko startuje w tym roku już  ze starszymi kolegami w kategorii juniorów.
W galerii fotoreportaz z sobotnich zawodów!!!!!

Pełne wyniki  biegu indywidualnego w formacie excela do pobrania tutaj!!!!!!

Zwycięzca dwóch poprzednich  biegów Adam Kwak (BKS WP Kościelisko) miał gorsze wyniki na strzelnicy 6 niecelnych strzałów  i pomimo prawie minutę lepszego czasu w biegu ostatecznie został sklasyfikowany na drugiej pozycji.
Sebastian Witek ( AZS AWF Katowice) zdobywca dwóch srebrnych medali, dołączył do kolekcji tym razem brąz. W pierwszej dziesiątce uplasowali się jeszcze  trzej zawodnicy z Kościeliska. Wojciech Maryniarczyk (6), Grzegorz Penar (7) i Adrian Pitoń (8)
Wśród  juniorek, które biegły na dystansie 12,5 km  najlepszy wynik uzyskała Marta Koza (AZS AWF Wrocław), która z drugim czasem biegu (37.50,2) miała tylko 4 niecelne strzały. Liderka dwóch poprzednich biegów Weronika Nowakowska ( AZS AWF Katowice)  miała najlepszy czas biegu – 37.03,0 ale 9 niecelnych strzałów pozwoliło jej zająć tylko 7 miejsce.
Jadwiga Galica z pięcioma pudłami wywalczyła czwartą pozycję a Karolina Pitoń szóstą. Na dziesiątym miejscu uplasowała się Katarzyna Gąsienica. (wszystkie BKS WP Kościelisko).
Wśród Juniorów Młodszych na dystansie 12,5 km faworyci również uplasowali się na czele stawki. Łukasz Słonina (MKS Duszniki Zdrój )  z trzema niecelnymi strzałami zajął pierwszą pozycję, srebro wywalczył Rafał Lepel(AZS AWF Katowice),a brąz Oskar Opanowicz (MKS Duszniki).
 Jakub Gąsienica  (BKS WP Kościelisko) na trasie utrzymywał bardzo dobre tempo- uzyskał czwarty czas biegu(35.23,1) ale zawiodła celność i   doliczono mu dziewięć karnych minut- Ostatecznie uplasował się na  7 pozycji.
Juniorki Młodsze miały do pokonania dystans 10 km
Monika Hojnisz (UKS Lider Katowice) do dwóch złotych medali dołączyła trzeci. Na trasie miała najlepszy czas (33.14,7) oraz równie dobre strzelanie – tylko cztery pudła.  Dwukrotna srebrna medalistka tegorocznej OOM Katarzyna Leja (BKS WP Kościelisko) uplasowała się na piątym miejscu. Szóste zajęła jej koleżanka klubowa Iwona Iwaniec. Pozostałe zawodniczki BKS WP uplasowały się w drugiej dziesiątce. Katarzyna Szeliga -11,Anna Pitoń 13  Dominika Sobczak 17.
Łącznie do tej pory zawodnicy BKS WP Kościelisko – w tej dyscyplinie stanowiący reprezentację woj. Małopolskiego wywalczyli  w trzech konkurencjach 11 medali trzy złote , pięć srebrnych oraz trzy brązowe.
 Zawodnicy BKS WP Kościelisko sa w  większości uczniami Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, więc dorobek medalowy zaliczany jest do klasyfikacji szkół.
Jutro 10 luty rozegrane zostaną biegi sztafetowe.