20 luty XIII OOM Kombinacja Norweska Sukcesy ZSMS Zakopane.
 dodano: 20 Lutego 2007

Tuż po biegaczach  w szranki stanęli zawodnicy królowej narciarstwa  klasycznego- kombinatorzy norwescy. Dyscyplina nie cieszy się zbyt wielką popularnością bowiem do pierwszych zawodów metodą  Gundersena stanęło zaledwie  szesnastu juniorów B i siedmiu juniorów A - reprezentantów zaledwie trzech województw: małopolskiego, śląskiego i dolnośląskiego.
W galerii fotoreportaż z zawodów!!!.

Ta trudna dyscyplina rozpoczęła się konkursem skoków na Średniej Krokwi HS 94
Wśród juniorów B(dawni juniorzy młodsi) najlepiej zaprezentował się  Artur Broda. Zawodnik KS Wisła Ustronianka  uczeń zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze skokami o długości 86,5m, 84,5m uzyskał łaczną notę 223,5 pkt co dało mu pierwsze miejsce a co za tym idzie doskonała pozycję do startu w biegu na 7,5 km
Drugi na skoczni był Jarosław Poloczek jego kolega klubowy i szkolny.  Odległości  82 i 80 m  dały mu łączną notę 209 pkt. Zawodnik LKS Poroniec Andrzej Zarycki- również uczeń ZSMS Zakopane z  odległościami 85 i 80,5 ale trochę gorszą notą 208 pkt wywalczył trzecią pozycję.
Z kolei wśród juniorów A  najdalej w obydwu kolejkach skoczył Mateusz Wantulok AZS AWF Katowice, który z odległościami 86m i 85,5 uzyskał notę 227 pkt. Drugi był Adam Gała KS Wisła Ustronianka (78m i82 m nota 203 pkt) a trzecie miejsce wywalczył Przemysław Stebel zawodnik KS Wisła Ustronianka i uczeń ZSMS Zakopane(77m,79 m nota 193,5 pkt).

O godz. 13.00 na trasę biegu wyruszyli Juniorzy B . 7,5 km trasę najszybciej pokonał  Artur Broda 20.41,6 s,
„Poszło mi dobrze na tyle ile mnie stać.  Na polskich rywali było dobrze ale do świata jeszcze mi trochę brakuję. Skoncentrowałem się na skokach bo w nich  może być różne - Bieg jest taki jak się wytrenuje” powiedział złoty medalista.
Srebrny medal wywalczył Andrzej Zarycki, który wyruszył na trasę jako trzeci i wyprzedził Jarosława Poloczka, drugiego po skokach. „Poszło nieźle, jestem zadowolony . Byłem chory dwa tygodnie i wracam powoli do formy ale Artur dużo lepiej  biega”. Skomentował swój start Andrzej Zarycki. Czwartą pozycję uzyskał Marcin Kulig zawodnik TS Wisła Zakopane-uczeń ZSMS Zakopane.
 Wśród Juniorów A najlepszy czas (28,33,8) na  10 km trasie  uzyskał Adam Gała z KS Wisła Ustronianka, który w skokach był drugi, Srebrny medal zdobył  Robert Dziurkiewicz z LZS SSR Sokół Szczyrk, który  miał prawie 6 sekund straty ale na trasę wyruszył jako  czwarty z kolei.
 Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Mateusz Wantulok z AZS AWF Katowice, który był najlepszy na skoczni w tej kategorii wiekowej.