23 luty XIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Skokach Konkurs Drużynowy Trzy medale Startu.
 dodano: 23 Lutego 2007

Kolejny dzień Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży  dla zawodników KS Start Krokiew Zakopane był pełen sukcesów. W konkursie drużynowym zawodnicy zdobyli dla macierzystego klubu aż trzy medale - dwa złote i jeden srebrny.
Wśród Juniorów A    najlepsze wyniki odniosła drużyna KS Start Krokiew Zakopane w składzie  Wojciech Gąsienica Kotelnicki, Dawid Kowal i Sebastian Toczek. Łączna nota 672 pkt zapewniła skoczkom mistrzowski tytuł.

Na drugiej pozycji z łaczną notą 587 pkt uplasowali się zawodnicy KS Wisła Ustronianka: Piotr Byrt, Jarosław Poloczek i Artur Broda
 Trzecie miejsce i brąz wywalczyła drużyna TS Wisła Zakopane
w składzie  Piotr Chowaniec, Andrzej Kos i Łukasz Rutkowski
.
Zaledwie 2,5 pkt brakło skoczkom zakopiańskiej Wisły do srebrnego medalu.

Wśród Juniorów B dwa najwyższe stopnie podium przypadły również zawodnikom Startu Krokiew.
 Pierwsza drużyna : Jakub Kot , Krzysztof Miętus  i Maciej Kot  zaliczała skoki dalsze niż ich starsi koledzy.
Łączna nota 697 pkt nie pozostawiła żadnych wątpliwości kto jest w tej stawce najlepszy.
Drugi skład Startu: Bartłomiej Czernik, Andrzej Zapotoczny i  Kamil Kowal   zdobył  łącznie  611 pkt  i srebrny medal mając o 19,5 pkt więcej niż drużyna TS Wisła Zakopane.
Brązowi medaliści to skoczkowie TS Wisła  Zakopane  Marcin Kulig, Dawid Kubacki i Kamil Skrobot.
Na szóstym miejscu uplasowali się skoczkowie  WKS Zakopane Jakub Cyrus, Klemens Krzeptowski i Jan Ziobro. Ich dorobek punktowy to 386,5 pkt.
Siódme miejsce z notą 370,5 pkt zajęli skoczkowie LKS Poroniec Poronin Bartłomiej Murańka, Michał Balicki i Andrzej Staszel.
 Podczas XIII  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w skokach w dotychczas rozegranych konkursach skoków, zawodnicy Start Krokiew Zakopane zdobyli łącznie 5 złotych medali ( 4 indywidualne 1 drużynowy)  3 srebrne (2 indywidualnie ,1 drużynowo ) oraz 3 brązowe(indywidualnie)
  O występie swoich podopiecznych  tak wypowiedział się trener KS Start Krokiew Zakopane Adam Celej.
„Po prostu pracujemy i są wyniki. Zima płatała nam psikusa więc tych skoków było mało,  młodzieży uzdolnionej jest sporo z  którą można pracować, brakuje nam obiektów żeby dorównać światowej czołówce i rywalizować z Niemcami czy  Austriakami
 W niedzielnym konkursie liczę przynajmniej na trzy pierwsze miejsca. Jest coraz lepiej bo forma zawodników rośnie. Po  Ogólnopolskiej Olimpiadzie  Młodzieży musimy wyłonić grupę na Mistrzostwa Świata Juniorów.  W tej chwili wynika że ci młodsi skaczą lepiej niż starsi wWięc trzeba to jakoś skomasować, zrobić zgrupowanie,  prezentację i wybrać pięciu zawodników na do Tarvisio. Mistrzostwa Świata Juniorów rozpoczną się 12 marca i rozegrane zostaną  dwa konkursy skoków:  indywidualny i drużynowy”.

Pełne wyniki do pobrania tutaj w formacie pdf!!!!